ABC ubytováníABC ubytování cestování

Šindlovská krčma

ŠINDLOVSKÁ KRČMA

Multifunkční objekt Šindlovská krčma je zrekonstruovaný statek, který se nachází pod hrází Šindlovského rybníka v obci Šindlovy Dvory, cca 4 km od historického centra Českých Budějovic v jižních Čechách (rodinné ubytování České Budějovice a okolí). Šindlovská krčma nabízí ubytování v penzionu, stravování v restauraci a stylovou stodolu pro společenské i firemní akce. Českobudějovicko je vhodné pro pěší turistiku a houbaření (dovolená pro pěší turisty České Budějovice a okolí). 

Penzion nabízí ubytování v jedno, dvou, tří a čtyř lůžkových pokojích. Celková ubytovací kapacita je 33 lůžek situovaných do 19 pokojů, díky níž je penzion vhodný i pro skupinové pobyty či cyklistické zájezdy (ubytování pro jednotlivce i skupiny u Českých Budějovic).
Restaurace s celodenním provozem o kapacitě 100 míst nabízí pestrou paletu staročeských i moderních pokrmů (penzion s vlastní restaurací České Budějovice a okolí). Interiér Šindlovské krčmy je rozdělen na dvě nekuřácké části – restauraci a salonek. Zvláštností je terasa s kapacitou 25 míst, která je vhodná pro letní večery a je z ní pěkný výhled na náves v Šindlových Dvorech (restaurace s terasou České Budějovice a okolí). Součástí letní zahrádky je nově zrekonstruované dětské hřiště (restaurace pro rodiny s dětmi České Budějovice a okolí). Klidnou atmosféru prostředí podtrhuje přilehlý Šindlovský rybník (rodinná dovolená České Budějovice a okolí). Prostředí restaurace je stylizované do venkovského rázu, nechybí zde ani prostorný bar s výčepem (ubytování se stravou České Budějovice a okolí).
Stodola nabízí variabilní venkovní kryté i vnitřní prostory pro společenské i firemní akce jako jsou svatby a svatební hostiny, oslavy, firemní večírky, teambuildingy, školení, semináře, školní srazy a další společenské setkání všeho druhu u Českých Budějovic. Stodola je multifunkčním prostorem s vlastním barem, kuchyní a velkým vnitřním krbem (soukromé akce v blízkosti Českých Budějovic). Interiér stylové stodoly pojme až 150 hostů a přilehlá krytá terasa dalších 50 hostů (pronájem prostor pro akce České Budějovice a okolí).
 

Nádherná příroda, zoologické zahrady, pohádkové hrady a zámky, pivovary, lázně, rozhledny, muzea – to vše nabízí výlety do jižních Čech! Přírodní dominantou kraje je Kleť, nejvyšší vrchol Blanského lesa. Na vrcholu stojí nejstarší kamenná rozhledna v Čechách (1825), turistická chata s restaurací, a o kousek níž pak nejvýše položená hvězdárna v ČR. Za příznivého počasí jsou z Kleti dobře vidět 150 km vzdálené Alpy. Pouhých 10 km od Českých Budějovic se nachází novogotický zámek Hluboká nad Vltavou, jedna z nejnavštěvovanějších památek v ČR. Nedaleko Hluboké navštivte barokní lovecký zámek, kde jsou umístěny expozice Muzea lesnictví, myslivosti a rybářství. V těsném sousedství zámku na břehu Munického rybníka najdete krásnou zoologickou zahradu, zaměřenou převážně na chov evropské zvířeny. Uvidíte zde však i mnoho exotických druhů. ZOO Ohrada je ideálním výletním cílem pro rodiny s dětmi. Neměli bychom zapomenout ani na vesnici Holašovice. Její rozlehlou náves obklopují domy a statky postavené ve stylu jihočeského selského baroka. Pro svou celistvost a stylovou čistotu byl tento jedinečný soubor usedlostí zapsán v roce 1998 na seznam Světového kulturního dědictví UNESCO. Další památkou zapsanou na seznamu UNESCO je město Český Krumlov. Čeká na vás spleť křivolakých středověkých uliček, malebné štíty měšťanských domů, romantická zákoutí, impozantní zámek nad Vltavou, kavárny i středověké krčmy, výstavy, koncerty, festivaly. Mezi další významné památky na Českobudějovicku patří cisterciácký klášter Zlatá Koruna či romantická hradní zřícenina Dívčí kámen. Všechny výše zmíněné památky můžete také objevovat na kole. Můžete si vybrat hned z několika cyklotras v okolí města České Budějovice. Značené cyklostezky a cyklotrasy jistě rádi využijí cyklisté (dovolená pro cyklisty České Budějovice a okolí), dále je možné se připojit na nedalekou stezku, která vede na Hlubokou nad Vltavou (ubytování pro cyklisty České Budějovice a okolí).

Šindlovská krčma

<<< zpět
© 2004-2018   ABC - UBYTOVÁNÍ - CESTOVÁNÍ, všechna práva vyhrazena |  on-line: 123     rss: novinky akce   výměna odkazů