ABC ubytováníABC ubytování cestování

  

Sokolí hnízdo sídlí v malé vesnici Rampuše, jež je součástí obce Liberk v okrese Rychnov nad Kněžnou (rodinná dovolená Orlické hory). Již K. Poláček se o této malebné vísce, která se nachází 610 m.n.m. ve svahovém údolí s potůčkem v Podorlické pahorkatině, zmiňoval v románu Bylo nás pět (rodinné pobyty Královéhradecký kraj). Okolí je jako stvoření pro aktivní i odpočinkovou dovolenou (aktivní dovolená Orlické hory). V létě nabízí hustou síť cyklostezek a in-line stezek, pěší turistiku, agroturistiku na místních farmách, koupání v některých z přírodních „wellness“ nebo také v komerčně vybudovaných (odpočinková dovolená Královéhradecký kraj). V zimě se můžete oddat radovánkám na sáních, navštívit skiareály Zdobnice, Říčky v Orlických horách, Deštné v Orlických horách – areály vhodné pro děti i nejnáročnější lyžaře (ubytování pro lyžaře a běžkaře v Orlických horách). Na běžkaře tu zase čekají upravované běžkařské trasy v Orlických horách (pobyty pro běžkaře Orlické hory).

Penzion nabízí útulné a prostorné 4 lůžkové pokoje (stylové ubytování v penzionu Orlické hory). K penzionu náleží také restaurace (penzion s restaurací v Orlických horách), kde si můžete pochutnat na tradičních českých jídlech připravovaných z lokálních potravin (ubytování s kvalitní stravou Královéhradecko). Ubytovaným hostům v našem penzionu rádi zapůjčíme míč či jiné sportovní nářadí (ubytování pro sportovce Orlické hory). Novinkou na našem penzionu je také Farmářův dvoreček, kde se děti mohou seznámit s domácími zvířaty a životem na farmě (rodinné pobyty na farmě Královéhradecko). Za slunných dnů si jistě rádi posedíte na venkovní terase, odkud uvidíte na své ratolesti hrající se na přírodním dřevěném hřišti (dovolená pro rodiny s dětmi Orlické hory).

Ubytování v našem penzionu je se snídaní zdarma, kdy k jídlu můžete ochutnat potraviny vyráběné na naší Farmě SOKOL (potraviny od farmáře Královéhradecko). Farma SOKOL se zabývá výrobou mléčných a masných potravin nejvyšší kvality a produkcí kvalitního masa pocházejícího z domácího chovu (kvalitní regionální výrobky z Orlických hor). O kvalitě potravin vypovídá také mnoho ocenění, které Farma SOKOL ke svým výrobkům získala (prodej regionálních potravin Rychnov nad Kněžnou a okolí). V současné době je obhospodařováno 42 hektarů zemědělské půdy, kde se pasou krávy, prasata, dále se zde chovají kuřata, husy, králíci a jehňata (regionální prodejce potravin Rychnov nad Kněžnou a okolí).Na farmě jsou tradiční česká plemena zvířat, tedy krávy plemene Český strakatý skot, prasata plemene Landrase-Durok a dále Přeštického černostrakatého prasete, králíky a kuřata (dovolená na venkově Královéhradecký kraj). Zvířata se během jarních, letních a podzimních měsíců pasou, volně, na pastvě, kde se jim moc líbí (agroturistika v Orlických horách). V zimních měsících, kdy je země přikrytá peřinou sněhu a v Orlických horách vládne Rampušák, jsou zvířata ustájena v hospodářské budově a krmena senem sklizeným na zdejších loukách (agroturismus Královéhradecký kraj). Při výrobě produktů se pečlivě dbá především na dodržování tradičních, ručních, poctivých, technologických postupech (prodej regionálních potravin Rychnov nad Kněžnou a okolí). Vše, tedy, jak mléčné, tak i masné produkty z farmy Sokol, jsou přirozeně bez lepku, bez přidaných konzervantů a bez dusitanových solí (domácí výrobky pro celiaky Rychnov nad Kněžnou a okolí).

Doufáme, že se Vám ubytování v Penzionu Sokolí hnízdo bude líbit a že si u nás Orlické hory zamilujete. Těšíme se na Váš příjezd!

Sokolí hnízdo

Farma Sokol

<<< zpět
© 2004-2019   ABC - UBYTOVÁNÍ - CESTOVÁNÍ, všechna práva vyhrazena |  on-line: 151     rss: novinky akce   výměna odkazů