ABC ubytováníABC ubytování cestování

Ubytování V Zátiší a Ubytování U Žaloudků

Ubytování V Zátiší a Ubytování U Žaloudků se nachází v obci Dolní Morava v Pardubickém kraji. Část obce náleží do Národní přírodní rezervace Králický Sněžník. Pod jeho vrcholem pramení řeka Morava, která celou obcí protéká od severu k jihu malebným údolím, lemovaným z obou stran dvěma zalesněnými hřbety, a rozděluje ji na moravskou a českou část. Okolí Králického Sněžníku je dnes atraktivní lokalitou pro trávení letních i zimních dovolených. Pěšky se můžete vydat po značených hřebenových turistických trasách kromě vrcholu Kralického Sněžníku a pramene Moravy i na polskou stranu hřebene, nebo až do Hynčic či Starého Města pod Sněžníkem (ubytování pro turisty Králický Sněžník). Můžete se také vydat na rozhlednu Klepáč na vrcholu Klepý, který je rozvodím do trojice evropských moří (dovolená pro pěší turisty Králický Sněžník). Dřevěná rozhledna měří 28 m a je celoročně přístupná. V okolí pak vede Naučná stezka československého opevnění Dolní Morava. Stezka seznamuje s jednotlivými částmi československého opevnění budovaného před druhou světovou válkou v obci Dolní Morava. Dobrodružnější povahy mohou navštívit Adrenalin park přímo v obci Dolní Morava, který nabízí lanový park, skok volným pádem, obří houpačku Double Big Swing či horolezeckou stěnu. U Chaty U Slona se pak nachází bobová dráha s celoročním provozem. Své děti můžete zabavit v dětském Fun parku, kde se nachází hřiště s různými atrakcemi pro děti (dovolená pro rodiny s dětmi Dolní Morava). V červnu 2014 byl otevřen nový single trail pro horská kola (dovolená pro cyklisty Dolní Morava). Dolní Morava je ideálním výchozím bodem také pro cyklisty (ubytování pro cyklisty Dolní Morava). Některé trasy lze usnadnit a použít lanovku na chatu Slaměnku (1 116 m n.m.), odkud vede síť nádherných zpevněných cest pro horská kola (dovolená na kolech Králický Sněžník).
Výhodou ubytování v centru obce Dolní Morava je blízkost ke sportovním areálům, běžeckým tratím ale i ke sjezdovkám (rodinná dovolená Králický Sněžník). Ski areál Větrný Vrch nabízí 2 sjezdovky, snowpark a crosovou trať, která patří k našim nejlepším tratím (dovolená pro lyžaře Králický Sněžník). Lyžařský areál Dolní Morava disponuje dvěma čtyřsedačkovými lanovkami, kotvou, dětským ski parkem, bobovkou a možností sáňkování (ubytování pro lyžaře Dolní Morava). V areálu se nachází celkem 4 sjezdovky všech stupňů obtížnosti. Velkým tahákem pro lyžaře je sjezdovka U Slona, která nadchne všechny vyznavače carvingového lyžování s unikátní šířkou 80 metrů a délkou 1 200 metrů. Dalším blízkým centrem je Ski centrum Sněžník, kde naleznete i černou sjezdovku pro náročnější lyžaře (lyžařské pobyty Králický Sněžník).

Celková kapacita Penzionu V Zátiší je 29 lůžek. K dispozici je 5 stylově zařízených apartmánů s vlastní kuchyňkou a vlastním sociálním zařízením (ubytování s možností vlastního vaření Králický Sněžník). Ve všech apartmánech je možnost Wi-Fi připojení (ubytování s připojením k internetu Králický Sněžník).

Blízký Penzion U Žaloudků disponuje 6 apartmány (ubytování v soukromí Králický Sněžník). Oba penziony jsou zcela nově zrekonstruovány.

Pro hosty je zdarma připraveno parkování přímo u penzionů (rodinná dovolená Králický Sněžník). Pro nejmenší děti je na prostorné zahradě k dispozici pískoviště, trampolína a bazén, dospělí jistě využijí altán s krbem (ubytování pro rodiny s dětmi Králický Sněžník).

Nově je v nabídce také pronájem karavanu pro 5 osob (pronájem karavanu Králický Sněžník).

www.ubytovaninadolnimorave.eu

 

<<< zpět
© 2004-2018   ABC - UBYTOVÁNÍ - CESTOVÁNÍ, všechna práva vyhrazena |  on-line: 115     rss: novinky akce   výměna odkazů