ABC ubytováníABC ubytování cestování

Vinařství Peřina

Rodinné Vinařství Peřina se nachází v malé vinařské obci Klentnice v srdci Pálavských vrchů nedaleko Novomlýnské nádrže. Oblast je vyhledávaná pro vinařskou výrobu, krásnou přírodu, cykloturistiku a množství kulturních památek (vinařská turistika Pálava). Obec Klentnice se rozkládá na úpatí Stolové hory (458 m.n.m.), která je součástí národní přírodní rezervace. Nad západním okrajem obce na vápencové skále se tyčí zřícenina Sirotčího hrádku, vybudovaného na přelomu 13. a 14. století. Východním směrem nedaleko obce je rozlehlá obora Klentnice. Severním směrem od obce se zvedá nejvyšší vrchol Pavlovských vrchů Děvín (549 m.n.m.). Obcí vede značená trasa Moravské vinné cyklostezky a severní částí obce prochází červená turistická značka. Kromě turistické značky byla přes Klentnici vyznačena trasa Mikulovské Naučné stezky. Po červené značce dojdeme do Klentnice z Mikulova a turistická trasa vede přes vrcholek Stolové hory. Z obce pokračuje červená značka na vrchol Děvín a odtud dále do obce Dolní Věstonice.

Firma zahájila své podnikání ve vinařství v roce 2005 (výroba vína a ubytování na Pálavě). Majitel firmy, pan Ing. Zdeněk Peřina, pochází z významné vinařské rodiny s dlouholetou tradicí (rodinné vinařství Klentnice a okolí). Dnes obhospodařuje téměř 8,5 hektarů vinic ve špičkových polohách na Mikulovsku v nádherném prostředí Pálavských vrchů a zpracovává pouze hrozny z vlastní produkce (prodej vína Klentnice a okolí). Na vinicích se řídí základními filozofickými zásadami jako omezení chemických vstupů, reduktivní řez a vysoce kvalitní práce, která vede k produkci hroznů pro špičková vína, neboť základním heslem firmy je, že se víno vyrábí ve vinici (ochutnávky vín Klentnice a okolí). Víno Peřina produkuje pouze malé partie vín a zaměřuje se na výrobu bílých predikátních vín ve špičkové kvalitě (prodej kvalitních bílých vín Klentnice a okolí). V obci Klentnice se nachází nejen výroba, ale také vinotéka a degustační prostory (degustace v rodinném vinařství Klentnice a okolí).

Vinařství Peřina nabízí kromě prodeje a degustace vín z vlastní produkce, také stylové ubytování. K dispozici jsou 4 pokoje s příslušenstvím a 1 apartmán (ubytování s ochutnávkou vín Pálava). Celková kapacita je 12 lůžek (skupinové ubytování Klentnice a okolí). Parkování v areálu i Wi-Fi připojení je poskytováno zdarma (vinařská dovolená na Pálavě).

Vinařství Peřina

 

 

<<< zpět
© 2004-2021   ABC - UBYTOVÁNÍ - CESTOVÁNÍ, všechna práva vyhrazena |  on-line: 216     rss: novinky akce   výměna odkazů