ABC ubytováníABC ubytování cestování

Dovolená na Ašsku

PENZION NA VÝHLEDECH

Penzion Na Výhledech se nachází v obci Výhledy v krásné přírodní krajině podhůří Bílého Halštrova na západě Čech. Penzion byl nově vybudován a inspirován moderním klasickým stylem Alpských horských chat. Penzion nabízí ubytování v nadstandardních dvou, tří a čtyřlůžkových pokojích s balkonem. Celková kapacita penzionu je 13 lůžek a 3 přistýlky (rodinná dovolená Ašsko). Všechny pokoje mají vlastní sociální zařízení. K dispozici je zdarma Wi-Fi připojení a vlastní parkoviště. Ubytování je výhradně nekuřácké.

Součástí penzionu je nekuřácká restaurace s bezbariérovým přístupem, českou i mezinárodní kuchyní, příjemnou atmosférou a obsluhou (bezbariérová restaurace Karlovarský kraj). Zaměřuje se na moderní gastronomii bez posilovačů chuti, z čerstvých a domácích surovin. Jídla jsou například dochucována výhradně vlastními čerstvými bylinami. V nabídce jsou denní speciality, šťavnaté steaky, domácí dezerty a vinné degustace v doprovodu sommeliéra Karlovarský kraj. Prostory restaurace a terasy jsou vhodné pro konání různých společenských akcí, jako jsou rodinné oslavy, školní srazy, svatby a svatební hostiny, jubilea či firemních akcí, konferencí, seminářů a školení Karlovarsko. Restaurace disponuje terasou, dětským koutkem, Wi-fi připojením a stojany na kola (restaurace s dětským koutkem Aš a okolí). Naleznete zde také informační tabuli Cyklisté vítáni, pro něž je v nabídce připraven alespoň jeden osvěžující "cyklonápoj" (pobyty pro cyklisty Karlovarský kraj).

Vesnička Výhledy je součástí přírodního parku Halštrov s hustými lesy, členitými údolími a tajuplnými zákoutími (aktivní dovolená Ašsko). V tomto přírodním parku naleznete Goethovu skalku a také udržovaný pramen Bílého Halštrova, který je oblíbeným výletním a odpočinkovým místem. V potoce Bílý Halštrov a jejích přítocích se nacházely početné populace perlorodky říční. Dnes se v potoce daří rakovi říčnímu a mihuli potoční. Další zajímavostí je přehradní nádrž Bílý Halštrov s vodní elektrárnou.

Obcí Výhledy prochází zelená turistická trasa, která vede přes pramen Bílého Halštrova až k Podhradí (ubytování pro turisty Ašsko). Cyklisty zase potěší cyklostezka č. 2057 vedoucí z Hranice přes Výhledy do Skalky u Chebu. Ašsko je region, který má jednu z nejhustších sítí značených cyklotras v Karlovarském kraji (ubytování cyklistů Aš a okolí). Milovníci golfu se mohou vydat do obce Hazlov, kde se nachází 18-ti jamkové golfové hřiště, které je od penzionu vzdálené pouhé dva kilometry (dovolená pro golfisty Aš a okolí).

Navštívit můžete také blízké město Aš a tamní Národopisné a textilní muzeum či pomník náboženského reformátora Martina Luthera. Kousek od Aše se nalézá rozhledna na vrchu Háj, jedna z našich nejmohutnějších vyhlídkových staveb, nejzápadněji položená vyhlídka v ČR. Dalším městem, které určitě stojí za návštěvu, je lázeňské město Františkovy Lázně vzdálené 13 km od penzionu. Milovníci koupání zde naleznou aquapark Aquaforum, multifunkční komplex s krytými a otevřenými bazény a řadou lázeňských, společenských a obchodních služeb.

V zimě se můžete vydat do lyžařského střediska Aš, které disponuje třemi sjezdovými tratěmi lehké a střední obtížnosti, které obsluhují dva lyžařské vleky. Pro děti je připraven malý lanový vlek. Dvě ze tří sjezdových tratí jsou vybaveny systémem umělého zasněžování. Pro běžkaře jsou upravovány okružní trasy v délce 3,5 km a 7 km. Další možností je 1088 m dlouhá in-line dráha přilehlého sportovního areálu, která je v zimních měsících upravována pro běžecké lyžování a je osvětlena. V blízkosti lyžařské areálu je půjčovna sportovního vybavení.

Zavítejte do zachovalé krajiny nejzápadnějšího cípu Čech, personál penzionu Na Výhledech se na Vás již srdečně těší!

www.penzion-navyhledech.cz

<<< zpět
© 2004-2024   ABC - UBYTOVÁNÍ - CESTOVÁNÍ, všechna práva vyhrazena |  on-line: 178     rss: novinky akce   výměna odkazů