ABC ubytováníABC ubytování cestování
Podrobné vyhledávání
Mapa všech objektů
OSOBNĚ PROVĚŘENÉ OBJEKTY - CENY BEZ NAVÝŠENÍ
PŘÍMÉ KONTAKTY NA PROVOZOVATELE
Informace
Název služby: Vinařství DVŮR POD STARÝMA HORAMA
  Vložit do výběru
Typ služby: Vinařství

Země: Česká republika
Kraj: jižní Morava Jihomoravský kraj
Oblast: Slovácko
GPS: 49°03'10.7"N 17°21'40.7"E

Web: www.dvurpodstarymahorama.cz
E-mail: info@dvurpodstarymahorama.cz
Telefon: +420 730 898 275
Mobil:
FAX:


Kód služby: CZ-509s
Pošlete odkaz:
Fotografie

Vinařství DVŮR POD STARÝMA HORAMA, Boršice

Posezení ve vinném sklepě, muzeum výroby vína, řízené degustace, sommeliérské kurzy aj.

V krásném prostředí Chřibské pahorkatiny vzniká projekt vinařství DVŮR POD STARÝMA HORAMA. Toto vinařství má dlouholetou rodinnou tradici a rádo by se svými produkty představilo a propojilo tak ve svém penzionu bohatou škálu vinařských služeb s krásnou přírodou a kulturními a vinařskými tradicemi (pobyt v rodinném vinařství Slovácko). To vše je doprovázeno ochutnávkou vlastních, s láskou připravovaných vín (ochutnávka vín z rodinného vinařství jižní Morava). Celé vinařské území je zasazeno na úpatí horského pásma Chřiby, s nejvyšším bodem Brdo ve výšce 587 m.n.m. Horské pásmo odděluje dvě vinařské podoblasti, Slovácko a Hanou (vinařská turistika Slovácko).

V Penzionu DVŮR POD STARÝMA HORAMA sídlí Vinařský spolek BBP, což je uskupení některých vinařů z vinařských obcí Slovácka – obcí Boršice, Buchlovice a Polešovice (kurzy pro vinaře Slovácko). Hlavní myšlenkou je vznik a podpora koloritu vinařství, vinohradnictví a vinařské tradice v prastarých vinařských obcích Boršice, Buchlovice a Polešovice a jejich kompletní propagace od historie, přes současnost až po budoucnost s cílem zkvalitnit prezentaci této vinařské lokality tak, aby zaujala ještě pevnější postavení ve vinařské oblasti Morava (sommeliérské kurzy jižní Morava).

Penzion nabízí velmi stylové sklepní prostory s posezením a možností prohlídky malebného muzea a výroby vína (ubytování s vinným sklepem Slovácko). Ukázky Historie vinařství návštěvníky seznámí s technikami a nástroji, které se na Slovácku ve spojení s vinařstvím a vinaři používaly či na některých místech stále používají (dovolená pro milovníky vína Slovácko). Ve vinném sklepě se pořádají řízené degustace (ochutnávky vín ve sklípku Slovácko). K degustacím na objednávku lze připravit jakékoliv degustační menu. Kapacita hlavního sklepa je 100 osob, křížového sklepa 20 osob, rotundy 40 osob a restaurace 90 osob (posezení ve vinném sklípku Boršice a okolí). V případě zájmu je možné zajistit cimbálovou muziku, kulturní program pro firemní skupiny či skupiny přátel a samozřejmě teplý nebo studený catering dle vlastních představ (posezení s cimbálovou muzikou Slovácko). Po degustaci je pro Vás připraveno komfortní a příjemné ubytování v 8 pokojích s celkovou kapacitou 23 lůžek (degustace s ubytováním Slovácko).
 

Pohostíme Vás víny naší výroby i širokou nabídkou vín spolkových vinařů.
© 2004-2017   ABC - UBYTOVÁNÍ - CESTOVÁNÍ, všechna práva vyhrazena |  on-line: 140     rss: novinky akce   výměna odkazů