ABC ubytováníABC ubytování cestování

Biofarma Pod Hájkem

Rodinná biofarma Pod Hájkem se nachází v obci Horní Branná v Krkonoších. Horní Branná leží v malebném prostředí na pomezí Podkrkonoší a Krkonoš (rodinná dovolená Krkonoše). Poslední měsíce svého života ve vlasti zde prožíval i Jan Ámos Komenský. Na paměť jeho pobytu je v hornobrannském zámku malé muzeum – Památník J. A. Komenského. V okolí jsou cyklistické, turistické i běžkařské tratě a terény vhodné pro severskou chůzi s trekingovými holemi (ubytování pro pěší turisty Vrchlabí a okolí). Cyklisté se mohou vydat po cykloturistickém okruhu "Jilemnice křížem krážem" (ubytování pro cyklisty Jilemnice a okolí). Tento okruh zve do zajímavého a malebného prostředí mikroregionu Jilemnicko, podhůří nejvyššího pohoří Krkonoš (dovolená pro cyklisty Krkonoše). Turistické centrum Vrchlabí je vzdálené pouhé 4 km (dovolená na kolech Vrchlabí a okolí). Městečko označované za "vstupní bránu do Krkonoš" se může pochlubit nádherným městským centrem a krásným renesančním zámkem. Navštívit zde můžete rozsáhlý přírodně krajinářský park, kde vede i naučná stezka (dovolená pro turisty Krkonoše). Nachází se zde hlavní budova Krkonošského muzea Správy KRNAP. Jedná se o Augustiniánský klášter s expozicí Kámen a život a ekologickou expozicí věnovanou přírodě Krkonoš. Mezi nejstarší lidové stavby v Krkonoších patří soubor čtyř štítových domků a je vzácným pozůstatkem původní městské zástavby. Nachází se zde několik stálých expozic, například výstava o historii města či expozice Z tvorby krkonošského lidu pojednávající o původních krkonošských řemeslech (ubytování pro turisty Krkonoše). Hnědé skály u Vrchlabí jsou nepříliš známé cvičné terény s celoroční možností lezení (aktivní dovolená Krkonoše). Lezení lze provozovat pouze za denního světla od východu do západu slunce.

Aktivní vyžití nabízí okolí Horní Branné i v zimním období (zimní dovolená Horní Branná). Nedaleko historického centra Vrchlabí leží Skiareál Kněžický vrch. Středisko je ideální pro začátečníky a rodiny s dětmi, kteří si mohou vybrat ze šesti sjezdovek s celkovou délkou 6 700 m (dovolená pro lyžaře Krkonoše). Třísedačková lanovka vás dopraví na Kněžický vrch 700m n.m. s krásným výhledem na Vrchlabí a okolní panorama Krkonoš. Zajišťuje pohodlný přístup na běžecké tratě Benecka a Míseček s délkou až 50 km (dovolená pro běžkaře Krkonoše). Najdete zde půjčovnu lyží a snowboardů, lyžařskou a snowboardová školu, parkoviště, bufetové občerstvení a servis (ubytování pro lyžaře Krkonoše). Součástí areálu je také Snowpark Kněžický vrch, který má ideální parametry pro vytvoření toho pravého freestylového zážitku (ubytování pro běžkaře Krkonoše). Dále se můžete vydat do Ski areálu Herlíkovice - Bubákov, který je 4 km od Vrchlabí. Najdete zde 2 čtyřsedačkové lanovky, 7 vleků a dětský park.

V areálu biofarmy je poskytováno kvalitní, levné ubytování v chalupě až pro 20 osob a v nově otevřeném penzionu o stejné kapacitě. Chalupa nabízí celoroční ubytování v pěti ložnicích (skupinové ubytování Vrchlabí a okolí). Ložnice s koupelnou a WC se nacházejí v prvním patře. V přízemí je k dispozici společenská místnost se stolním fotbálkem, plně vybavená kuchyně a koupelna s WC, vanou umyvadlem a pračkou (ubytování s vlastním vařením Vrchlabí a okolí). Objekt má samostatný příjezd a parkování pro 6 aut. V celém objektu je vysokorychlostní připojení k internetu. Hosté mohou na velké, oplocené zahradě využít zastřešenou pergolu s grilem a ruskými kuželkami (ubytování se zahradou a grilem Vrchlabí a okolí). V horkých letních dnech jistě poslouží krytý bazén (ubytování s bazénem Krkonoše). Pro děti jsou na zahradě připraveny dětské houpačky, skluzavka, prolézačka a trampolína (ubytování pro rodiny s dětmi Vrchlabí a okolí). V chladném období můžete využít wellness, k dispozici je vířivka, infrasauna, sprcha, lehátka, saunová prostěradla (ubytování v soukromí s wellness Krkonoše).

Penzion Pod Hájkem, který se nachází cca 50 m od chalupy, nabízí ubytování ve 3 rodinných apartmánových pokojích (rodinné ubytování Krkonoše). Každý apartmánový pokoj má 2 ložnice (hlavní ložnici a ložnici v mezonetu) a vlastní sociální zařízení (koupelna se sprchou, umyvadlem a WC). Ubytování v Penzionu Pod Hájkem je poskytováno s polopenzí (snídaně, večeře), lze dojednat i plnou penzi, tj. včetně obědů nebo obědových balíčků (ubytování s plnou penzí Krkonoše). V přízemí penzionu se nachází Farmářská restaurace, která je určena výhradně pro hosty chalupy a penzionu (penzion s restaurací Vrchlabí a okolí). Podávají se zde tradiční jídla vařená převážně z lokálních surovin od místních producentů. Pro muže jsou připravena "chlapská" jídla z bio-hovězího, pro ženy lehčí jídla ze zeleniny, obilnin a pseudoobilnin, pro děti pak jídla z bio-telecího (ubytování v penzionu se stravou Vrchlabí a okolí). Parkování je zajištěno přímo před penzionem - také v areálu farmy.

Těšíme se na Vaši návštěvu!

www.ubytovani-stravovani-krkonose.cz

<<< zpět
© 2004-2018   ABC - UBYTOVÁNÍ - CESTOVÁNÍ, všechna práva vyhrazena |  on-line: 100     rss: novinky akce   výměna odkazů