ABC ubytováníABC ubytování cestování

PENZION A VINNÝ SKLEP POD HOROU

Vinařství Pod horou se nachází ve velkopavlovické vinařské podoblasti v obci Bořetice, které je srdcem vinařství oblasti zvané Modré hory a také součástí známé recesistické vinařské Svobodné spolkové Republiky Kraví hora (ubytování u vinného sklepa Bořetice a okolí). Tento kraj si dodnes zachovává moravské tradice s krojovými hody, lidovými veselicemi a bohatý folklór (rodinná dovolená Lednicko-valtický areál).

Svobodné spolkové Republiky Kraví hora je spolková republika vinařů na Kravích horách. Založena byla po dlouhých přípravách v roce 2000, kdy byla oficiálně zvolena první vláda. V květnu roku 2001 pak byla slavnostně vyhlášena. Jaký blahodárný vliv má toto zřízení na kvalitu našeho vína se můžete přesvědčit z její ústavy, která je základním dokumentem státu. Ústavu prosazuje legálně zvolená vláda, na čele s prezidentem. Republika má své ozbrojené síly, měnu - Kravihorec, znak, prapor a hymnu. Navázala též kontakty se sousedními zeměmi, např. s Valašským královstvím a založila obraný pakt Mato. Kvalitní vína lákají do obce mnoho návštěvníků. Po vinobraní, když mošt začíná kvasit, jezdí se do Bořetic za „burčákem“. Během celého roku pak navštěvují ctitelé výjimečného vína Kraví horu a ochutnávají to nejlepší, co se zde urodilo. Bořetickou tradicí se stala jarní výstava vín – velmi oblíbená akce místní i vzdálené veřejnosti.

Cyklisté mohou poznat tento kraj pomocí Cykloturistické trasy Modré Hory, jenž prochází obcemi Velké Pavlovice, Bořetice, Vrbice, Kobylí, Kraví hory a Němčičky (dovolená pro cyklisty Lednicko-valtický areál). Nebo se mohou vydat po cykloturistické trase krajem André. Pro pěší turisty je ještě připravena Kravihorská turistická stezka, která vede např. přes Přírodní rezervaci Zámozníky (dovolená na kolech Lednicko-valtický areál).

Cca 22 km od obce Bořetice se nachází unikátní Lednicko-Valtický areál, který byl v roce 1996 zapsán do Seznamu světového kulturního dědictví UNESCO (pobyty pro turisty na jižní Moravě). Kromě zámků Lednice a Valtice zahrnuje areál také drobné stavby jako např. Apollónův chrám, Belvedér, Dianin chrám, Hraniční zámeček, Janův hrad, Lovecký zámeček, Minaret, Obelisk a další. Můžete se dokonce zúčastnit komentované prohlídky zámecké zahrady v Lednici s odborníkem - zahradním architektem (dovolená pro turisty Lednicko-valtický areál).

Vinařství zpracovává pro výrobu přívlastkových a jakostních vín hrozny výhradně vlastní produkce, pro výrobu sudových vín používá hrozny od našich stálých dodavatelů (pobyt v rodinném vinařství Lednicko-valtický areál). Při zpracování hroznů jsou dodržovány tradiční technologické postupy našich předků, obohacené našimi novými zkušenostmi. Vína jsou filtrována křemelinovou filtrací (dovolená za vínem jižní Morava). Tato technologie umožňující čistění vín je velice šetrná a při samotné filtraci nedochází k ovlivnění barvy, vůně či chuti vína (rodinné vinařství Bořetice a okolí).

Ve vinném sklípku lze uspořádat degustace, celovečerní soukromé či firemní večírky, anebo rodinné oslavy v Bořeticích. Kapacita je 24 osob (ochutnávky vín z rodinné produkce Lednicko-valtický areál). Objekt se nachází mimo obec Bořetice, v osadě 230 vinných sklepů známých pod názvem Kraví hora a je spojen s penzionem (ubytování s degustací Kraví hora).

Degustační večery probíhají následujícím způsobem: po vzájemném seznámení se a ubytování proběhne večeře, která je připravována v domácí kuchyni (posezení ve vinném sklípku Kraví hora). K zapíjení večeře podáváme bílé a červené víno (dovolená pro milovníky vína jižní Morava). Poté se odebereme do sklepních prostor, kde po krátkém představením vinařství probíhá řízená degustace vín. Před ochutnávkou obdržíte degustační lístek pro Vaši snadnou orientaci v sortimentu nabízených vín (ochutnávky vín s ubytováním Lednicko-valtický areál). K ochutnávce se podává pečivo a sýr. Z úst samotného vinaře uslyšíte ke každému vzorku úplnou charakteristiku degustovaného vína (ochutnávka vína s vinařem Lednicko-valtický areál). Naučíte se také, jak správně degustovat a hodnotit víno. Ochutnávka trvá cca 2,5 hodiny a po ukončení následuje volná zábava. K dalšímu popíjení si můžete zvolit vína dle Vašeho výběru (v ceně každého menu jsou sudová vína). Pro mlsné jazýčky lze připravit také opékanou kýtu na grilu (vinařská dovolená jižní Morava).

Penzion se nachází přímo nad vinným sklepem v prvním podlaží a v podkroví (ubytování v areálu vinných sklepů Kraví hora Bořetice). Celkem lze připravit 15 lůžek (ubytování s vinným sklepem Kraví hora). K dispozici je třílůžkový, čtyřlůžkový a osmilůžkový pokoj, každý s možností přistýlky (ubytování pro skupiny Bořetice a okolí). Pro ubytované hosty jsou připraveny dvě oddělené koupelny a v přízemí plně vybavená kuchyň a společenská místnost s televizí a hifi věží (ubytování s vybavenou kuchyní Bořetice a okolí). V kuchyňském koutě je umístěn i mini bar s nealko nápoji, alkoholickými nápoji, výčepem, který lze po domluvě propůjčit. Součástí penzionu je také úschovna kol, udírna, gril a venkovní posezení (ubytování pro cyklisty Bořetice a okolí). Dále možnost bezplatného připojení k internetu pomocí Wi-Fi. V blízkosti objektu se nachází tenisové kurty, fotbalové hřiště, restaurace a koupaliště (ubytování v Kraví Hoře).

Penzion a vinný sklep Pod horou

<<< zpět
© 2004-2018   ABC - UBYTOVÁNÍ - CESTOVÁNÍ, všechna práva vyhrazena |  on-line: 119     rss: novinky akce   výměna odkazů