ABC ubytováníABC ubytování cestování

Celoroční ubytování v Pardubickém kraji

Penzion a restaurace Na Čertovce

Vítáme Vás v Pardubickém kraji v obci Dolní Orlice, kde se nachází Penzion a restaurace Na Čertovce (Celoroční ubytování Pardubický kraj). Penzion si pro vás připravil krásné zázemí restaurace s vůní české a staročeské domácí kuchyně, kterou obklopuje nádherná příroda Orlických hor (Ubytování na horách pro rodiny s dětmi Orlické hory). Stálý jídelní lístek restaurace je doplňován o čerstvé sezónní speciality a jídla z čerstvých a kvalitních potravin (Rodinná dovolená Orlické hory).

Ubytování je vhodným výběrem pro zimní dovolenou na horách (Zimní dovolená u vleku Orlické hory, pobyty pro jarní prázdniny). V blízkosti se nachází velké množství lyžařských vleků a dlouhé sjezdovky (Ubytování pro lyžaře Orlické hory). Nejbližším areálem je Skiareál Šanov. V prosinci 2010 byl otevřen nový areál Skipark Červená Voda, což je moderní lyžařské středisko s kompletním zázemím (Dovolená na horách pro skupiny Orlické hory, večerní lyžování s ubytováním Orlické hory). Dalším bližším areálem jsou Čenkovice s množstvím lyžařských vleků a dlouhými sjezdovkami. Mezi známější sjezdovky patří ty, které najdete v Dolní Moravě na úpatí Kralického Sněžníku. Běžkaři jistě ocení značené trasy po okolních kopcích (oblast Suchého vrchu a Bukové hory Vám nabízí 30 km upravovaných tratí), které vás zavedou ke kapli sv. Trojice nebo až k vyhledávanému cíli místních běžkařů Severomoravské chatě (Ubytování pro běžkaře Orlické hory).

I v letním období má však tato oblast co nabídnout. Obec Dolní Orlice, ve které je penzion situován, se vyznačuje velkou čistotou ovzduší a je vyhledávána nejen pro odpočinek a turistiku, ale také pro ozdravné pobyty. Nově vybudovaná cyklostezka Králíky - Červená Voda je vhodně značená stezka pro všechny věkové kategorie, dá se využít pro procházky nebo pro jízdu na kolečkových bruslích (Dovolená pro cyklisty Orlické hory). Cyklisté jistě ocení možnost úschovy kol v penzionu. Malebné okolí penzionu simůžete prohlédnout z několika blízkých rozhleden, např. z rozhledny na Suchém vrchu, Křížové hoře nebo na Dolní Hedeči. Dále si můžete prohlédnout barokní klášter na Hoře Matky Boží u Králík, zámky Velké Losiny, Častolovice, hrady Bouzov, Litice, lovecký zámeček Úsov nebo papírny Velké Losiny.

Na Dolní Moravě se v prosinci 2015 otevřela nová stavba - Stezka v oblacích, která návštěvníkům umožní projít se v korunách stromů s jedinečným výhledem na horské masivy v okolí (Ubytování u stezky v oblacích Dolní Morava). Nachází se 12 km od penzionu, poblíž horské chaty Slaměnka, nedaleko horní stanice lanovky Sněžník, v nadmořské výšce 1116 m. n. m. Nahoru se dostanete lanovkou, pěšky nebo na kole. Kočárky a kola lze přepravit na lanovce zdarma, s kočárkem se pohodlně dostanete až na vrchol stezky po dřevěné lávce. Samotná stezka je vysoká 55 metrů. Pro milovníky dobrodružství a zábavy je na stezce několik adrenalinových atrakcí jako odpočinková síť, tzv. „kapka“, tobogán nebo rukáv. Rukáv je atrakce tvořená hustou sítí určená k prolezení z jednoho patra lávky do druhého. Kapka se nachází na samém vrcholu stezky a je to síť ve výšce 50 metrů, na které stojíte a vidíte dolů. Ti odvážnější mohou k cestě dolů využít parádní 100 metrů dlouhý tobogán s okýnky a několika klopenými zatáčkami. Ze samého vrcholu stezky se naskýtají dech beroucí výhledy na celý masiv Králického Sněžníku s malebným údolím řeky Moravy, v dálce pak lze vidět i hlavní hřeben Jeseníků, Suchý vrch a Krkonoše (Aktivní dovolená Dolní Morava).

Ubytování je vhodné pro individuální a rodinnou rekreaci, skupiny přátel, rodiny s dětmi, cyklisty, běžkaře, turisty a seniory v Orlických horách. Nabízíme Vám víkendové pobyty, krátkodobé i dlouhodobé pobyty v Pardubickém kraji. Penzion je dále vhodný i pro obchodní cestující, pracovní skupiny a sportovní kluby na Pardubicku.

Těšíme se na Vás: Penzion a restaurace Na Čertovce

<<< zpět
© 2004-2023   ABC - UBYTOVÁNÍ - CESTOVÁNÍ, všechna práva vyhrazena |  on-line: 269     rss: novinky akce   výměna odkazů