ABC ubytováníABC ubytování cestování

Rezidence Věstonice

Rezidence Věstonice se nachází v obci Horní Věstonice na jižní Moravě. Obec leží na území chráněné krajinné oblasti Pálava a přírodní rezervace Věstonická nádrž. První zmínky o obci se datují již od roku 1414 a mezi její pamětihodnosti se řadí kostel svaté Rosálie, svatého Šebestiána a svatého Rocha, dále socha svatého Floriána, Boží muka a místní fara. V České republice není mnoho míst, která by se mohla pochlubit tak krásnou a rozmanitou přírodou a nevšední krajinou jako Pálava s jejími bělostnými skalami, jarními mozaikami rozkvetlých stepí a vinohrady na sluncem ozářených stráních. Oblast Pálavy je vhodná pro vinařskou turistiku, výlety na kolech nebo aktivní odpočinek (dovolená pro cyklisty Horní Věstonice a okolí). Pouhých pět kilometrů od Rezidence Věstonice najdete největší český termální aquapark Aqualand Moravia (odpočinková dovolená Horní Věstonice a okolí). V blízkosti se nacházejí pozůstatky nejméně známého třetího hradu na Pavlovských vrších – Neuhausu, Nového hradu. Navštívit můžete i sousední obec Dolní Věstonice, naleziště slavné Věstonické venuše (aktivní dovolená Horní Věstonice a okolí). Nad obcí najdete zříceninu hradu Děvičky. Do 10ti kilometrů od obce se rozprostírá historické město Mikulov, oblast proslavená vinařstvím a vinnými sklepy (vinařská turistika Horní Věstonice a okolí). Za návštěvu stojí také Kozí hrádek, Svatý kopeček a Jeskyně Na Turoldu. Klenotem oblasti je zajisté Lednicko-Valtický areál, který je zapsán do Seznamu světového kulturního dědictví UNESCO.

Rezidence Věstonice nabízí ubytování v komfortních apartmánech typu studio nebo mezonet (luxusní ubytování Horní Věstonice a okolí). V každém apartmánu je k dispozici vlastní plně vybavená kuchyně a vlastní koupelna se sprchovým koutem, toaletou. Kuchyně jsou vybaveny chladničkou, myčkou nádobí, jídelním koutem, mikrovlnnou troubou, varnou deskou, kávovarem, varnou konvicí a toustovačem (prostorné apartmány Pálava a okolí). Téměř všechny apartmány mají soukromou terasu, která je vybavena venkovním posezením a lehátkem (apartmány s vlastní terasou Pálava a okolí). V apartmánech naleznete také širokoúhlou LED televizi a samozřejmostí je bezdrátové připojení k internetu v celém areálu Rezidence (ubytování s připojením k internetu Horní Věstonice a okolí). V teplých dnech hosté jistě ocení zastřešený venkovní bazén (ubytování s bazénem Horní Věstonice a okolí), v chladných dnech zase infrasaunu (za poplatek). Dále je k dispozici kamerami hlídané parkoviště a úschovna kol (parkování v uzavřeném areálu Horní Věstonice a okolí).

Ubytování je vhodné zejména pro páry bez malých dětí a milovníky vína (ubytování v soukromí Pálava a okolí). V areálu rezidence nejsou žádné dětské atrakce a ubytování dětí mladších 13 let v Rezidenci není bohužel možné (ubytování bez dětí Pálava a okolí).

Součástí Rezidence je také vinný sklep s vinotékou, který je určen pouze pro ubytované (ubytování s vinným sklepem Pálava a okolí). Vína lze konzumovat buď přímo ve sklípku, nebo na terase u bazénu či na soukromé terase apartmánu (vinný sklep s vinotékou Horní Věstonice a okolí). Můžete zde ochutnat nejlepší přívlastková vína z Mikulovské podoblasti (ochutnávky moravských vín Horní Věstonice a okolí).

Rezidence Věstonice

 

<<< zpět
© 2004-2019   ABC - UBYTOVÁNÍ - CESTOVÁNÍ, všechna práva vyhrazena |  on-line: 139     rss: novinky akce   výměna odkazů