ABC ubytováníABC ubytování cestování

Penzion Pod Kraví horou A/B

Penzion pod Kraví horou se nachází ve vinařské obci Bořetice nedaleko Břeclavi. Ubytování je možné ve dvou penzionech - v novém penzion Pod Kraví horou A nebo ve starším penzionu Pod Kraví horou B se stejně kvalitními službami. Penzion nabízí velmi pěkné ubytování s krásným výhledem na obec Bořetice a její okolí včetně ochutnávky kvalitních vín (ubytování s vinným sklípkem Bořetice a okolí). Bořetice se rozkládají pod vinorodou strání Kraví hory a nachází se tu na 260 vinných sklípků. Zdejší vinaři zde založili Svobodnou spolkovou republiku Kaví hora Bořetice. Republika dokonce vydala pasy, poštovní známky i vlastní měnu. Bořetice jsou součástí vinařského mikroregionu Modré Hory, jenž tvoří pět obcí v nejjižnějším cípu Moravy (dovolená pro rodiny s dětmi Modrá hora). Historii vinařství v této oblasti dokládají mimo jiné i prastaré dlouhé a hluboké vinné sklepy, roztroušené po vesnicích nebo tvořící celistvé lokality (dovolená pro milovníky vína jižní Morava). Vesnice žije bohatým společenským a kulturním životem (aktivní dovolená Bořetice). Největší kulturní akcí jsou třídenní krojové hody, které tradičně začínají první neděli v srpnu. Krásný pohled na okolí Bořetic se Vám naskytne z dřevěné rozhledny Kraví hora u Bořetic (odpočinková dovolená Bořetice).

V okolí obce můžete navštívit Břeclavský zámek se zámeckým parkem volně navazujícím na lesní komplex zvaný Kančí obora (pobyty pro turisty Slovácko). Další zámek naleznete v historickém městě Mikulov. Barokní zámek je sídlem Regionálního muzea Mikulov, kde objevíte nejrozsáhlejší tuzemskou expozici vinařství a vinohradnictví s unikátním obřím vinným sudem. V Mikulově láká k posezení řada vinných sklepů a vináren.

Za skvost jižní Moravy můžeme považovat Lednicko-valtický areál, který je zapsaný na Seznamu světového kulturního dědictví UNESCO (dovolená pro turisty na Slovácku). Kromě zámků Lednice a Valtice zahrnuje areál také drobné stavby jako např. Apollónův chrám, Belvedér, Dianin chrám, Hraniční zámeček, Janův hrad, Lovecký zámeček, Minaret, Obelisk a další. Můžete se dokonce zúčastnit komantované prohlídky zámecké zahrady v Lednici s odborníkem - zahradním architektem. Na severozápadě na areál navazuje CHKO Pálava. Jedná se o krajinný komplex Pavlovských vrchů a údolní nivy řeky Dyje, který byl v roce 1986 zapsán na seznam biosférických rezervací UNESCO. Navštívit tu můžete zříceniny Sirotčí hrádek a Dívčí hrady. Nalézají se zde též pozůstatky ohnišť, skladiště mamutích kostí a především světoznámá Věstonická Venuše. Turisté na Pálavě obdivují i pestré květiny, jako třeba kosatce na Děvíně či Kočičí skále a písečnice velkokvěté, které u nás jinde než tady nenajdete.

Penzion A nabízí ubytování v prostorných pokojích se samostatným sociálním zařízením, TV, ledničkou a Wi-Fi. K dispozici je 12 dvoulůžkové pokojů (10 z nich s balkónem) a 4 trojlůžkové pokoje s balkónem (ubytování pro skupiny Slovácko). Celková kapacita činí 36 lůžek (skupinové ubytování Slovácko).

V suterénu penzionu se nachází kvelbený vinný sklep s kapacitou 60 lidí, kde se pořádají různé firemní akce jako konference, přednášky, semináře, jednání, teambuildingy, prezentace firem a školení, nebo různé společenské akce jako rodinné oslavy, oslavy promocí, maturitní večírky či svatební hostiny. Na přání lze zajistit cimbálovou muziku nebo harmonikáře. V létě je možné posedět na prostorné terase s nádherným výhledem na obec Bořetice a okolí.

Penzion B nabízí stejné ubytování v pokojích se samostatným sociálním zařízením, TV, ledničkou a Wi-Fi. k dispozici je 1 dvojlůžkový pokoj, 3 čtyřlůžkové pokoje (3 z nich s balkónem), 1 čtyřlůžkový a 1 pětilůžkový pokoj a pětilůžkový apartmán s kuchyňkou (skupinové pobyty Slovácko).

V suterénu penzionu se také nachází kvelbený vinný sklep s kapacitou 30 osob, který opět slouží k pořádání různých společenských a firemních akcí (posezení s přáteli ve vinném slípku na Slovácku). V létě je možno posedět na prostorné terase s nádherným výhledem na obec Bořetice a okolí (dovolená pro skupinu přátel na Slovácku).

Ve vinném sklepu jsou uložena především vína z vlastní produkce. Majitelé penzionu obhospodařují cca 1 ha vinic (penzion s vlastním vinařstvím Slovácko). Vinice leží ve viniční trati Čtvrtě k Vrbici a Zajezeří na jihozápadních stráních s dostatečným slunečním svitem umožňujícím kvalitní vyzrávání hroznů. Víno je vyráběno tradiční metodou a je skladováno v klasickém kopaném a kvelbeném sklepě v dřevěných a nerezových nádobách. Naleznete zde tyto odrůdy: veltlínské zelené, ryzlink vlašský, modrý portugal, rulandské modré, frankovka, chardonnay a sauvignon.

V archivním sklepu pod penzionem jsou ke konzumaci i prodeji nabízena vína sudová, jakostní a přívlastková:

  • Bílá vína: ryzlink vlašský, veltlínské zelené, chardonnay, sauvignon.
  • Červená vína: modrý portugal, frankovka, rulandské modré, frankovka – rose.
  • Některé odrůdy jsou i starších ročníků.
  • Dále nabízíme vína slámová a ledová, gold sekt.

 

 

Jste srdečně zváni!

www.podkravihorou.cz

<<< zpět
© 2004-2018   ABC - UBYTOVÁNÍ - CESTOVÁNÍ, všechna práva vyhrazena |  on-line: 108     rss: novinky akce   výměna odkazů