ABC ubytováníABC ubytování cestování

Penzion Eden se nachází v historickém městě Znojmo na jižní Moravě. Jeho poloha v blízkosti Národního parku Podyjí přímo vybízí k poznávání památek a krás okolí (kvalitní levné ubytování Znojmo a okolí). Penzion nabízí ubytování v 11-ti dvoulůžkových, 4 třílůžkových, 2 čtyřlůžkových a jednom šestilůžkovém pokoji, každý s vlastním sociálním zařízením (WC, sprchový kout), TV a připojením k internetu (ubytování v penzionu Znojmo). Dále svým hostům nabízí soukromé parkoviště, trezor a penzijní taxi. V horkých letních dnech se můžete osvěžit ve venkovním bazénu, u kterého jsou k dispozici lehátka (penzion s venkovním bazénem Znojmo a okolí). Rodiny s dětmi jistě ocení dětský koutek (penzion s dětským koutkem Znojmo a okolí). Lze také využít příjemné posezení v krásné, útulné sezónní restauraci, která je součástí Penzionu Eden (penzion s restaurací Znojmo a okolí).

Město s královskou pověstí a impozantní polohou nad řekou Dyjí je zároveň centrem Znojemské vinařské podoblasti. V okolí penzionu se tak nachází mnoho vinných sklepů. Na žádost lze zajistit řízenou degustaci u znojemských vinařů. Milovníci vína by se jistě měli vydat na vinici Šobes, jenž je jednou z nejstarších a nejkvalitnějších vinic v Evropě. V letních měsících můžete přímo na vinici ochutnat místní vína. Atraktivní výhled na proslavenou vinici i meandry řeky Dyje nabídne vyhlídka Devět mlýnů nedaleko obce Hnanice. Další impozantní pohled si můžete vychutnat v lesích nad Trauznickým údolím. Tamní monumentální skalní stěna s vyhlídkou byla oblíbeným místem spisovatele Charlese Sealsfielda, rodáka z nedalekých Popic.

Znojemské podzemí, nejrozsáhlejší podzemí v republice, nabízí trasy strašidelného a pohádkového ladění, můžete ho tedy navštívit i s dětmi (dovolená s dětmi Znojemsko). Pro dospělé jsou zase v rámci letních prohlídek připraveny ochutnávky znojemských vín. Muzeum vinařství a bednářství naleznete v Louckém klášteře (vinařská turistika Znojemsko).

Nejmenší národní park v České republice, Národní park Podyjí, se vyznačuje mimořádnou rozmanitostí vyskytujících se živočišných a rostlinných druhů a jejich vysokou koncentrací na relativně malé ploše (rodinná dovolená Podyjí). Na rakouské straně navazuje na park Nationalpark Thayatal. Park je protkán hustou sítí cyklostezek, jeho krásy si tedy můžete prohlédnout při projížďkách krajinou (ubytování pro cyklisty na Znojemsku). V západní části Národního parku Podyjí se nachází zámek Vranov nad Dyjí, národní kulturní památka (ubytování pro turisty Znojemsko).

Fanoušci motorismu jistě zavítají do znojemského Muzea motorismu. Na ploše bezmála 1 500 m2 najdete 40 předválečných automobilů, desítky motocyklů, bicyklů, stabilních motorů a mnoho dalšího. V obci Lesná u Znojma s pak nachází Muzeum motocyklů.

S dětmi se můžete vydat do PREHISTORIC PARK CHVALOVICE, kde si můžete prohlédnout expozici prehistorických zvířat (rodinná dovolená Znojemsko). Výstavu vývoje života na zemi představuje v první etapě na kryté ploše více než 1400 m² 50 obživlých dinosaurů v životní velikosti, kteří se pohybují a vydávají zvuky, jako kdyby byly opravdu živí (pobyty pro rodiny s dětmi Znojemsko).

                                                                                                    www.edenpenzion.cz

<<< zpět
© 2004-2018   ABC - UBYTOVÁNÍ - CESTOVÁNÍ, všechna práva vyhrazena |  on-line: 122     rss: novinky akce   výměna odkazů