ABC ubytováníABC ubytování cestování

Advent ve Valtickém Podzemí

30. 11. 2014 Advent ve Valtickém Podzemí - 2. Podzemní železný jarmark

První ročník Podzemního železného jarmarku ukázal další rozměr Valtického Podzemí. Rozměr sváteční daný adventní výzdobou a předvánoční atmosférou i rozměr duchovní až mystický díky prostředí, kde si podává ruce historie s citlivě pojatou současností.

Labyrint chodeb ožije i letos o první adventní neděli díky několika desítkám výrobců a prodejců rukodělných a uměleckých předmětů, bez výjimky dělaných nejen s řemeslnou zručností, ale i s láskou. Na výběr budou rozmanité věcí všech cenových kategorií a jen málokdo z vás odolá a odejde s prázdnou a neobčerstven - vůni svařáku, medoviny či punče, ale také guláše či bramboráků - lze jen stěží odolat. Těžko si představit magičtější prostředí na setkání se známými a vyladění předvánoční nálady.
 
Pro názornost - vloni nabízelo ve třech sklepech na dvacet řemeslníků zdobené sklo, korálkové ozdoby, šperky z různých materiálů, patchwork, bylinková mýdla a soli, ručně pletené čepice a šály, látkové panenky, medy, svíčky, perníčky, syroby na domácí limonády, šláftruňky a životabudiče, dřevěné hračky, linoryty a vánoční přání, umělecká díla ze dřeva, keramiky i kovu, pečené čaje, makové pomazánky a výrobky klientů břeclavského stacionáře pro postižené Utilis.
 
Kulturní program obstarávají dětské soubory.
 
Jste srdečně zváni!
 
http://www.valtickepodzemi.cz
 

<<< zpět
© 2004-2018   ABC - UBYTOVÁNÍ - CESTOVÁNÍ, všechna práva vyhrazena |  on-line: 118     rss: novinky akce   výměna odkazů