ABC ubytováníABC ubytování cestování

Hotel Zámek, Čejkovice

Hotel Zámek se nachází ve vinařské obci Čejkovice na Hodonínsku v Jihomoravském kraji. Obec Čejkovice leží v srdci vinařské oblasti Morava, v podoblasti velkopavlovické a rozlohou vinic ve svém katastru je dnes třetí největší vinařskou obcí v České republice (rodinná dovolená Hodonínsko). Čejkovice patří mezi obec s bohatou historií a kulturní tradicí (dovolená pro seniory Hodonínsko). Mezi nejznámější památky patří vedle zámku, zachovalé templářské sklepení v délce 650 m, kostel sv. Kunhuty a dům, ve kterém v letech 1856 – 1862 žil se svými rodiči Tomáš Masaryk, pozdější první prezident ČSR. Tento dům je jediným dochovaným domem v původním rozsahu, v r. 1990 byl zrekonstruován a dnes slouží jako muzeum. Mezi zajímavá místa Čejkovic patří i lokalita "Špidláky", oblast, která je od počátku 90. let zapsána v seznamu CHKO (dovolená pro turisty na Hodonínsku). Vyznačuje se rozmanitostí různých druhů vzácných a chráněných rostlin. Od května 2004 byla vyhlášena chráněným územím typu Natura 2000 ptačí oblast Hovoransko – Čejkovicko (pobyty pro turisty Čejkovice a okolí). Navštívit můžete také Bylinkový ráj Sonnentor a zúčastnit se zážitkové exkurze v závodě na zpracování čajů a koření.

Tato oblast je cyklistickým rájem, k dispozici jsou značené cyklostezky vedoucí převážně po málo frekventovaných cestách mezi vinicemi a vinnými sklepy (dovolená pro cyklisty Slovácko). Zaměstnanci hotelu rádi poradí s naplánováním trasy (pobyty pro cyklisty Slovácko). Cyklomapy jsou v prodeji v recepci hotelu, půjčovna kol se nachází přímo v hotelu (ubytování pro cyklisty Slovácko). Na nádvoří zámku je k dispozici občerstvení pro cyklisty a možnost opravy kol - pumpa a nářadí jsou zdarma k dispozici (dovolená nakolech Slovácko). Okolí Čejkovic si můžete projet také s kočárem s koňmi (do 5-ti osob) nebo konibusem (do 12-ti osob). V okolí Čejkovic se nachází i několik golfových hřišť - Slavkov, Skalica, Poysdorf, Senica (pobyty pro golfisty na Slovácku).

Hotel Zámek Čejkovice nabízí ubytování v historických prostorách, které mají svoji neopakovatelnou atmosféru (ubytování na zámku Slovácko). Hotel má kapacitu 30 pokojů (58 lůžek) - 24 dvoulůžkových, 3 jednolůžkové, 1 třílůžkový a 2 suity. Každý pokoj disponuje TV, Wi-fi připojením, telefonem s přímou volbou a vlastním sociálním zařízením (romantické ubytování na Slovácku). K hotelu patří i zámecká restaurace z období renesance, jejíž kapacita je 80 míst a v létě je rozšířena o posezení na zámeckém nádvoří (hotel s restaurací Slovácko). Pro soukromé oslavy a skupiny je k dispozici lovecký sál (max. kapacita 140 osob), salónek u kaple (max. 30 osob), salónek u malého nádvoří (max. 50 osob), salónek ve věži (max. 8 osob). Tyto prostory jsou vhodné pro teambuilding, semináře, školení, konference, akce a přednášky pro firmy, svatby a svatební hostiny, oslavy životních jubileí, firemní akce na Slovácku.

V prostorách barokního křídla zámku byla otevřena galerie vín (ochutnávky vín na Slovácku). Můžete zde ochutnat vína zemská, jakostní a především jakostní s přívlastkem (kabinetní, pozdní sběry, výběry z hroznů, slámová, ledová, výběry z bobulí, výběry z cibéb) a také šumivá vína vyrobená klasickou metodou z produkce několika vinařství z Čejkovic a okolí (řízená degustace Slovácko a okolí). Pro hosty zámku je připraveno hotelové parkoviště. Objekt a jeho blízké okolí nabízí mnoho možností využití volného času, ať už chcete odpočívat, sportovat nebo navštívit kulturní památky a akce (aktivní dovolená Slovácko a okolí).

www.hotelcejkovice.cz

<<< zpět
© 2004-2018   ABC - UBYTOVÁNÍ - CESTOVÁNÍ, všechna práva vyhrazena |  on-line: 128     rss: novinky akce   výměna odkazů