ABC ubytováníABC ubytování cestování

Rodinný penzion ve vinařské obci

PENZION SELSKÝ DVŮR

Náš penzion se nachází ve vinařském kraji na jihu Moravy, nedaleko hranic se Slovenskem a Rakouskem. Jsme tu pro hosty, kteří touží poznat krásy jižní Moravy, ochutnat kvalitní moravská vína v typických vinařských uličkách, projet se na kole mezi vinohrady či lužním lesem. Vinařské akce, cyklostezky, krása lužního lesa bohatý folklorní život lákají do Moravské Nové Vsi rok od roku více návštěvníků (dovolená Moravská Nová Ves). Výhodná poloha obce umožní hostům zavítat také na Slovensko nebo do Rakouska (ubytování v blízkosti hranic jižní Morava). Stačí ujet 20 kilometrů a ocitnete se v Lednicko-valtickém areálu, který UNESCO zapsalo na seznam světových kulturních památek (ubytování u Lednicko-Valtického areálu). Máme připraveno ubytování pro 29 hostů, většinou ve dvoulůžkových pokojích. Návštěvníkům můžeme nabídnou i 3 třílůžkové a jeden čtyřlůžkový pokoj a jeden pokoj bezbariérový (bezbariérové ubytování jižní Morava). Všechny jsou vybaveny sociálním zařízením (WC, sprcha, umyvadlo).

 

Degustace a gurmánské zážitky

Poradíme Vám kam na výlet či kde zažít gurmánské zážitky, navrhneme program pro skupiny, zajistíme degustace ve vinném sklepě s poutavým vyprávěním o zrození vína na jižní Moravě.

Hosté mají k dispozici

Naši hosté mohou využít velký uzavřený dvůr s možností parkování aut a uložení kol. Dále altánek s grilem a krytou terasu s posezením.

 

Cykloturisté mají u nás vytvořeno zázemí

Nadace Partnerství nám udělila certifikát „Cyklisté vítáni“. K dispozici je úschovna kol, kolárna je krytá a uzamykatelná.

Společenské akce

V penzionu lze pořádat různé firemní akce či rodinné oslavy. Jeho součástí je společenská místnost s kapacitou 44 míst.

 

Tipy na výlet v okolí penzionu

Moravská Nová Ves

Rovinatý kraj kolem Moravské Nové Vsi je jako stvořený pro cykloturistické výlety po vinařských a turistických cyklostezkách i lužním lesem až k soutoku Moravy s Dyjí. Moravskou Novou Ves u hranic se Slovenskem, kterou tvoří řeka Morava, lemuje lužní les. Je součástí biosférické rezervace Dolní Morava. Tímto mezinárodním označením ocenilo UNESCO kvalitu přírodního prostředí.

Rakousko

Turisté si mohou vyjet i do nedalekého Dolního Rakouska (nejbližší hraniční přechod Poštorná-Reinthal je vzdálen od penzionu pouze 15 km).

Slovensko - Bratislava

Moravská Nová Ves leží na hranici se Slovenskem, zájemci mohou navštívit i Bratislavu - cesta po dálnici trvá jen tři čtvrtě hodiny.

Lednicko-valtický areál

Hosté si určitě nenechají ujít návštěvu proslulého Lednicko-valtického areálu, který UNESCO zapsalo na seznam světových kulturních památek (vzdálenost od penzionu 20 km). Areál je unikátní svou krajinou, zámeckým parkem, skleníkem, minaretem, dvěma zámky. Panorama krajiny mezi Lednicí a Valticemi dokreslují rybníky a romantické stavby jako Janohrad, Lovecký zámeček, Hraniční zámeček, Rendezvous, Kolonáda atd.

Velká Morava - Mikulčice

Pouze tři kilometry od penzionu Selský dvůr se mohou zájemci přenést do doby Velké Moravy. V Mikulčicích v blízkosti lužního lesa se nachází největší archeologické naleziště u nás - Valy u Mikulčic. Jak vypadaly příbytky starých Slovanů, to mohou návštěvníci spatřit po ujetí několika kilometrů lužním lesem u zámečku Pohansko.

Baťův kanál

Projížďky na lodích – to nabízí provozovatelé lodní dopravy po Baťově kanálu (přístaviště v Sudoměřicích – 25 km od penzionu), po řece Moravě (přístaviště v Hodoníně) i po Dyji (přístaviště v Břeclavi).

Historický Mikulov

Kdo rád zavítá do podzemí, může si udělat výlet do historického Mikulova a zároveň navštívit jeskyni Turold.

Folklorní akce

I milovníci folklóru si v Moravské Nové Vsi přijdou na své. Během roku se v obci i u sousedů koná řada tradičních folklorních a vinařských akcí na jižní Moravě.

Rodinná dovolená Moravská Nová Ves, rodinná dovolená Slovácko, dovolená pro rodiny s dětmi Moravská Nová Ves, dovolená pro rodiny s dětmi Slovácko, ubytování pro cyklisty Slovácko, ubytování pro cyklisty Moravská Nová Ves, dovolená pro cyklisty Slovácko, dovolená pro cyklisty Moravská Nová Ves, dovolená na kolech Slovácko, dovolená na kolech Moravská Nová Ves, ubytování pro turisty Slovácko, ubytování pro turisty Moravská Nová Ves, řízené degustace Slovácko, řízené degustace Moravská Nová Ves, ochutnávka vína Slovácko, degustace ve vinném sklípku Slovácko, degustace ve vinném sklípku Moravská Nová Ves, penzion s kolárnou Slovácko, ubytování s kolárnou Slovácko, ubytování v blízkosti Lednicko-Valtického areálu, firemní akce Slovácko, firemní akce Moravská Nová Ves, rodinné oslavy Slovácko, rodinné oslavy Moravská Nová Ves, konání společenských akcí Slovácko, konání společenských akcí Moravská Nová Ves, společenské akce Slovácko, společenské akce Moravská Nová Ves.

http://www.selsky-dvur.eu/

<<< zpět
© 2004-2022   ABC - UBYTOVÁNÍ - CESTOVÁNÍ, všechna práva vyhrazena |  on-line: 232     rss: novinky akce   výměna odkazů