ABC ubytováníABC ubytování cestování

Modrý penzion

Nově zrekonstruovaný historický objekt, Modrý penzion, se nachází v obci Věžovatá Pláně, na nejvyšším okraji malé vesničky v krásném, lesnatém, vysoko položeném místě (688 m n. m.) mezi Českým Krumlovem a Kaplicí, v blízkosti kopce Poluška. Penzion je v klidném prostředí malé obce, obklopen hlubokými lesy, které vybízí k procházkám, houbaření, sběru lesních plodů a výletům po značených stezkách pěšky nebo na kole.

V samotném penzionu je posilovna a sauna, v areálu je uzavíratelná zahrada, kde je volejbalové a nohejbalové hřiště, basketbal, nadzemní bazén, pískoviště a houpačky se skluzavkou pro děti, venkovní ping pong, ohniště s grilem a terasa s výhledem do kraje. Pro hosty je k dispozici úschovna kol a parkování zdarma. V okruhu 500 m se nachází tenisový kurt s umělým travnatým povrchem a večerním osvětlením, koupaliště a další přírodní bazén s oblázkovým dnem. V místě je také možné rybařit (v soukromém rybníku).

V letních měsících můžete aktivně odpočívat na turistických, cykloturistických výletech nebo při houbařeníTuristé se mohou vydat z Věžovaté Pláně po červené značce směr Kaplice, lesem k zaniklé osadě Rojov, do prostoru bývalé obce Zahrádka, dále po modré přes Močerady do Rožmitálu na Šumavě. Obec Věžovatá Pláně je také ideálním výchozím místem do oblasti Přírodního parku Poluška. Krajina je zde málo pozměněná člověkem a tak se dochovala typická krajina šumavského předhůří s malými vesničkami a romantickými samotami. Naleznete tu rozsáhlé lesy, květnaté louky a četné remízky. Cyklisté pak jistě ocení, že obcí vede cyklostezka - č.1200 (Rozpoutí–Věžovatá Pláně–Vyšší Hodonice–Rožmitál na Šumavě).

V případě nepříznivého počasí je možné navštívit kulturní památky v nedalekém Českém Krumlově, jehož středověké centrum je zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO. Během roku město hostí také řadu kulturních akcí a festivalů např. Slavnosti pětilisté růže. Dále stojí za návštěvu hrad Rožmberk, cisterciácký klášter ve Vyšším Brodě, středověký klášter v obci Zlatá Koruna, novogotický zámek a zoologická zahrada či přepychové golfové hřiště v Hluboké nad Vltavou, selské baroko v obci Holašovice (UNESCO) či nejvyšší hora Blanského lesa Kleť s rozhlednou, která je dostupná lanovkou nebo pěšky, stezka korunami stromů u Lipenského jezera, případně Rakousko přes nedaleký hraniční přechod Dolní Dvořiště.

   

Rodinná dovolená Český Krumlov a okolí, rodinná dovolená jižní Čechy, dovolená pro rodiny s dětmi Český Krumlov a okolí, ubytování pro rodiny s dětmi Český Krumlov a okolí, ubytování pro skupiny Český Krumlov a okolí, letní dovolená na Českokrumlovsku, letní dovolená u Českého Krumlova, penzion se saunou Český Krumlov a okolí, ubytování se saunou Český Krumlov a okolí, ubytování s bazénem Český Krumlov a okolí, penzion s bazénem Český Krumlov a okolí, levné rodinné pobyty jižní Čechy, levné ubytování Český Krumlov a okolí, pobyty pro děti Český Krumlov a okolí, levná dovolená Český Krumlov a okolí, levná dovolená jižní Čechy, ubytování pro turisty jižní Čechy, ubytování pro turisty Český Krumlov a okolí, penzion s úschovnou kol jižní Čechy, ubytování s úschovnou kol jižní Čechy, dovolená na kolech Český Krumlov a okolí, dovolená pro cyklisty Český Krumlov a okolí, ubytování pro cyklisty Český Krumlov a okolí.

http://modrypenzion.unas.cz/

<<< zpět
© 2004-2018   ABC - UBYTOVÁNÍ - CESTOVÁNÍ, všechna práva vyhrazena |  on-line: 128     rss: novinky akce   výměna odkazů