ABC ubytováníABC ubytování cestování

Nově zrekonstruovaný penzion v oblasti Podyjí

Penzion Daníž se nachází ve vinařské obci Chvalovice, ležící na hranicích s Rakouskem. Obec byla založena pravděpodobně starými Slovany ve 13. století a mezi její pamětihodnosti patří kostel sv. Markéty, Mariánský sloup, socha sv. Floriána z roku 1764, či chráněná kulturní památka Zámeček. Dále se zde nachází jedno z největších dětských hřišť na jižní Moravě a obec je doslova protkána vinnými sklípky místních vinařů, které lákají na degustaci vín, či na příjemné posezení s přáteli. V této oblasti je velice oblíbená cykloturistika (ubytování pro cyklisty Chvalovice a okolí). Hosté mohou navštívit Moravskou vinnou stezku, která je plná vinných sklípků a rozsáhlých vinic, přes které se hosté mohou dostat přímo do rakouského Pulkautau. Chvalovice pořádají také kulturní akce, zejména pak „Den otevřených sklepů“, kdy hosté mohou ochutnávat místní vína a konzumovat dobré jídlo, to vše za doprovodu cimbálového muziky.

Nabídka výletů po okolí je opravdu pestrá. Hosté mohou navštívit jedno z největších center ve střední Evropě, Freeport, které se nachází pouhé 3 km od Chvalovic. Rodiny s dětmi mohou zavítat do zábavního centra nacházející se vedle tohoto nákupního střediska, či do Aqualandu Moravia. Je zde také možnost návštěvy prehistorického parku, kde si hosté mohou prohlédnout expozici prehistorických zvířat. Tento park se nachází přímo v obci Chvalovice a děti zde prožijí nezapomenutelný zážitek (dovolená pro rodiny s dětmi). Mimo jiné hosté mohou navštívit Jelení farmu Ječmeniště. Oblast je rovněž protkána atraktivními turistickými cíli, jako je například Vranovský zámek, hrad Bítov, či historické centrum města Znojma a znojemské podzemí (ubytování pro turisty Podyjí). Oblast Podyjí je také známá pro svůj Národní park Podyjí, který ukrývá nesčetné množství krásných romantických vyhlídek (romantické ubytování jižní Morava). Milovníci válečné historie mohou navštívit pěchotní srub, který je po stavební stránce typickým představitelem těžkého československého opevnění z let 1936 – 1938. Tento srub se nachází nedaleko obce Chvalovice.

Penzion nabízí čtyři dvoulůžkové pokoje, které jsou vybaveny lednicí, kuchyňským stolem a kuchyňským koutem. Televize a wifi jsou zde samozřejmostí (ubytování s internetem Chvalovice a okolí). Penzion dále nabízí dva pětilůžkové pokoje, které jsou vhodné pro ubytování větší kapacity osob (ubytování pro skupiny přátel Podyjí). K těmto pokojům patří společenská místnost, která je vybavena televizí, wifi, lednicí, sedačkou a kuchyňským koutem s jídelním stolem. Hosté mohou mimo jiné využít malé fitness, saunu, či krásnou venkovní zahradu s posezením. Další chloubou penzionu je restaurace se zahrádkou, která je připravena uspokojit chuťové buňky každého hosta. V této restauraci je možné uspořádat narozeninovou, či jinou společenskou oslavu (společenské akce Chvalovice a okolí). Restaurace penzionu je rovněž velmi oblíbená pro pořádání svatebních hostin (svatba Chvalovice a okolí). Ubytování je zde vhodné pro jednotlivce, cyklisty, seniory i rodiny s dětmi (ubytování pro všechny věkové skupiny Chvalovice a okolí). Na své si zde přijdou i rybáři, kteří si za menší poplatek mohou zarybařit (rybaření Chvalovice a okolí).

Penzion Daníž

<<< zpět
© 2004-2019   ABC - UBYTOVÁNÍ - CESTOVÁNÍ, všechna práva vyhrazena |  on-line: 153     rss: novinky akce   výměna odkazů