ABC ubytováníABC ubytování cestování

PENZION DVŮR POHODY

     

Penzion Dvůr pohody, jenž se nachází v klidné okrajové části Varnsdorfu na hranicích s Německem, je vhodný zejména pro sportovně či jinak tematicky zaměřené skupiny a rodiny s dětmi, ale na své si přijdou i individuální turisté či dvojice toužící po příjemném soukromí a odpočinku. Nabízíme kvalitní ubytování ve Varnsdorfu.

K dispozici je 17-ti metrový plavecký bazén s protiproudem a nově vybudovaný minigolf s 8 dráhami (ubytování s bazénem Lužické hory). Kolem penzionu je hostům k dispozici prostorný travnatý pozemek s malým umělým jezírkem, dětským hřištěm, trampolínou a posezením s venkovním grilem a ohništěm (aktivní dovolená Lužické hory).

Hosté mohou relaxovat ve finské sauně, objednat lze i masáže (ubytování s finskou saunou Varnsdorf). Pro děti je v přízemí hlavní budovy připraven dětský koutek (ubytování s malými dětmi Lužické hory). Pro cvičení je ve Stodole veliká fitness místnost se zrcadlem (ubytování s fitness Ústecký kraj). Vzhledem k sportovnímu zaměření mnoha našich hostů máme i lyžárnu, odkládací místnost pro kola včetně půjčovny kol, saní a holí na Nordic walking (dovolená pro sportovce Lužické hory). Zahrát si můžete i stolní tenis, šipky a jiné hry (rodinná dovolená Lužické hory).

Penzion se může pyšnit certifikací Baby friendly. Být „baby friendly“ znamená být přátelský k dětem, tedy poskytovat takové služby či produkty, které umožňují vyžití pro rodiny s dětmi. V penzionu jsou tedy dětské židličky, přebalovací pult, dětské příbory, chůvičky a postýlky aj. samozřejmostí (ubytování baby friendly Ústecký kraj). Penzion Dvůr pohody nabízí veškeré zázemí pro pobyt s malými dětmi, ať se jedná o dětský koutek, venkovní dětské hřiště, houpačky, pískoviště, bazén či trampolínu (penzion baby friendly Ústecký kraj).

     

Naše služby

 • bar (vinárna) s nabídkou piva, vína, alkoholických a nealkoholických nápojů, káva, čaj, snack a menší občerstvení
 • finská sauna (6-8 osob)
 • relaxační masáže (po předchozí domluvě, nutno nahlásit dostatečně včas) – základní masáže, lávové kameny, reflexní, shiatsu, čokoládové a medové masáže
 • půjčovna jízdních kol, v případě většího počtu či speciálního přání zajištění u smluvního partnera
 • výlety s instruktorem Nordic walking, vč. půjčovny holí na Nordic walking
 • půjčovna saní, dětských bobů a ostatních sportovních potřeb (pétanque, stolní tenis, pálky na líný tenis, kroket, apod.)
 • úschovna lyží
 • možnost usušení oblečení a výstroje cyklistů, popř. vyprání a vyžehlení oděvů
 • nabídka základního nářadí a náčiní na opravu kol, základní vybavení pro mytí kola
 • zajištění obědových balíčků
 • prodej pohlednic, suvenýrů a cestovních map a průvodců v recepci

Z pohledu turistiky je Varnsdorf výhodným nástupním místem pro výlety do chráněné krajinné oblasti Lužické hory a blízkého okolí (ubytování pro turisty Lužické hory). Po turistické značce lze dojít do nedalekého Jiřetína, kde zaujme rozsáhlá zřícenina středověkého hradu Tolštejna (dovolená pro turisty Ústecký kraj). Křížová hora je žulový vrch s kaplí a křížovou cestou, kterou tvoří 11 rokokových výklenkových kaplí s kamennými reliéfy. Rozhledna na Jedlové hoře (774) patří k turisticky nejnavštěvovanějším místům této oblasti. Pro milovníky zimních sportů vede až na její vrchol lyžařský vlek - Ski areál Jedlová (dovolená pro lyžaře Ústecký kraj). Velmi oblíben je lyžařský areál v Horním Podluží s umělým zasněžováním - Ski areál Horní Podluží (ubytování pro lyžaře Ústecký kraj). I když Lužické hory patří spíše k nižším pohořím, s menšími středisky zimních sportů, přesto lze provozovat jak sjezdové, tak i běžecké lyžování s neopakovatelnými zážitky. Kromě výše zmíněných areálů můžeme doporučit také Ski areál a Snowpark Luž na jihovýchodním úpatí nejvyšší hory Lužických hor – Luži (793 m n.m.), v části obce Horní Světlá – Myslivny, a dále Ski areál Polevsko v údolí mezi Polevským vrchem a Medvědím vrchem (663 m n.m.) u obce Polevsko. Sjezdové lyžování lze výborně provozovat i v zimních střediscích na německé straně Lužických hor např. ve Ski areálu Waltersdorf. Oblast Lužických hor je též protkána řadou atraktivních tras pro běžecké lyžování jako běžecký areál Jedlová, Polevsko či Vestec (dovolená pro běžkaře Ústecký kraj). Zimní stadion je poté přímo ve Varnsdorfu, zabruslit si lze i v nedalekém Rumburku nebo v německém příhraničním lázeňském středisku Jonsdorf.

Cyklisté si zde jistě přijdou na své - mapa Tolštejnským panstvím na kole nabízí ideální výlety na Šluknovsku a přilehlém okolí Děčínska a Českolipska (ubytování pro cyklisty Ústecký kraj). V Národním parku České Švýcarsko je pro cyklisty k dispozici více než 45 km značených cyklistických tras (dovolená pro cyklisty Lužické hory). Přes město, nedaleko od penzionu, vede značená páteřní cyklotrasa z Großschönau do Seifhennersdorfu (pobyty pro cyklisty Ústecký kraj). V Großschönau se tato trasa odpojuje z tzv. Krakonošovy stezky (dovolená na kole Ústecký kraj). V Seifhennersdorfu lze dále využít tzv. Karáskovu cyklostezku (Karasek Radweg), vedoucí odtud do Leutersdorfu, kde lze jezdit po stopách českého loupežníka Johanese Karáska (ca. 21 km). Doporučujeme návštěvu Karáskova muzea.

Oblast pískovcových skal a skalních měst v okolí Děčína Hřenska, zvaná České Švýcarsko, byla teprve nedávno, v r. 2000, vyhlášena čtvrtým národním parkem České republiky. Území tohoto NP, společně s CHKO Labské pískovce, je dlouhodobě turisticky vyhledáváno, zpřístupněno turistům je tradiční sítí značených cest a 3 naučnými stezkami. K nejznámějším místům patří:

Pravčická brána

 • Národní přírodní památka Pravčická brána (unikátní skalní most), vyhlášená nedávno za největší přírodní div České republiky
 • Tichá a Divoká soutěska říčky Kamenice (jízda po pramicích z Hřenska)
 • Jetřichovické skály, mezi nejznámější patří:
  • Mariina skála
  • Vilemínina stěna
  • Rudolfův kámen
 • Skalní hrádky Šaunštejn, Falkenštejn, Brtnický a Kyjovský skalní hrádek
 • Kyjovské údolí se soutěskou říčky Křinice a údolí Brtnického potoka

Za návštěvu jistě stojí také město Krásná Lípa, jenž je sídlem Správy Národního parku České Švýcarsko. V místním muzeu je k vidění stálá expozice turistiky, sklářství a dějin města. Zajímavým turistickým místem je také nedaleký vrch Vlčí hora (580m) s rozhlednou.

Naši recepční vám rádi a ochotně poradí a podají informace o možnostech sportovního a kulturního vyžití a výletů do okolí.

Těšíme se na vaši návštěvu!

http://www.penzion-varnsdorf.eu/

    

<<< zpět
© 2004-2018   ABC - UBYTOVÁNÍ - CESTOVÁNÍ, všechna práva vyhrazena |  on-line: 114     rss: novinky akce   výměna odkazů