ABC ubytováníABC ubytování cestování

Pension u Sebastiana Vás zve do nádherného prostředí podhůří Šumavy

V nádherném, klidném podhůří Šumavy, v malebné vesničce Hodousice (rodinný penzion Hodousice u Nýrska), 3 km od Nýrska a 15 km od města Klatovy neleznete rodinný pension U Sebastiana, který nabízí kvalitní ubytování pro všechny věkové kategorie. Penzion je vhodný pro milovníky přírody, ať už chcete strávit klidnou, relaxační, či aktivní dovolenou.

Penzion s celkovou kapacitou 19 osob s možností až 6 přistýlek nabízí ubytování v apartmánech s vlastní kuchyní a sociálním zařízením (ubytování v apartmánu Šumavské podhůří), nebo jednotlivých pokojích se společným zázemím. Hostům je k dispozici velká společenská místnost s krbem, venkovní posezení s grilem a velká udržovaná zahrada. Majitelé nabízí osobní prohlídku rodinné farmy, vyjížďky šumavskou přírodou na koních, či výuku na kruhové jízdárně (penzion agroturistika Klatovy a okolí). Domácí mazlíčci jsou zde vítáni (pobyt se psem Nýrsko a okolí).

Okolí penzionu nabízí celou řadu turisticky zajímavých cílů, které stojí za to navštívit, jako je například:

Vodní nádrž Nýrsko . (7 km od penzionu) – přehradní nádrž, která se nachází ve III. zóně chráněné krajinné oblasti Šumava. Kolem západního břehu přehrady vede žlutá turistická cesta, která nabízí příjemnou procházku. Nádrž byla vybudována v roce 1969 zatopením Úhlavského údolí, dnes slouží jako zásobárna pitné vody.

Klatovské katakomby (19 km od penzionu) – součást stavby kostela ze 17. století, které byly především pohřebištěm příslušníků jezuitského řádu. Expozice Vám přiblíží příběh barokních jezuitských Klatov. Vedle historických předmětů či modelů staveb zde můžete vidět i mumifikovaná těla.

Černé a čertovo jezero (22 km od penzionu) – největší jezera v České Republice.

Vodopád Bílá Strž (18 km od penzionu) – nejvyšší vodopád v české části Šumavy se nachází v hlubokém kaňonovitém údolí Bílého potoka v nadmořské výšce 940 m.n.m. Vodopád uzavírá tři kilometry dlouhou rokli Bílá strž, která tvoří osu stejnojmenné národní přírodní rezervace.

Hrad a zámek Klenová (20 km od penzionu) zde můžete zhlédnout originální galerii pod širým nebem a galerii výtvarného umění 20. Století. Najdete tu historickou expozici z dějin hradu a zámku a několik výstav českého i zahraničního umění. Z hradu se nabízí jedinečné výhledy na centrální Šumavu.

Vodní hrad Švihov (27 km od penzionu)je jednou z nejmohutnějších fortifikačních staveb v Čechách. Po celou turistickou sezónu hrad žije nejen prohlídkami, ale také nesčetnými doprovodnými akcemi.

a mnoho dalšího…

Pro milovníky vodních radovánek a rodiny s dětmi doporučujeme návštěvu Aquaparku Osserbad  Lam v Bavorském lese, který se nachází 23 km od penzionu, nebo letní koupaliště v Nýrsku (3 km od penzionu).

Majitelé penzionu U Sebastiana Vás co nejsrdečněji zvou do svého penzionu, v nádherném, klidném prostředí. Penzion a jeho zázemí Vám jistě bude perfektním výchozím bodem k mnoha výletním cílům a poznávání krás Šumavy a jeho podhůří.   

www.pensionusebastiana.cz

<<< zpět
© 2004-2018   ABC - UBYTOVÁNÍ - CESTOVÁNÍ, všechna práva vyhrazena |  on-line: 118     rss: novinky akce   výměna odkazů