ABC ubytováníABC ubytování cestování

Kvalitní ubytování v Orlických horách - Chata Hradečanka a Penzion Jílovanka

Hledáte klid, neporušenou přírodu či aktivní vyžití? Vše naleznete v Orlických horách. Chráněná krajinná oblast Orlické hory s nejvyšším vrcholem Velká Deštná (1 115 m.n.m.) a nejnižším místem v údolí říčky Bělá (416 m.n.m.) nadchne všechny své návštěvníky svou krásnou přírodou, čistým horským vzduchem i mnoha kulturními památkami. Obec Zdobnice, ve které se nachází horská Chata Hradečanka a Penzion Jílovanka, leží v údolí stejnojmenné říčky mezi lyžařskými středisky Říčky a Deštné (aktivní dovolená Orlické hory). Převážná část obce je v Chráněné krajinné oblasti Orlické hory. Okolní příroda, bohatá převážně na jehličnaté lesy střídající se s horskými loukami přímo svádí k procházce, delšímu výletu či houbaření. V okolí obce jsou značené turistické a cyklistické trasy (dovolená na kolech Orlické hory). Přímo středem obce vede značená turistická trasa žlutá, která se po značném stoupání napojí na hlavní hřebenovou červenou turistickou trasu, tzv. Jiráskovu cestu (pobyty pro turisty Orlické hory). Zde jsou mimo krásné přírody k vidění bunkry a opevnění z druhé světové války (dovolená pro pěší turisty Orlické hory). I cyklisti mohou využít cyklotrasu po hřebeni hor, kopírující vojenskou obrannou linii se spoustou bunkrů po zpevněné cestě téměř v celé délce, vedoucí od Kralického Sněžníku až po Náchod. Po vydatných deštích, či tání sněhu si zde na své přijdou i vodáci (dovolená pro vodáky Orlické hory). Říčká Zdobnice je v těchto obdobích sjízdná v úseku 25,8 km. V letním období se za koupáním můžete vydat k přehradní nádrži Pastviny či navštívit aquapark v Ústí nad Orlicí nebo žamberský sportovní areál s koupalištěm, tobogány a řadou dalších atrakcí (rodinná dovolená v Orlických horách). Za historií se vydejte na zámek Lanškroun, zámek Letohrad, hrad Litice, zámek Choceň, zámek Častolovice nebo zámek Rychnov nad Kněžnou a zříceniny hradů Lanšperk a Žampach (rodinné pobyty Orlické hory). Pokud jste příznivci vojenské historie, můžete navštívit Muzeum vojenské historie v Králíkách (aktivně odpočinková dovolená Orlické hory). Nejznámější pevnostní komplexy jsou Hanička, Tvrz Bouda a Dobrošov. Vedle přirozených vyhlídek můžete navštívit i některou z řady rozhleden - rozhledna Suchý vrch, Skuhrov, Velká Deštná, Andrlův Chlum a další.

V zimě se obec stává vyhledávaným lyžařským centrem. Ski centrum Zdobnice nabízí celkem čtyři sjezdovky a tři lyžařské vleky, malý snowpark půjčovna a servis lyží, lyžařská škola, školka s vlastním provazovým vlekem, provazový vlek pro veřejnost, dětský koutek, občerstvení a bezplatné parkoviště přímo pod sjezdovkou (zimní dovolená v Orlickách horách). Na hlavní sjezdovce je pravidelně pořádáno večerní lyžování (dovolená pro lyžaře Orlické hory). Speciální sjezdová dráha pro snowboardy se nachází cca 3 km od obce (dovolená pro snowboardisty Orlické hory). V blízkosti jsou také lyžařská střediska Říčky a Deštné (dovolená pro běžkaře Orlické hory).

 

Chata Hradečanka

Chata Hradečanka nabízí celoročně kvalitní levné ubytování pro skupiny v Orlických horách. Ubytování je možné v 10 pokojích a 2 apartmá (skupinové pobyty Orlické hory). Celková kapacita chaty je 38 lůžek. Pokoje o celkové kapacitě 28 lůžek mají sociální zařízení společné na patře (turistické ubytování Orlické hory). Na výběr jsou dvoulůžkové, třílůžkové a čtyřlůžkové pokoje. Apartmá (family room) disponují ložnicí o 4 nebo 5 lůžkách, obývacím pokojem a vlastní koupelnou s WC (rodinné pobyty Orlické hory). Na přání je možné zajistit dětskou postýlku (ubytování pro rodiny s dětmi Zdobnice). Hostům je dále k dispozici plně vybavená kuchyně, společenská místnost s domácím kinem, kulečníkem, stolním fotbalem Rosengart, prostorná jídelna, dětský koutek, Wi-Fi připojení a parkování zdarma (ubytování se společenskou místností Orlické hory). Je možné také využít DVD přehrávače, Xbox360  – kinect  nebo si vypůjčit knihu (aktivně odpočinková dovolená Orlické hory). V létě můžete posedět u ohniště, zagrilovat si nebo si zahrát tenis na tenisových kurtech (ubytování u tenisových kurtů Orlické hory). Pro cyklisty je připravena uzamykatelná kolárna (ubytování s uzamykatelnou kolárnou Orlické hory), v zimní sezóně zase pro lyžaře uzamykatelná lyžárna (ubytování s uzamykatelnou lyžárnou Orlické hory).

 

Penzion Jílovanka

Penzion Jílovanka nabízí ubytování v 10 pokojích o celkové kapacitě 30 lůžek a 2 apartmánech (ubytování v apartmánu Zdobnice). K dispozici jsou dvoulůžkové, třílůžkové a čtyřlůžkové pokoje, všechny s vlastním sociálním zařízením (rodinná dovolená Zdobnice). Apartmány mají dva pokoje s jednou koupelnou pod uzavřením a jsou pro 5+2 nebo 3+2 osoby (ubytování pro rodiny s dětmi Zdobnice). V celém objektu je Wi-Fi připojení zdarma (penzion s připojením k internetu Orlické hory). Součástí penzionu je i restaurace s krbem a stylovým barem k posezení, podávají se zde pokrmy domácí české kuchyně (ubytování s restaurací Zdobnice). V nabídce je také minutková a doplňková kuchyně dle sezónního jídelního lístku (penzion s restaurací Orlické hory). V rámci ubytování je zahrnuta snídaně formou švédského stolu, hosté si mohou přiobjednat polopenzi (ubytování s polopenzí Orlické hory). Hostům je k dispozici i stylová roubená místnost s tradičními kachlovými kamny (pro 25 osob), veranda s krásným výhledem do údolí a dětským koutkem a v létě venkovní zahrádka. Prostory jsou vhodné pro konání různých firemních i společenských akcí - teambuildingy, firemní večírky, rodinné oslavy, jubilea, výročí, svatby a svatební hostiny v Orlických horách.

 

<<< zpět
© 2004-2018   ABC - UBYTOVÁNÍ - CESTOVÁNÍ, všechna práva vyhrazena |  on-line: 118     rss: novinky akce   výměna odkazů