ABC ubytováníABC ubytování cestování

Ubytování Pálava

Ubytování Pálava, Klentnice Vás zve!

                   

Nabízíme Vám příjemné ubytování u Mikulova v obci Klentnice, Ubytování Pálava. Rodinný penzion s vinným sklepem leží na úpatí Pálavských vrchů a poskytuje tak skvělý výchozí bod pro poznávání krás jižní Moravy (dovolená pro rodiny s dětmi Pálava).

Ubytování je možné ve 3 pěkných apartmánech s 14 volně rozmístěnými lůžky (ubytování v apartmánu Pálava). K dispozici je rovněž sociální zařízení a kuchyňka se vším potřebným vybavením (ubytování s vlastním vařením Pálava a okolí). Na terase se nabízí odpočinek a posezení pod pergolou, možnost využití grilu (grilování Klentnice). Pro milovníky cykloturistiky je zde úschovna kol (ubytování s úschovnou kol Pálava a okolí). Další možností ubytování je apartmán Milovice s kapacitou 4 osob. Ve vinném sklepě v Klentnici můžete posedět a ochutnat moravská vína z mikulovské vinařské oblasti (vinné sklepy s ubytováním Pálava), (ochutnávka vín Klentnice).

                  

Z penzionu můžete obdivovat výhled na Mušovská jezera (dovolená pro všechny věkové kategorie Pálava). Nad Klentnicí se tyčí zřícenina Sirotčího hrádku, směrem k Mikulovu pokračuje Stolová hora a Kočičí skála (ubytování pro turisty Klentnice). Vydat se můžete také na zříceninu gotického hradu Dívčí hrady (též Děvičky) či k jeskyním Na Turoldu nacházející se v přírodní rezervaci vrchu Turold (385 m n.m.), na severním okraji města Mikulova, patřící k nejstarším přírodním rezervacím na území dnešní chráněné krajinné oblasti a biosferické rezervaci Pálava. Dohromady s jeskyní Liščí díra, tvoří téměř 3km dlouhý labyrint chodeb (dovolená pro turisty Pálava). Na samotný vrchol Svatého kopečku, k poutnímu kostelu sv. Šebestiána, zvonici a k Božímu hrobu se dostanete po tzv. křížové cestě, která patří mezi nejstarší poutní místa v České republice. Pavlovské vrchy neboli Pálava, jsou vápencovým útvarem, táhnoucím se na jihu Moravy od obce Pavlov dvacet kilometrů na jih okolo Mikulova až ke státním hranicím s Rakouskem (ubytování pro turisty Pálava). Chráněná krajinná oblast Pálava, přírodní klenot České republiky, se nachází v nejteplejší a nejsušší oblasti České republiky a má tak téměř středomořský ráz. Místní krajina je tvořena rozlehlými úrodnými poli a vinicemi, doplněna bělostnými vápencovými skalisky. Pálava je součástí biosférické rezervace UNESCO Doní Morava. Právě odtud pochází nález keramické sošky Věstonické venuše. Za návštěvu také stojí cca 5 km vzdálené historické město Mikulov (ubytování u Mikulova), kde si můžete prohlédnout barokní zámek, či Lednicko-Valtický areál (vzdálený cca 25 km) (ubytování v dosahu Lednicko-Valtického areálu). Jedná se o komplex převážně loveckých zámečků, vyhlídek a různých krajinotvorných prvků, např. Zámek Lednice, Zámek Valtice, Janův hrad, Lovecký zámeček Rendez-vous, Empírový zámeček Apollonův chrám, Novogotická lesní kaple zasvěcená sv. Hubertovi a další. V letních měsících se můžete svlažit ve vodním díle Nové mlýny (cca 8 km od obce Klentnice), což je kaskáda přehradních nádrží na řece Dyji (ubytování Nové Mlýny). Právě horní nádrž slouží k rekreaci, přičemž střední je přírodní rezervací s ostrůvky pro hnízdění ptáků a dolní pro závlahy, výrobu elektřiny, rekreaci (jachting, surfing) a rybolov (ubytování pro rybáře Nové Mlýny). Cyklisté se mohou vydat po trase Mikulov-Dolní Věstonice. Tato cyklotrasa vede paralelně s hlavním hřebenem Pavlovských vrchů  a nabízí to nejhodnotnější z CHKO Pálava a poznání proslulé jihomoravské dominanty z různých úhlů pohledu (dovolená na kolech Pálava). Další možností je Moravská vinná stezka, jenž představuje vinařství Mikulovské vinařské oblasti (ubytování pro cyklisty Pálava) či cyklotrasa Za nálezy z doby lovců mamutů.

                   

Dovolená pro rodiny s dětmi jižní Morava, Rodinný penzion s vinným sklepem jižní Morava, ubytování v apartmánu jižní Morava, ubytování s vlastním vařením jižní Morava, ubytování s úschovnou kol jižní Morava, vinné sklepy s ubytováním jižní Morava, ubytování pro cyklisty jižní Morava, dovolená pro cyklisty jižní Morava.

http://www.penzion-palava.cz/

<<< zpět
© 2004-2020   ABC - UBYTOVÁNÍ - CESTOVÁNÍ, všechna práva vyhrazena |  on-line: 152     rss: novinky akce   výměna odkazů