ABC ubytováníABC ubytování cestování

SANATORIUM EDEL s.r.o.

      

SANATORIUM EDEL s.r.o. je soukromá dětská léčebna respiračních nemocí se speleoterapií. Nachází se ve Zlatých Horách, na severním okraji podhůří Jeseníků, v nadmořské výšce 410m n. m. Specializuje se na léčbu opakovaných a chronických nemocí dýchacího ústrojí a léčí dětské pacienty ve věku od 2 do 15-ti let, po dohodě ale také děti mladší, či dorost do 18-ti let. Díky vysoce modernímu vybavení a krásnému lesnatému okolí se stalo velmi vyhledávaným hlavně pacienty s nemocemi dýchacích cest a neurologickými potížemi.

Speleoterapie je nedílnou součástí léčebného pobytu ve Zlatých Horách. Speleoterapie je soubor léčebných metod, jejichž základem je využívání mikroklimatu podzemního prostředí (speleoterapie v Olomouckém kraji). Tím zpravidla bývají krasové jeskyně, případně jiné podzemní prostory splňující přísné podmínky (speleoterapie v Jeseníkách).

U dětí ve věku od 2 do 6 let jsou upřednostňovány pobyty s jedním z rodičů. Společný pobyt slouží především k zaškolení a nácviku ošetřovatelských a rehabilitačních technik (pobyt v dětské léčebně za doprovodu rodiče). Rodič s dítětem je ubytován v samostatném pokoji s vlastním sociálním vybavením a TV (pobyt v léčebně s rodičem). Na vyžádání je také možné ubytování bez doplatku v pokoji se společným sociálním zařízením (ubytování pro rodiny s dětmi Zlaté hory).

Součástí areálu léčebny je turistická ubytovna s kapacitou 46 lůžek (turistické ubytování Zlaté Hory). Ubytování je zajištěno ve dvou- a více lůžkových pokojích se společným sociálním zařízením, k dispozici je kuchyňka vybavena sporákem a chladničkou a společenská místnost (turistická ubytovna Zlaté hory). Klientům nabízíme možnost celodenního stravování (popř. polopenze) v jídelně léčebny vzdálené cca 150 m od ubytovny (ubytování se stravou Zlaté Hory). Ubytovnu je možno využít kromě individuálních pobytů také pro pořádání firemních akcí či sportovních soustředění a vzhledem k čistému životnímu prostředí je vhodná pro ubytování účastníků škol v přírodě a školních výletů (ubytování se stravováním Zlaté Hory).

Cena za 1 lůžko / 1 noc je 140,- Kč.

Ubytovna nabízí levné ubytování v Jeseníkách a je vhodný pro školní výlety, dětské tábory, individuální a rodinné pobyty v Jeseníkách.

Další možnost ubytování nabízí luxusní byt v Jeseníkách s kapacitou pro 2 až 6 osob v krásném prostředí parku sanatoria (1 200 Kč za den). Byt je plně vybavený a hosté mohou využívat i dalších služeb v areálu – možnost celodenního stravování, zakoupení doplňkových rekreačních a zdravotních služeb, návštěva speleoterapie v Jeseníkách a další.

Ke sportovnímu vyžití a využití volného času klientů nabízíme sportovní hřiště u ubytovny a možnost zapůjčení tělocvičny v budově léčebny (ubytování pro sportovce Zlaté Hory). V okolních rekreačních zařízeních lze využít kryté a otevřené tenisové kurty, fotbalové a volejbalové hřiště a saunu (aktivní dovolená Zlaté Hory).

     

Zlaté Hory vznikly jako hornická osada na rýžovištích zlata, táhnoucích se podél potoků od Příčné hory až za polskou hranici. Blízké okolí je vhodné pro pěší turistiku i cykloturistiku (ubytování pro cyklisty Zlaté Hory). Zlatohorská hornická naučná stezka prochází nejvýznamnějšími hornickými památkami u Zlatých Hor, z nichž bylo 10 vyhlášeno za kulturní památky (dovolená pro turisty Zlaté Hory). Na jednotlivých zastaveních se seznámíte s příklady těžby sedimentů i primárních rud a jejich úpravou, od nejstarších až po novodobá díla (ubytování pro turisty Zlaté Hory). Kamenná rozhledna na Biskupské kupě (891 m) je nejstarší rozhlednou v Jeseníkách. Nachází se zde poštovna a ke 110 výročí zahájení činnosti poštovny vzniklo i příležitostné razítko. Středověký hornický skanzen na řece Olešnici u Zlatých Hor vám v místě zvaném Údolí ztracených štol nabídne k prohlídce repliku dobových zlatorudných mlýnů ze 14. století, časů největší slávy dobývání zlata ve zdejším kraji. Za návštěvu také stojí Národní přírodní rezervace Rejvíz. Nejznámější místo Rejvízu je Národní přírodní rezervace s Velkým mechovým jezírkem, které je největším moravským vrchovištním rašeliništěm. Po haťovém chodníku se dostanete do dávné doby ledové, ze které zde ledovec zanechal některé živočišné a rostlinné druhy. V překrásné okolní přírodě žijí velmi vzácné rostlinné a živočišné druhy. Oblast je natolik unikátní, že naučná stezka, která jí prochází, vede po dřevěném chodníčku, aby turisté nepoškodili zdejší přírodní poklady. V zimním období jsou zde možnosti běhu na lyžích a sjezdového lyžování (ubytování pro lyžaře a běžkaře Zlaté Hory). Nejbližší lyžařské vleky jsou v Dolním a Horním Údolí vzdálené cca 4 km od Zlatých Hor (dovolená pro lyžaře a běžkaře Zlaté Hory).

     

http://www.speleoterapie.cz

speleoterapie Olomoucký kraj, speleoterapie Jeseníky, dětská léčebna respiračních nemocí Jeseníky, dětská léčebna respiračních nemocí Olomoucký kraj, turistická ubytovna Olomoucký kraj,  turistické ubytování Olomoucký kraj, turistické ubytování Jeseníky, ubytování se stravou Olomoucký kraj, ubytování se stravováním Olomoucký kraj, ubytování se stravou Jeseníky, ubytování se stravováním Jeseníky, aktivní dovolená Olomoucký kraj, aktivní dovolená jeseníky, ubytování pro cyklisty, turisty Jeseníky, ubytování pro cyklisty, turisty Olomoucký kraj, dovolená pro turisty, cyklisty Jeseníky, dovolená pro turisty, cyklisty Olomoucký kraj, ubytování pro lyžaře Jeseníky, ubytování pro lyžaře Olomoucký kraj, kvalitní levné ubytování Jeseníky, kvalitní levné ubytování Olomoucký kraj, rodinná dovolená Jeseníky, rodinná dovolená Olomoucký kraj, pobyty pro rodiny s dětmi Jeseníky, pobyty pro rodiny s dětmi Olomoucký kraj, pobyty pro rodiny s dětmi Zlaté hory, ubytování pro rodiny s dětmi Jeseníky, ubytování pro rodiny s dětmi Olomoucký kraj

<<< zpět
© 2004-2021   ABC - UBYTOVÁNÍ - CESTOVÁNÍ, všechna práva vyhrazena |  on-line: 224     rss: novinky akce   výměna odkazů