ABC ubytováníABC ubytování cestování

PENZION A VINAŘSTVÍ U PRESU

Penzion a vinařství U Presu nabízí stylové ubytování na jižní Moravě, ve vinařské vesničce Vrbice.

Co nabízíme:

  • po dohodě se zákazníkem připravíme ráno chutnou snídani (o víkendech)
  • úschovu vašich jízdních kol, jelikož je zdejší kraj velice vhodný pro pěstování cykloturistiky
  • parkoviště
  • příjemné posezení v krásném prostředí vinného sklípku u sklenky výborného vínka, součástí návštěvy sklípku je degustace kvalitních sudových i archivní vín s odborným výkladem. Zájemci si mohou odkoupit vybraná archivní vína. 
  • moderně vybavené pokoje o celkové kapacitě 30 lůžek, pokoje jsou hotelového typu s vlastním sociálním zařízením.

Jednou z nejzajímavějších věcí na Vrbici jsou vinné sklepy, které stojí až v sedmi patrech nad sebou. Jsou to kamenné sklepy s goticky lomenými oblouky na vstupu. Největší slavností obce jsou krojované hody, které se slaví po tři dny. Na tuto slavnost se sjíždí velká většina rodáků i těch, kteří je již jednou navštívili a nechali zde kus svého srdce. Zakončují se zvláštním a vznešeným tancem "zavádkou".

Dvě lokality vrbeckých sklepů byly budovány s odstupem několika století a svým vzhledem i charakterem se značně liší. Starší kolonie Na sklepech, která tvoří dvě spodní patra vinařských staveb v obci, vznikla v druhé polovině 17. století a dnes je součástí vesnické zástavby. Většinou jde o kamenná patrová stavení se zapuštěnými lisovnami a dlouhými klenutými sklepy. Rovné stropy lisoven jsou obvykle trámové, ke sklepu vykrouženému v hlíně vede svažitá spojovací chodba. Podle legendy byly stavby propojeny podzemními chodbami s čejkovickou tvrzí a v dobách loupeživých nájezdů sloužily jako úkryt místním obyvatelům.

Známější lokalitou jsou vinné sklepy Stráž. První chodby se zde začaly budovat na přelomu 18. a 19. století, lisovny s kamenným průčelím byly k podzemním chodbám přistaveny v polovině minulého století. Presúz-vstupní část sklepa - je vybudován z vytěženého kamene a má kamennou štítovou stěnu, mnohdy řešenou ze dvou druhů kamene nebo v kombinaci s cihlou. Místní zvláštností je záliba v gotickém lomeném oblouku. Ušlechtilá černá plíseň na stěnách sklepa svědčí o stabilním prostředí, které víno potřebuje ke svému zrání.

V okolí vede značné množství cyklostezek, jmenovat můžeme např. Cyklostezka Krajem André, Cyklostezka Modré Hory, Velkopavlovická stezka, Moravská vinná - Velkopavlovická cyklostezka (ubytování pro cyklisty Vrbice, ubytování pro cyklisty Slovácko).

Modré Hory - to je označení pro pět obcí v nejjižnějším cípu Moravy. Tvoří je katastry vinařských obcí Bořetice, Němčičky, Kobylí, Velké Pavlovice a Vrbice. Tento vinařský mikroregion Vás příjemně překvapí v každém ročním období. Mikroregion Modré Hory se nachází v jižní části hanáckého Slovácka, jedné z národopisných podoblastí Moravského Slovácka. V každé obci hanáckého Slovácka se udržují různé kulturní, folklorní a vinařské slavnosti. Informace o Modrých Horách naleznete v kiosku u penzionu U Presu.

vinné sklepy Slovácko, vinné sklepy Vrbice, ubytování Vrbice, ubytování v penzionu s vinným sklepem Slovácko, penzion s vinným sklepem Slovácko, ubytování Modré Hory, dovolená na kolech Slovácko, dovolená na kolech Modré Hory, degustace vín Slovácko, degustace vín Vrbice, ubytování pro skupiny Vrbice, ubytování pro skupiny Slovácko, skupinové ubytování Slovácko, rodinná dovolená Modré Hory, rodinná dovolená Slovácko, rodinná dovolená Vrbice, stylové ubytování Modré Hory, stylové ubytování Slovácko.

http://www.penzionupresu.cz/web/index.php

<<< zpět
© 2004-2018   ABC - UBYTOVÁNÍ - CESTOVÁNÍ, všechna práva vyhrazena |  on-line: 129     rss: novinky akce   výměna odkazů