ABC ubytováníABC ubytování cestování

Horská chata Mečová, Beskydy

     

Horská turistická chata Mečová nabízí kvalitní levné ubytování v Beskydech jak pro jednotlivce či rodiny s dětmi, tak i pro větší skupiny, školy v přírodě, letní tábory apod. Chata je situována v Horní Bečvě, oblast Mečůvka a nabízí krásný výhled do údolí a na protější úbočí hor (horská dovolená Beskydy).

Ubytování je zajištěno ve 14 pokojích dvou cenových kategorií (sociální zařízení je buď samostatné na pokojích nebo společné na chodbě). Na chatě mohou hosté zdarma využít ubytování s tělocvičnou a hřištěm, dále hrát ping - pong a stolní fotbal (horské ubytování Beskydy). Pro školy v přírodě v Beskydech nabízíme dostatečné prostory a příjemné zázemí pro dětské aktivity. Součástí chaty je malá tělocvična, jídelna, salonek a kulturní místnost s krbem a TV. Součásti chaty je umělá lezecká stěna, stěrkové oplocené hřiště se sítí a travnaté oplocené hřiště o rozměrech 16x36m (rodinná dovolená Beskydy).

Horní Bečva je horská obec s nadmořskou výškou v centru 505 m n. m. ležící v Chráněné krajinné oblasti Moravskoslezské Beskydy asi 13 km východně od Rožnova pod Radhoštěm (dovolená pro rodiny s dětmi Beskydy). U chaty Mečová se nachází lyžařský vlek (poma) v délce 550m, který je provozován místním majitelem, který pro školy a lyžařské kurzy na chatě Mečová poskytuje celodenní permanentku v ceně 200 Kč / osoba / den (dovolená pro lyžaře Beskydy). Celkem je zde sedm lyžařských areálů a vleků různé obtížnosti, kde si přijde na své každý lyžař: Lyžařský areál Solisko, Ski areál U Sachovy studánky, Skiareál Rališka, Lyžařský areál Kubiška, Lyžařská sjezdovka s vlekem Mečová, Lyžařská sjezdovka s vlekem Martiňák, Horseboard Park for Kids (ubytování pro lyžaře Beskydy).
Svahy jsou vhodné jak pro rodiny s dětmi, tak i pro náročnější lyžaře.
U každého areálu jsou bezplatná parkoviště (ubytování pro běžkaře Beskydy). Naleznete také občerstvení, půjčovny a ski servis (dovolená pro běžkaře Beskydy).
Tradičně probíhá pravidelné večerní lyžování, hlavně pro ty, kterým jejich zaneprázdněnost neumožňuje si zalyžovat v průběhu dne (zimní dovolená v Beskydech).

     

V letních měsících nabízí příjemné koupání cca 20 km vzdálený frenštátský aquapark nebo se můžete vydat k přehradní nádrži Horní Bečva, která se nachází 3 km východně od středu obce (letní dovolená v Beskydech). Po celý rok je možno využívat značených turistických tras k procházkám, výletům a cykloturistice po horských hřebenech přes Soláň, Radhošť, Pustevny, Lysou Horu až k vrcholům Malého Javorníku (dovolená pro turisty Beskydy). Zmínit můžeme cyklotrasu č. 6015 Benešky-Benešky, Okolo Horní Bečvy a pěší trasu z Horní Bečvy na Pustevny (dovolená pro cyklisty Beskydy). Pro Pustevny jsou typické dřevěné stavby postavené v lidovém slohu koncem 19. století na návrh Dušana Jurkoviče. Nachází se zde lyžařské středisko a vede sem sedačková lanovka. Nejznámějšími stavbami na Pustevnách jsou Libušín a Maměnka. Mezi další známé stavby patří sto let stará dřevěná zvonička. Z Pusteven se můžete vydat na horu Radhošť, která se stala symbolem zdejšího kraje. Prohlédnout si můžete také sochu pohanského boha úrody Radegasta od frenštátského rodáka Albína Poláška. Milovníci golfu jistě ocení golfový areál v Rožnově pod Radhoštěm (dovolená pro golfisty Beskydy).

Navštívit můžete Valašské muzeum v přírodě, kde probíhá každoročně (během léta každou sobotu a neděli) festival Národopisné léto. Velký folkloristický dvoudenní festival Rožnovské slavnosti se koná každé dva roky (ubytování pro rodiny s dětmi Beskydy). Dalším muzeum v okolí je TECHNICKÉ MUZEUM TATRA - na šedesát osobních a nákladních automobilů ze všech etap výroby doplňují podvozky, motory, modely, designérské návrhy, trofeje ze sportovních klání, dobové fotografie a různé rarity. Spoustu zajímavých a vyčerpávajících informací poskytují vícejazyčné video-boxy s filmovými sekvencemi automobilových skvostů. V Technickém muzeu TATRA je možná prohlídka pro nevidomé! (ubytování pro turisty Beskydy)

Za návštěvu stojí též město Štramberk, jehož dominantou je hrad Štramberk s gotickou věží Trúba o výšce 40m a průměru 10m, která slouží jako rozhledna. Na hoře Kotouč se nachází městský park Národní sad (Národní přírodní památka Šipka) s galerií soch a památníků osobností české historie a s jeskyní Šipka, která se proslavila nálezem zlomku spodní čelisti neandertálského dítěte, tzv. "Šipecká čelist" (turistika Beskydy).

     

Dovolená pro rodiny s dětmi Zlínský kraj, rodinná dovolená Zlínský kraj, ubytování pro rodiny s dětmi Zlínský kraj, ubytování pro velké skupiny Zlínský kraj, skupinová dovolená Zlínský kraj, ubytování pro turisty Zlínský kraj, ubytování pro cyklisty Zlínský kraj, dovolená pro turisty Zlínský kraj, dovolená pro cyklisty Zlínský kraj, horské ubytování Zlínský kraj, dovolená pro lyžaře Zlínský kraj, dovolená pro běžkaře Zlínský kraj, ubytování pro lyžaře Zlínský kraj, ubytování pro běžkaře Zlínský kraj, ubytování pro školy v přírodě Zlínský kraj, ubytování pro letní tábory Zlínský kraj, zimní dovolená Zlínský kraj, letní dovolená Zlínský kraj.

http://www.mecova.cz/

<<< zpět
© 2004-2019   ABC - UBYTOVÁNÍ - CESTOVÁNÍ, všechna práva vyhrazena |  on-line: 44     rss: novinky akce   výměna odkazů