ABC ubytováníABC ubytování cestování

                                    Penzion Grasel

Penzion Grasel, dříve rodinný penzion a restaurace U Tesařů, leží v malebné obci Nové Syrovice, 4 km od města Moravské Budějovice, na Třebíčsku. Tato oblast je známá svou rozmanitostí  a proto je tedy vhodná pro aktivní dovolenou, stejně tak jako klidnou rodinnou dovolenou. V okolí se nachází mnoho turisticky zajímavých výletních cílů. Penzion nabízí 15 pokojů s celkovou kapacitou 40 lůžek (kvalitní levné ubytování Vranovská přehrada a okolí). Můžete si vybrat mezi pokoji typu standard a typu comfort. Pokoje typu comfort jsou umístěny v podkroví restaurace. Všechny pokoje mají vlastní sociální zařízení, televizi, ledničku a připojení na Wi-Fi (ubytování v penzionu Vranovská přehrada a okolí). V penzionu naleznete také apartmány, které mají vlastní kuchyňku (ubytování v apartmánu Vranovská přehrada a okolí). Penzion dále disponuje vnitřním vyhřívaným bazénem se slanou vodou (penzion s bazénem Moravské Budějovice), infrasaunou s odpočinkovou místností a nabízí celou řadu relaxačních masáží (pobyt s wellness Vranovská přehrada a okolí).

Samotná obec Nové Syrovice je rodištěm Johana Geogora Grasela, známého loupežníka, díky kterému byl český jazyk obohacen o slovo „grasl“. Tento loupežník byl proslulý tím, že okrádal bohaté a chudé a za své činy byl poté ve Vídni popraven (ubytování v penzionu na Vysočině).

V těsné blízkosti se nachází město Moravské Budějovice s renesančním zámkem. Zámek je známý svou nepravidelností, s mohutnou mansardovou střechou. V zámku sídlí muzeum Vysočiny. Návštěvníci si mohou prohlédnout muzejní expozici zaměřenou na dějiny města a nálezy (ubytování pro turisty Moravské Budějovice a okolí).

V Moravských Budějovicích se také nachází koupaliště, kde si zajisté přijdou na své milovníci koupání. Nachází se v klidné, okrajové části města. Naleznete zde plavecký bazén, dětský bazén s tobogánem, brouzdaliště, 3 hřiště na plážový volejbal, hřiště s umělým povrchem na tenis, kuželky a stolní tenis. Pro nejmenší je v provozu dětská autodráha a houpačky (pobyt pro rodiny s dětmi Moravské Budějovice).

Vodní nádrž Vranov s přehradou je bezpochyby největší rekreační zónou Vranovska. Její rozloha je 762,5 ha s hloubkou až 45 metrů. Byla postavena v letech 1930-33. Je hlavním centrem rekreace v oblasti. Je zde možnost vodních sportů, windsurfingu, jachtingu, dále pak rybaření a samozřejmě i koupání (dovolená pro milovníky vodních sportů Vranovská přehrada).  

Další zajímavostí v okolí je hrad Bítov, který je jedním z nejstarších a nejromantičtějších hradů České republiky. Dnes se jeho obraz odráží od hladiny Vranovské přehrady, která byla vybudována ve 30. letech 20. století. Původní dřevěný hrad byl nahrazen hradem kamenným z něhož se zachovala jen západní břitová věž (penzion pro turisty Třebíčsko a okolí).

Turisticky zajímavým cílem je jistě město Znojmo. Ve Znojmě naleznete několik historických památek, jako je napřiklad zámek, který byl dříve románský hrad a později přestavěn na barokní zámek, dále Znojemské podzemí vybudované ve 13. - 17. století dlouhé 30km a tím je nejdešlí v ČR - nyní nově s otevřenou tzv. adrenalinovou stezkou - kde se návštěvníci brodí po kolena ve vodě a uzoučkými uličkami doslova lezou po čtyřech, rotunda sv. Kateřiny, jezuitský kostel svatého Michala a mnoho dalšího (dovolená pro turisty i cyklisty Třebíčsko).

Znojemsko je známo především díky vinařství. Mnoho sklepů nabízí prohlídky s řízenou degustací (vinařské cyklostezky Moravské Budějovice a okolí).

K poznávání krás této malebné oblasti Vás zve Penzion Grasel, který Vám poskytne rodinné zázemí při Vaší dovolené či prodlouženém víkendu (ubytování s možností polopenze Vranovská přehrada a okolí).

www.restauraceutesaru.cz

<<< zpět
© 2004-2018   ABC - UBYTOVÁNÍ - CESTOVÁNÍ, všechna práva vyhrazena |  on-line: 111     rss: novinky akce   výměna odkazů