ABC ubytováníABC ubytování cestování
Podrobné vyhledávání
Mapa všech objektů
OSOBNĚ PROVĚŘENÉ OBJEKTY - CENY BEZ NAVÝŠENÍ
PŘÍMÉ KONTAKTY NA PROVOZOVATELE
Informace
Název služby: Farma Sokol
  Vložit do výběru
Typ služby: Farma

Země: Česká republika
Kraj: Královehradecký kraj
Oblast: Orlické hory
GPS: 50°12'23.0"N 16°22'33.1"E

Web: www.farmasokol.cz
E-mail: info@farmasokol.cz
Telefon: +420 775 869 557
Mobil:
FAX:


Kód služby: CZ-072s
Pošlete odkaz:
Fotografie
regionální výrobce potravin Rychnov nad Kněžnou a okolí
prodej mléčných výrobků Rychnov nad Kněžnou a okolí
prodej domácí paštiky Rychnov nad Kněžnou a okolí
prodej kvalitního masa z farmy Orlické hory

Farma Sokol, Rampuše

Výroba a prodej zdravých potravin v Orlických horách

Farma Sokol je rodinná farma, jejímž účelem je výroba potravin nejvyšší kvality a produkce kvalitního masa pocházejícího z domácího chovu (prodej kvalitních potravin od farmáře Královéhradecký kraj). Sídlí v v malé vesnici Rampuše, jež je součástí obce Liberk v okrese Rychnov nad Kněžnou. Zemědělství se na farmě věnují již od roku 2008, od roku 2011 produkují výrobky mléčného a masného původu. V současné době je obhospodařováno 42 hektarů zemědělské půdy, kde se pasou krávy, prasata, dále se zde chovají kuřata, husy, králíci a jehňata (regionální prodejce potravin Rychnov nad Kněžnou a okolí).

Kravské mléko je zpracováno na výrobky mléčného původu a produkují též vyzrálé hovězí maso. Z vepřového masa se vyrábí výrobky masného původu a v prodeji je i chlazené vepřové maso. Můžete zde ochutnat a zakoupit výrobky z kravského pasterovaného mléka - tedy mléčné výrobky jako čerstvé sýry, nakládané sýry, jogurty, mléko, máslo, přepuštěné máslo, tvaroh, tvarohové dezerty, tvarohové pomazánky a dále masné výrobky z vepřového a hovězího masa, tedy klobásy, paštiky, šunku, zavařená masa, vývary (nákup farmářských výrobků Rychnov nad Kněžnou a okolí)

Na farmě jsou tradiční česká plemena zvířat, tedy krávy plemene Český strakatý skot, prasata plemene Landrase-Durok a dále Přeštického černostrakatého prasete, králíky a kuřata (dovolená na venkově Orlické hory). Zvířata se během jarních, letních a podzimních měsíců pasou, volně, na pastvě, kde se jim moc líbí (agroturistika Orlické hory). V zimních měsících, kdy je země přikrytá peřinou sněhu a v Orlických horách vládne Rampušák, jsou zvířata ustájena v hospodářské budově a krmena senem sklizeným na zdejších loukách (agroturismus Královéhradecko).

Při výrobě produktů se pečlivě dbá především na dodržování tradičních, ručních, poctivých, technologických postupech (prodej regionálních potravin Orlické hory). Vše, tedy, jak mléčné, tak i masné produkty z farmy Sokol, jsou přirozeně bez lepku, bez přidaných konzervantů a bez dusitanových solí (domácí výrobky pro celiaky Orlické hory).

dovolená se zvířaty Orlické hory
Dovolená pro rodiny s dětmi Orlické hory

Hlavním cílem farmy je produkce kvalitního mléka a masa v Královéhradeckém kraji, které je dále zpracováváno ve vlastních výrobnách. O kvalitě potravin vypovídá také mnoho ocenění, která Farma SOKOL ke svým výrobkům získala.
Sokolí hnízdo

Sokolí hnízdo sídlí v malé vesnici Rampuše, jež je součástí obce Liberk v okrese Rychnov nad Kněžnou (rodinná dovolená Rychnov nad Kněžnou a okolí). Již K. Poláček se o této malebné vísce, která se nachází 610 m.n.m. ve svahovém údolí s potůčkem v Podorlické pahorkatině, zmiňoval v románu Bylo nás pět (rodinné pobyty Královéhradecko). Okolí je jako stvoření pro aktivní i odpočinkovou dovolenou (aktivní dovolená Rychnov nad Kněžnou a okolí). V létě nabízí hustou síť cyklostezek a in-line stezek, pěší turistiku, agroturistiku na místních farmách, koupání v některých z přírodních „wellness“ nebo také v komerčně vybudovaných (odpočinková dovolená Královéhradecko). V zimě se můžete oddat radovánkám na sáních, navštívit skiareály Zdobnice, Říčky v Orlických horách, Deštné v Orlických horách – areály vhodné pro děti i nejnáročnější lyžaře (dovolená pro lyžaře a běžkaře Orlické hory). Na běžkaře tu zase čekají upravované běžkařské trasy v Orlických horách (dovolená pro běžkaře Královéhradecký kraj).

 
© 2004-2018   ABC - UBYTOVÁNÍ - CESTOVÁNÍ, všechna práva vyhrazena |  on-line: 78     rss: novinky akce   výměna odkazů