ABC ubytováníABC ubytování cestování

HOTEL BOHEMIA

Na samém úpatí hory Špičák nedaleko obce Železná Ruda se nachází horský Hotel Bohemia, jenž disponuje celkem 29 pokoji (rodinná dovolená Špičák). Pokoje jsou 2 - 4 lůžkové s možností přistýlky (rodinná dovolená Šumava). Každý pokoj je vybaven koupelnou s WC, televizorem se satelitním příjmem, telefonem s přímou volbou a trezorem (ubytování v hotelu Železná Ruda a okolí). Příjemné posezení nabízí stylová restaurace s vyhlášenou kuchyní a širokým sortimentem špičkových moravských vín (hotel s restaurací Železná Ruda a okolí). V letním období je v provozu také letní terasa. Hotelový bar je k dispozici i k večernímu posezení, kde si hosté mohou zahrát kulečník. Pořádají se zde taneční večery, slavnostní hostiny, rauty, bankety a zahradní party s barbecue. Hotel disponuje prostory pro posezení za špatného počasí, hraní her, pořádání kurzů a promítání (s WIFI připojením).

Hotel Bohemia se nachází uprostřed nádherné šumavské přírody, přímo v lyžařském areálu Špičák. Je tak výborným výchozím bodem jak pro zimní radovánky, tak pro letní turistiku a cykloturistiku. Lyžařský areál Špičák nabízí několik sjezdových tratí pro začátečníky i mistry sjezdového lyžování (ubytování pro lyžaře Železná Ruda a okolí), v okolí hotelu se nachází i pravidelně udržované běžecké tratě (ubytování pro lyžaře a běžkaře Špičák). Další sjezdovky se nacházejí na sousedním Pancíři (1214 m), kam vede sedačková lanová dráha Špičák-Pancíř. Na Železnorudsku naleznete desítky kilometrů rolbou upravovaných běžkařských tratí (dovolená pro lyžaře a běžkaře Špičák).

Přímo od hotelu se můžete nechat vyvézt sedačkovou lanovkou na vrchol hory Špičák (s rozhlednou) a přiblížit se tak k oblíbeným turistickým cílům, jako jsou známá ledovcová jezera Černé a Čertovo (horská turistika Železnorudsko). Lanovkou se dá vyjet také na vrchol Pancíře, kde se naskýtá jeden z nejkrásnějších výhledů na Šumavě. Vyznavači pěší turistiky se na jeho vrchol dostanou z Železné Rudy po modré barvě (dovolená pro turisty Železná Ruda a okolí). Ze Železné Rudy se můžete vydat i k Bílé strži, což je nejvyšší šumavský vodopád v údolí Bílého potoka. U vodopádu se nachází vyhlídková terasa, která umožní nádherný pohled na tuto přírodní scenérii. Celková délka trasy vedoucí k Bílé strži je 12 km. Dále se můžete vypravit k jezeru Laka (nebo také Mlaka či Pleso). Jedná se o nejmenší a nejvýše položené jezero české části Šumavy. Okolní lesy poskytují též ideální podmínky pro milovníky houbaření a sběr lesních plodin na Železnorudsku.

Cyklisté se mohou vydat nenáročnou cyklotrasou nazvanou "Okruh Železnorudskem" vedoucí ze Špičáckého sedla přes Hamry, Zelenou Lhotu a Hojsovu Stráž zpět do Špičáckého sedla (cca 25 km). U hotelu se navíc nachází bikepark světových parametrů (dovolená pro cyklisty Železná Ruda a okolí). Bikepark je zaměřen především na freeride a downhill, ale najdete zde i skokové sekce, sigle track, a pro začátečníky a na rozježdění skill centrum, které je u nástupní stanice lanovky. Tratě jsou vedeny z části lesem a z části po sjezdovkách. Na žádné z nich nechybí ani dřevěné překážky a další zpestření (dovolená na kolech Železná Ruda a okolí). Také lze využít dopravy autobusem Národního parku a nechat se tak odvézt na dobře značené trasy (ubytování pro cyklisty Špičák).

V horkých letních dnech se můžete v obci zchladit v přírodním koupališti pod Belvéderem (letní dovolená Železná Ruda a okolí). A protože je to vlakem nebo autem od hotelu Bohemia jenom skok do bavorského příhraničí, lze také snadno navštívit Freizeitbad Zwieseler Erlebnisbad (ZEB) s různými druhy bazénů, jenž se nachází ve městě Zwiesel, pouhých 20 km od Železné Rudy.

V případě nepříznivého počasí můžete navštívit Muzeum Šumavy v Železné Rudě. Základ expozice pochází z rodinného majetku a rodinných sbírek sklářského rodu Abele. Dalším tipem je pak lovecký zámeček, nejstarší zachovalá budova v Železné Rudě. V současné době je v něm umístěna expozice historických motocyklů, loutek a hodinářská dílna. Své návštěvníky si jistě najde i Muzeum lokální železnice (Localbahnmuseum) v Bayerisch Eisenstein, jenž se nachází 200 m za hraničním nádražím.

http://www.bohemia-spicak.cz/

<<< zpět
© 2004-2018   ABC - UBYTOVÁNÍ - CESTOVÁNÍ, všechna práva vyhrazena |  on-line: 137     rss: novinky akce   výměna odkazů