ABC ubytováníABC ubytování cestování

Rodinná dovolená na Podblanicku

PENZION HRNČÍŘE

Penzion Hrnčíře se nachází ve stejnojmenné vesničce u obce Vilice na Podblanicku. Vesničkou protéká Hrnčířský potok, který je pravostranným přítokem řeky Blanice (rodinná dovolená Podblanicko). Podblanicko je název oblasti v okolí Velkého a Malého Blaníku a zahrnuje 9 obcí patřících do okresu Benešov. Kolem hory leží chráněná krajinná oblast Blaník. Ve vrcholových partiích Velkého a Malého Blaníku se zachovaly původní bučiny se smíšenými suťovými lesy, dnes chráněny jako přírodní rezervace. Blaník je populární jako významná česká hora opředená starobylými pověstmi o blanických rytířích. Blanická pověst spolu s přírodními a kulturními hodnotami krajiny jsou atraktivní z hlediska rekreace a turistiky. Oblast si dodnes uchovala neopakovatelný kolorit typické české krajiny. V sídlech nalezneme lidové chalupy, statky i vesnické zámečky.

Lokalitou prochází mnoho turistických tras a cyklostezek (ubytování pro cyklisty Podblanicko). Obcí Vilice prochází cyklostezka číslo 1178 (pobyty pro cyklisty Podblanicko). Cyklistická naučná stezka Podblanickem po dvou kolech o celkové délce 45 km nabízí propojení sportovního prožitku s poznáváním (dovolená na kolech Podblanicko). Provází okolím Velkého Blaníku a je vhodná pro cyklisty všech výkonností (penzion pro cyklisty Podblanicko).

Penzion Hrnčíře se nachází v blízkosti lesa a rybníků, na své si tedy přijdou houbaři a rybáři (dovolená pro rybáře Podblanicko). V lokalitě je možné nakoupit regionální bio potraviny a výrobky od místních farmářů, soukromých zemědělců a včelařů (dovolená v přírodě střední Čechy). V obci Hrajovice můžete navštívit ekofarmu Líza. V obci Vilice se nachází antukový tenisový kurt (dovolená pro turisty Podblanicko). V horkých letních dnech jistě oceníte koupání v přírodním koupališti Kamberk, které se nachází cca 0,5 km od objektu. Na výlet se můžete vydat do historického města Tábor, na zříceninu Šelmberk, zámek Vlašim, zámek Louňovice pod Blaníkem či k Chýnovským jeskyním (skupinové ubytování střední Čechy).

V zimě je možné lyžování v Lyžařském areálu Horní Kouty - Radvánov u obce Mladá Vožice (penzion pro lyžaře střední Čechy). Areál leží v nadmořské výšce 550 m a jsou zde 2 sjezdovky, jedna těžší (660 m) a jedna lehčí (760 m) sjezdovka a 2 vleky, velký lyžařský vlek a dětský vlek. Dále se zde nachází provozní budova s krbem, bufetem a čekárnou pro lyžaře (ubytování pro lyžaře Podblanicko).

Penzion Hrnčíře nabízí ubytování ve dvoulůžkových a čtyřlůžkových apartmánech. Každý apartmán má vlastní sociální zařízení, plně vybavenou kuchyňku, TV a Wi-Fi připojení k internetu (levné ubytování na venkově střední Čechy). Apartmány disponují výhledem na zahradu s jezírkem s okrasnými rybkami (ubytování pro rodiny s dětmi Podblanicko). V sezoně je k dispozici venkovní posezení, gril s udírnou a vířivku (ubytování pro skupiny Podblanicko). Objekt lze také pronajmout jako celek např. pro konání svatby, pro firemní i společenské akce jako oslavy narozenin, jubileí, výročí na Podblanicku.

Penzion Hrnčíře

 

<<< zpět
© 2004-2021   ABC - UBYTOVÁNÍ - CESTOVÁNÍ, všechna práva vyhrazena |  on-line: 233     rss: novinky akce   výměna odkazů