ABC ubytováníABC ubytování cestování

Penzion ŽUREK


Rodinný Penzion Žurek se nachází v klidné části městečka Velké Bílovice na jižní Moravě. Velké Bílovice jsou největší vinařskou obcí v České republice (dovolená pro milovníky vína Lednicko-Valtický areál). K poznání krás tohoto úrodného kraje můžete využít Naučnou stezku Mezi vinicemi (pobyty za vínem Lednicko-Valtický areál). Celá stezka měří přibližně 15 km, projedete s ní všechny tři sklepní tratě: Belegrady, Pod Předníma a Púrynky a většinu viničních tratí. Na stezce je 10 odpočinkových míst se 13 infotabulemi. Každá z nich obsahuje informace vztahující se k vínu, výrobě vína, pěstovaným odrůdám, k zajímavým místům na trase nebo k tradičním vinařským a kulturním akcím ve Velkých Bílovicích. Velkou zajímavostí v obci jsou také Habánské sklepy postavené Habány roku 1614. Habáni byli reformní novokřtěnci, kteří si na Moravě brzy získali respekt jako zruční řemeslníci, výborní stavitelé a zejména jako vynikající vinaři. Zakládali vinice, budovali sklepy a zavedli na tehdejší dobu pokrokové způsoby ošetřování vinic. Postavili mnoho vinných sklepů a v největším z nich dnes sídlí a vyrábí víno společnost stejného jména – Habánské sklepy. Velké Bílovice jsou známé nejenom vinařskou tradicí, ale také bohatou folklórní tradicí, konají se zde např. tradiční Hody, Putování za vínem „Ze sklepa do sklepa“, Svatomartinská slavnost na Púrinkách, Přehlídka dětských a mládežnických dechových hudeb aj. (aktivně odpočinková dovolená Lednicko-Valtický areál). Ve volné chvíli si lze ve městečku pronajmout tenisové kurty nebo si zahrát bowling.

Velké Bílovice jsou také ideálním místem pro cyklisty (dovolená pro cyklisty Velké Bílovice). Obcí vede 109 km dlouhá Velkopavlovická vinařská stezka (modře značená) (pobyty pro cyklisty Velké Bílovice). Cyklotrasa č.412 vede z Lednice přes velké Bílovice až na hřeben Ždánického lesa (dovolená na kolech Velké Bílovice).

V blízkosti se nachází unikátní Lednicko-Valtický areál, historické město Mikulov (baroní zámek) nebo Pálava (dovolená pro pěší turisty Lednicko-Valtický areál). Lednicko-valtický areál byl v roce 1996 zapsán do Seznamu světového kulturního dědictví UNESCO (pobyty pro turisty na jižní Moravě). Kromě zámků Lednice a Valtice zahrnuje areál také drobné stavby jako např. Apollónův chrám, Belvedér, Dianin chrám, Hraniční zámeček, Janův hrad, Lovecký zámeček, Minaret, Obelisk a další. Můžete se dokonce zúčastnit komantované prohlídky zámecké zahrady v Lednici s odborníkem - zahradním architektem (dovolená za památkami jižní Morava). Na severozápadě na areál navazuje CHKO Pálava. Jedná se o krajinný komplex Pavlovských vrchů a údolní nivy řeky Dyje, který byl v roce 1986 zapsán na seznam biosférických rezervací UNESCO. Navštívit tu můžete zříceniny Sirotčí hrádek a Dívčí hrady. Nalézají se zde též pozůstatky ohnišť, skladiště mamutích kostí a především světoznámá Věstonická Venuše (dovolená za historií jižní Morava). Turisté na Pálavě obdivují i pestré květiny, jako třeba kosatce na Děvíně či Kočičí skále a písečnice velkokvěté, které u nás jinde než tady nenajdete (dovolená v přírodě jižní Morava).

Penzion ŽUREK nabízí ubytování v 6 nekuřáckých apartmánech, k dispozici je 1 sedmilůžkový apartmán s možností přistýlky, 4 čtyřlůžkové apartmány (3 z nich s možností přistýlky) a 1 dvoulůžkový apartmán, taktéž s možností přistýlky (ubytování v apartmánu s kuchyňkou Lednicko-Valtický areál). Všechny apartmány jsou vybaveny kuchyňkou (sklokeramická deska, varná konvice, lednička, nádobí), TV, WC a koupelnou, Wi-Fi připojením (ubytování s vlastním vařením Lednicko-Valtický areál).

Hosté mají k dispozici parkoviště střežené kamerovým systémem. Cyklisté mohou svá kola uschovat pod přístřeškem (dovolená na kolech Velké Bílovice). Venkovní prostory ve dvoře lze využít také k posezení pod pergolou či grilování (ubytování s možností grilování Lednicko-Valtický areál). K zapůjčení je plynový gril a možný přístup do venkovní kuchyňky (apartmány s grilem Velké Bílovice). V případě zájmu lze zajistit degustaci ve vinném sklípku ve Velkých Bílovicích.

www.penzionzurek.cz

<<< zpět
© 2004-2018   ABC - UBYTOVÁNÍ - CESTOVÁNÍ, všechna práva vyhrazena |  on-line: 109     rss: novinky akce   výměna odkazů