ABC ubytováníABC ubytování cestování

Penzion U Zámku

Penzion U Zámku

Penzion U Zámku se nachází v Miloticích u Kyjova v oblasti Kyjovského Dolňácka na Slovácku. Kyjovské Dolňácko se může pyšnit nejen dlouhodobou vinařskou tradicí, ale i stále živým folklorem (rodinná dovolená Slovácko). O tom se můžete přesvědčit na Národopisném festivalu kyjovského Dolňácka v Miloticích, který se koná v mezidobí, kdy není pořádán Slovácký rok v Kyjově (aktivní dovolená Slovácko).

Penzion U Zámku sídlí v budově, jejíž historie je neodmyslitelně spjata s milotickým zámkem (ubytování pro rodiny s dětmi u Kyjova). Správu majetku na tomto panství zajišťovala vrchnostenská kancelář, jejím sídlem byla právě nynější budova penzionu. Státní zámek Milotice je jeden z nejkrásnějších barokních zámků České republiky, jedná se o areál s nádvořím, jízdárnou, konírnou a dvěma oranžériemi, kolem zámku francouzský park a bažantnice s několika drobnými stavbami.

Obec má dlouhou historickou minulost, jež se prezentuje také v souboru barokních staveb. Naleznete zde Kostel Všech svatých s umělecky hodnotným vnitřním zařízením. Barokní zeď kolem kostela se sochařskou tvorbou Ondřeje Schweigla ( sv. Josef, sv. Jan Nepomucký, sv. Anna, sv. Jan Křtitel) a neznámého mistra, který pracoval v bělavém, dojmem mramoru působícím rakouském pískovci kaisersteinském (sv.Florián, sv. Vendelín. Sv. Izidor, Kalvárie) byla zařazena mezi kulturní památky I.kategorie a patří mezi ojedinělé stavby střední Evropy. Pod kopcem Náklo nalezneme skupinu vinných sklepů s názvem Šidleny (dovolená pro milovníky vína Kyjov a okolí). V okolí se nachází také dvě přírodní rezervace. Písečný rybník je jednou z nejvýznamnějších vodních ploch na Kyjovsku – představuje ojedinělou lokalitu s květenou stojatých vod a slatinných luk (ubytování pro turisty Slovácko). Na okraji obce, na úbočí kopce Náklo, se nachází přírodní rezervace Horky. Rezervaci tvoří jeden z posledních zbytků stepí na jižní Moravě a vyskytují se zde vzácné, ohrožené a chráněné druhy rostlin a živočichů (pobyty pro turisty Slovácko).

Lokalita je také vhodná pro provozování cyklosturistiky (dovolená pro cyklisty na Slovácku). Cyklotrasa č. 412 prochází od Dubňan přes Milotice, Kyjov, Bukovany, Ostrovánky, Nechvalín, Lovčice. Končí na vrchu U Slepice, kde se napojuje na trasu č. 473 (pobyty pro cyklisty Milotice a okolí).

Celková kapacita Penzionu U Zámku je 28 osob v 7 pokojích se sociálním zařízením i s Wi-Fi připojením (penzion s internetem Milotice a okolí). K dispozici je 1 dvoulůžkový a 1 třílůžkový pokoj, 2 čtyřlůžkové a 3 pětilůžkové pokoje (ubytování pro skupiny na Slovácku). Všichni ubytovaní mohou využívat společnou kuchyni s veškerým vybavením, tj. mikrovlnná trouba, televize, varná deska, lednice, varná konvice, nádobí (ubytování s vlastním vařením Kyjov a okolí). Stravování je také možné v blízkých hostincích. Parkování je možné v uzavřeném dvoře za penzionem, kde se nachází i s úschovna kol (penzion s úschovnou kol Kyjov a okolí), dětské hřiště a venkovní posezení s krbem (penzion s dětským hřištěm Slovácko). Pro milovníky vína lze zajistit ochutnávku vín ve velkovinařství Krist. V případě ubytování po dobu tří pracovních dní po sobě následujících dostanete jako pozornost láhev vynikajícího vína zdarma.

www.penzionmilotice.cz

<<< zpět
© 2004-2024   ABC - UBYTOVÁNÍ - CESTOVÁNÍ, všechna práva vyhrazena |  on-line: 297     rss: novinky akce   výměna odkazů