ABC ubytováníABC ubytování cestování

Penzion Hradisko

Penzion Hradisko se nachází v samém srdci Valašska v Rožnově pod Radhoštěm na Zlínsku. Ve 14 století na tomto místě pan Vok z Kravař postavil Hrad Rožnov. Dochovaly se zbytky hradeb, brána, příkop s valem. Obklopeni staletými buky můžete na tomto léčebném místě cítit atmosféru starých časů (léčebné místo Zlínsko). Naši předkové pozorováním přírody vybrali ideální místo pro svůj život a vybudovali pod Hradem hospodářskou usedlost - Dvůr Hradisko (ubytování v přírodě Zlínský kraj). O několik let později, v době rozkvětu lázeňství v Rožnově, byla vysazena cesta z města na Hradisko lípami (odpočinková dovolená Rožnov pod Radhoštěm a okolí). V létě i v zimě se pěšky touto lipovou alejí dostanete dolů k řece Rožnovské Bečvě a dále pak do centra městečka Rožnova (ubytování na klidném místě Beskydy). V Rožnově pod Radhoštěm naleznete největší a nejstarší skanzen ve střední Evropě - Valašské muzeum v přírodě, v jehož třech expozicích, Dřevěném městečku, Valašské dědině a Mlýnské dolině, je rozmístěno téměř 100 památkových objektů. Při návštěvě rožnovského skanzenu poznáte Valašsko takové, jaké bylo v době před sto a více lety.

Penzion Hradisko, obklopený pastvinami s pasoucími se koňmi a stády krav, je ideálním místem k aktivnímu odpočinku (aktivní odpočinek Beskydy). K areálu Hradiska patří 20 ha luk a pastvin, které můžete využít k vyjížďkám na koních či relaxaci, procházkám, sbírání lučního kvítí, fotografování (dovolená pro milovníky koní Beskydy). Po putování nádhernou krajinou je čas na šálek dobrého čaje v meditační hale (ubytování s meditační halou Beskydy). Při popíjení čaje a spočinutí pohledem na okolní louky s koňmi, v pozadí s vrcholkem Radhoště se Vám zastaví ČAS (penzion s čajovnou Beskydy). Penzion nabízí ubytování ve 3 trojlůžkových, 5 dvoulůžkových pokojích a 1 jednolůžkovém pokoji (ubytování pro skupiny Beskydy). Celková kapacita penzionu je 20 lůžek (kvalitní levné ubytování Hradisko a okolí). Každý pokoj má své sociální zařízení se sprchovým koutem (ubytování v penzionu Rožnov pod Radhoštěm a okolí). Pokoje jsou bez TV a rádia. K dispozici je zdarma Wi-Fi připojení a parkování uvnitř areálu. Pro skupiny min. 10 hostů lze po dohodě zajistit stravování v plné penzi či polopenzi (skupinové ubytování se stravou Zlínsko).

Penzion Hradisko poskytuje zázemí pro skupiny, které hledají místo pro své aktivity, místo kontaktu s přírodou, koňmi a sebou samými.

Zázemí pro pobyty nabízíme skupinám, které hledají místo pro své aktivity:

- kurzy jógy a dalších léčebných technik, tanců, muzikoterapie, malování,  canisterapie, horseterapie,…

- sebevzdělávacích seminářů

- skupinové poznávací pobyty „ Na kole Beskydami“

- poznáváme Beskydy – pěšky „NORD WALKING“

- zážitkový pobytový seminář KOVÁŘSTVÍ v naší kovárně (několik úrovní – na pokračování) s uměleckým kovářem Jindřichem Veselým

- zážitkový pobytový seminář „Spolu na čajové cestě“  v meditační hale s živým ohněm s milovníkem čajů, který osobně vybírá čaje na farmách v Číně - Radkem Poláškem (www.dobrycaj.cz)

<<< zpět
© 2004-2018   ABC - UBYTOVÁNÍ - CESTOVÁNÍ, všechna práva vyhrazena |  on-line: 134     rss: novinky akce   výměna odkazů