ABC ubytováníABC ubytování cestování

Zbirožský dvůr leží na rozhraní CHKO Křivoklátsko a brdských lesů v Plzeňském kraji a sídlí v bývalé parastrojní továrně v obci Zbiroh. Továrna s parním pohonem byla založena roku 1876. Vyráběly se zde dýmky, špičky, troubele a jiné kuřácké potřeby, které se těšily světové pověsti a získávaly na různých výstavách čestná ocenění. Dochované kuřácké náčiní je dnes k vidění v samostatné expozici Muzea města Zbiroh. V areálu bývalé továrny vznikl nový projekt, který se snaží navázat na úsilí zakladatele, schopného pana Václava Jíši. Revitalizace objektu trvala 6 let a dnes nese název Zbirožský dvůr. Objekt nyní nabízí ubytování ve dvojlůžkových pokojích, nebo apartmánech pro čtyři s možností přistýlky. Pokoje jsou laděny do secesního stylu. Celková kapacita je 44 osob. Chuťové pohárky hostů uspokojí šéfkuchař Zbirožského dvora, Marek Purkart, jenž je prvním českým šéfkuchařem, který získal třikrát ocenění Michelin Bib Gourmand (zážitková gastronomie Plzeňský kraj). Kromě ubytování Zbirožský dvůr nabízí také dokonalé zázemí pro odpočinek všemi smysly i sportovní vyžití pro všechny věkové kategorie – děti, dospělé i seniory (aktivní pobyty Zbiroh)

V odpočinkovém areálu, zahrnující relaxační park a část dvora, se nachází mnoho míst k odpočinku: jezírko u Středobodu se zpěvem vody, altán u lesíka s venkovními cvičebními prvky, altán Středobodu s výhledem na zámek Zbiroh, pavilion u bylinkové zahrady (pobyt pro seniory Plzeňsko). Pro nejmenší je postaveno unikátní dětské hřiště FLORIÁNEK pro děti ve věku od 1 do 6 let (pobyt pro rodiny s dětmi Křivoklátsko). Dále jsou v parku instalovány venkovní fitness prvky, stezka pro trénink pěti smyslů, konají se zde cvičení na trávníku pro malé i velké, zahrát si můžete kroket a šachy (multifunkční areál Křivoklátsko) nebo uspořádat snídaně a pikniky v trávě. O víkendech se zde koná grilování a hraje živá hudby. Je zde také zázemí pro cvičení dovedností v golfu – chipping a putting. Turisté jistě uvítají možnost úschovy kol a zavazadel, bistro s rychlým občerstvením, toalety a Wi-Fi zdarma (pobyt pro turisty Zbiroh a okolí). Maminkám s miminky je k dispozici přebalovací pult (pobyt pro rodiny s malými dětmi Zbiroh a okolí).

Park s romantickým výhledem na nedaleký zámek Zbiroh je též ideálním místem pro konání svatebních obřadů, firemních akcí a různých oslav (svatby a svatební hostiny Křivoklátsko). Konání svateb má tradici již 4 roky (svatba v parku Plzeňsko). Pro svatební oslavu Zbirožský dvůr nabízí uspořádání obřadu v parku i historickém salonu, focení v zákoutích romantického parku, hostinu i formou rautu, grilování, pečení ve venkovní peci, secesně laděný salon v historické budově pro tradiční rodinný oběd, společenskou stodolu pro posezení i tanec, ubytování ve stylovém svatebním apartmá, dětský koutek s dárkem pro každé dítko, unikátní venkovní dětské hřiště pro malé neposedy a možnost pikniku v parku během svatebního veselí (svatba pod širým nebem Plzeňský kraj).

ZBIROŽSKÝ DVŮR

 

 

<<< zpět
© 2004-2021   ABC - UBYTOVÁNÍ - CESTOVÁNÍ, všechna práva vyhrazena |  on-line: 214     rss: novinky akce   výměna odkazů