ABC ubytováníABC ubytování cestování

Penzion a chata U Dorňáků

Penzion U Dorňáků se nachází ve valašské vesnici Velké Karlovice, v části Velké Karlovice - Léskové. Vesnice leží v CHKO Beskydy, největší chráněné krajinné oblasti v ČR. Milovníci přírody se tak mohou kochat okolní malebnou krajinou s pastvinami, loukami, remízky a krásnými lesy (dovolená pro turisty Beskydy). Pro poznání života na Valašsku navštivte muzeum ve středu Velkých Karlovic (dovolená pro turisty Valašsko). Ve dvou budovách památkově chráněného objektu bývalého kupeckého domu z počátku 19. století lze shlédnout expozice, které poskytují výmluvný a charakteristický obraz života lidí v tomto rázovitém koutu Valašska (pobyty pro turisty na Valašsku).

Na výlet se můžete vydat za nějvětším bukem Vsetínska, k pralesu Razula. Z Velkých Karlovic – Léskového projdete údolím Malé Hanzlůvky po zelené cyklotrase číslo 6020/4 (aktivní dovolená v Beskydech). Asfaltová silnička vede podél potoka až k pralesu. Tato nenáročná trasa má délku cca 6 km. Kruhový pohled nejen na nedalekou obec Velké Karlovice či údolí Vsetínské Bečvy, ale dokonce i na Javorníky a Beskydy se naskýtá z celodřevěné, téměř 24 metrů vysoké rozhledny na vrchu Miloňová. K rozhledně lze dojít například po zeleném turistickém okruhu, který začíná v údolí Léskové (ubytování na horách Beskydy). Za návštěvu jistě stojí také Fojství ve Bzovém (12 km od penzionu). Do obdelníku obestavený dvůr s hospodářskými staveními, obrovskou lípou a potokem tvoří dokonalý harmonický celek. Za koupáním se můžete vydat k uměle vybudovanému jezeru, které je vzdálené cca 20 km.

Rázovité Valašsko nabízí též výborné terény a široké možnosti pro vyznavače horské cyklistiky (dovolená pro cyklisty Beskydy). Jezdí sem cyklobus, vede tudy část Cyklostezky Bečva a v samotném okolí Velkých Karlovic je vyznačeno pět cyklotras (pobyty pro cyklisty v Beskydech).

I v zimě nabízí okolí možnosti aktivního vyžití (zimní dovolená Beskydy). Pro lyžaře se v okruhu 1 km nachází dostatečný počet lyžařských vleků (ubytování v blízkosti vleků Beskydy). Nejdelší vlek Velkých Karlovic, Ski areál Razula, je vzdálen asi 0,5 km (pobyty pro lyžaře Beskydy). Ski areál tvoří čtyři sjezdovky v údolí Léskové, z toho dvě zasněžované. Další lyžařský Ski Areál Synot - Kyčerka v údolí Pluskovec nabízí celkem 2.480 metrů sjezdových tratí s 9 vleky (dovolená pro lyžaře Beskydy). Běžkařům je k dispozici běžecká trať v bezprostředním okolí penzionu (pobyty pro běžkaře Beskydy).

Penzion u Dorňáků je tvořen čtyřmi zcela samostatnými apartmány a samostatnou chatou (ubytování v soukromí Beskydy). Součástí areálu jsou dvě pergoly s krbem a posezením, které slouží hostům ke grilování (ubytování s možností grilování Beskydy). Parkovat lze přímo u penzionu, k dispozici je též úschova kol a lyží (penzion s úschovnou kol Beskydy). Dostupné jsou i hotely a restaurační zařízení s dobrou kuchyní, bowlingem, squashem a wellness centry. Je možno využívat blízkého golfového hřiště a trenažeru.

Dolní část každého apartmánu tvoří plně vybavená kuchyně (mikrovlnná trouba, lednička s mrazákem, trouba a sklokeramická deska), posezení ve valašském stylu s televizorem a krbovými kamny, kterými je vytápěn celý apartmán (ubytování v apartmánu Beskydy). Rovněž se zde nachází koupelna se sprchou a WC. Tři apartmány mají i malou technickou místnost s možností uskladnění např. lyží. Horní patro je vždy rozděleno na několik ložnic s různým počtem lůžek (ubytování pro skupiny Beskydy). Tři z apartmánů mají terasu (rodinná dovolená Beskydy).

Chatu tvoří přízemí se společenskou místností s krbovými kamny, televizí a rozkládacím gaučem se dvěma místy na spaní (ubytování v soukromí Beskydy). Dále se zde nachází plně vybavená kuchyně a WC se sprchou (ubytování na chatě Beskydy). V horním patře jsou pak dvě ložnice s celkovou kapacitou 5 lůžek, přičemž jedna z ložnic je průchozí (dovolená na chatě Beskydy). Celková kapacita chaty je 5+4 přistýlky na gaučích ve spodním patře (pobyt na chatě v Beskydech).

Přijeďte poznat krásy neporušené přírody! Těšíme se na Vás!

www.udornaku.cz

 

<<< zpět
© 2004-2018   ABC - UBYTOVÁNÍ - CESTOVÁNÍ, všechna práva vyhrazena |  on-line: 137     rss: novinky akce   výměna odkazů