ABC ubytováníABC ubytování cestování

Hotel Orlice

Na úpatí nejvyšší hory "Velká Deštná", v malebné vesničce Deštné v Orlických horách, se nachází Hotel Orlice (rodinná dovolená Deštné a okolí). Deštné je nejnavštěvovanějším střediskem turistiky, rekreace a zimních sportů v Orlických horách (dovolená pro turisty Orlické hory).

Naleznete zde kompletně vybavené středisko zimních sportů Skiareál Deštné. Na jeden skipas můžete vyzkoušet jízdu na 5 sjezdových tratí všech různých obtížností, pro odvážnější vyznavače freestyle je k dispozici denně profesionálně upravovaný snowpark s mnoha skoky a překážkami. Přímo v areálu je velmi kvalitní škola lyžování a snowboardingu s dvěma vlastními provazovými vleky s dětským hřištěm. Součástí areálu je také profesionálně vybavený servis s půjčovnou veškerého vybavení. K dispozici jsou zde také hodinové jízdenky a dětský funpark v areálu Marta II. Příznivci běžeckého lyžování mohou využít nástupy na více jak 60 km strojově upravovaných běžeckých tratí nebo sportovní běžecké okruhy přímo ve středisku (ubytování pro běžkaře Deštné a okolí). Ze sjezdovky Zákoutí, skicentra Deštné nad hotelem Orlice sjedete na lyžích pohodlně až k lyžárně.

V letním období mohou dobrodružnější povahy využít služeb Lanového parku Deštné s řadou lanových překážek a půjčovnou čtyřkolek, terénních koloběžek, bruslích, horských kol a tříkolek (dovolená pro sportovce Orlické hory). Orlické hory skýtají mnoho kilometrů pěkných cyklotras (dovolená na kolech Orlické hory), např. cyklotrasa č. 4246 Skuhrov nad Bělou - Deštné (dovolená pro cyklisty Deštné a okolí). Okolím Deštného je vedena naučná stezka, která návštěvníky seznamuje nejen s přírodními krásami, ale i s historií oblasti (dovolená pro turisty Orlické hory). Délka trasy je 15 km. V horkých letních dnech s můžete vykoupat v přehradě Rozkoš, která je i rybářským rájem s velkými úlovky (dovolená rpo rybáře Orlické hory). S dětmi se vydejte na barokní zámek Potštejn se zámeckou zahradou a cukrárnou na nádvoří zámku. Můžete se zúčastnit prohlídky zámeckých interiérů, sklepení (známý Bubákov) a pro malé děti je připraven Pohádkov. Za návštěvu stojí i město Dobruška. Dominantou města je renesanční kostel sv. Ducha a radnice, kde jsou vystavena díla světově proslulého malíře Františka Kupky. Další zajímavé město je Nové Město nad Metují. Malebnému náměstí v centru města se říká Český Betlém. Stojí tu zámek s válcovou věží zvanou Máselnice a renesanční domy s podloubími a štíty, zdobené takzvanými vlaštovčími ocásky. Náměstí možná znáte ze seriálu F. L. Věk, kde si Nové Město nad Metují zahrálo roli nedaleké Dobrušky. Za Babičkou se vydejte na zámek Ratibořice a do Babiččina údolí.

Hotel Orlice nabízí ubytování ve dvoulůžkových, třílůžkových a čtyřlůžkových pokojích (ubytování pro skupiny Deštné a okolí). Celková kapacita je 50 lůžek. Součástí hotelu je nekuřácká restaurace, kde se podávají pokrmy české kuchyně, ryby těstoviny, saláty i různé speciality (ubytování se stravou Deštné a okolí). Ochutnat můžete také výtečnou pizzu. Restaurace pojme až 80 osob, proto je vhodná i jako místo pro konání různých společenských akcí jako svatební hostiny, rodinné oslavy, ale i firemních akcí – restaurace může sloužit jako školící sál s projekcí. Umístěn je zde i kulečník a elektronické šipky. Přilehlá letní terasa nabízí nejen příjemné posezení, ale i grilování selat, krůt, jehňat apod (hotel s letní terasou Deštné a okolí). Parkoviště je přímo u hotelu, je přístupné z hlavní silnice a dobře průjezdné i v zimních měsících (hotel s parkovištěm Orlické hory).

Hotel Orlice je vhodný pro ubytování rodin s dětmi, sportovců, turistů, cyklistů, pro školy v přírodě a skupinové pobyty v Orlických horách.

hotelorlice.cz

<<< zpět
© 2004-2018   ABC - UBYTOVÁNÍ - CESTOVÁNÍ, všechna práva vyhrazena |  on-line: 117     rss: novinky akce   výměna odkazů