ABC ubytováníABC ubytování cestování

Stylové ubytování ve Františkových Lázních

HOTEL MELODIE - FRANTIŠKOVY LÁZNĚ

Rodinný Hotel Melodie se nachází v lázeňském městě Františkovy Lázně, v jeho klidové zóně na okraji městského lesoparku (kvalitní ubytování Františkovy Lázně a okolí). Součástí hotelu je také stylová restaurace s vyhlášenou domácí kuchyní, která je v celodenním provozu (hotel s restaurací Františkovy Lázně a okolí). Pro hotelové hosty je v nabídce pobyt se snídaní formou bufetu, polopenzí nebo plnou penzí (ubytování se stravou Františkovy Lázně a okolí). Pro veřejnost je připraven pestrý jídelní lístek a denní nabídka hotových i minutkových specialit (restaurace s domácí kuchyní Františkovy Lázně a okolí). V létě jistě oceníte příjemné posezení na terase s výhledem do přilehlého parku (restaurace s terasou Františkovy Lázně a okolí).

Hotel disponuje 11 dvoulůžkovými pokoji a 4 apartmány s balkonem (ubytování v apartmánu Františkovy Lázně a okolí). Celková kapacita hotelu je 30 lůžek a 6 přistýlek (ubytování pro skupiny Karlovarský kraj) Všechny pokoje jsou vybaveny WC, TV a bezplatnou WIFI (ubytování s bezplatným wifi připojením Františkovy Lázně). Výhodou je i bezbariérový přístup osobním výtahem a bezplatné parkoviště v zadním traktu hotelu (bezbariérový hotel Karlovarský kraj).

Františkovy Lázně byly založeny v roce 1793 jako Ves císaře Františka a v roce 1807 jim byl úředně přiznán název Františkovy Lázně. V roce 1865 povýšil císař František Josef I. Františkovy Lázně na město. V roce 1992 byly Františkovy Lázně vyhlášeny městskou památkovou rezervací. Za zakladatele lázní je považován doktor Adler. V městském muzeu se dozvíte vše o dějinách města, lázeňství a využití přírodních léčivých zdrojů.

Současná balneologická léčba je postavena na tradičních, vědecky ověřených léčebných metodách. Ve Františkových Lázních se léčí nemoci srdce a krevního oběhu, onemocnění pohybového ústrojí a gynekologická onemocnění včetně neplodnosti. Léčba přírodními zdroji zahrnuje slatinné koupele, slatinné zábaly, plynové uhličité koupele, plynové injekce a uhličité koupele (lázeňské pobyty Karlovarský kraj). Na přání Vám ochotný personál Hotelu Melodie zprostředkuje lázeňské procedury, slatinné koupele a zábaly, vstup do solné jeskyně, sportovní aktivity ve a další. Klidné procházky parkem, po kolonádě též přispívá k uvolnění a relaxaci. Návštěvníci města se mohou vydat po tzv. srdíčkových trasách, které poskytují žádaný léčebný efekt. Mapu se všemi srdíčkovými trasami a základními informacemi najdete za Františkovým pramenem. Oranžová srdíčka určují parkový okruh, s červenými, modrými, zelenými a žlutými srdíčky se lázeňští hosté potkávají při svých procházkách do okolí. Pitné kůry spojené s malou procházkou parkem založily tradici takzvaných lázeňských promenád.

Město rovněž nabízí divadelní představení, koncerty v parku či projížďku mikrovláčkem po městě. Můžete navštívit Muzeum historických vozidel. Auto moto muzeum nabízí zhruba 30 exponátů historických automobilů a motocyklů značek Tatra, Škoda, Mercedes nebo Jawa. Ve městě se také nachází aquapark Aquaforum, multifunkční komplex s krytými a otevřenými bazény a řadou lázeňských, společenských a obchodních služeb (rodinná dovolená Františkovy Lázně). Turisté se mohou vydat i do okolí města např. po červené turistické značce z centra lázní do Chebu přes Komorní hůrku nebo po zelené turistické značce z centra lázní do Národní přírodní rezervace SOOS u Františkových lázní přes Antonínovu výšinu. SOOS Jedná se o rozsáhlé rašeliniště a slatiniště, kde vyvěrá velké množství minerálních pramenů a čistý oxid uhličitý v tzv. Mofetách - bahenních sopkách. Dále je možné se vydat po zelené a modré turistické značce na hrad Ostroh přes lesopark Amerika (dovolená pro turisty Karlovarský kraj). Asi 2 km od Františkových Lázní se v obci Žirovice nachází tropický skleník Motýlí dům. Naleznete zde sbírku exotických preparovaných motýlů i tropický skleník s kvetoucími rostlinami a volně poletujícími motýly.

www.hotel-melodie.cz

<<< zpět
© 2004-2021   ABC - UBYTOVÁNÍ - CESTOVÁNÍ, všechna práva vyhrazena |  on-line: 214     rss: novinky akce   výměna odkazů