ABC ubytováníABC ubytování cestování

Kvalitní levné ubytování v Českém Švýcarsku

PENZION DŘEVÁK

Rodinný Pension Dřevák se nachází v centru obce Jetřichovice, v údolí obklopeném nádhernými skalními útvary a rozsáhlými lesy v NP České Švýcarsko (pobyty pro turisty České Švýcarsko). V obci se nacházejí domy s malebnou lidovou architekturou, samotná budova pensionu pochází z 19. století (dovolená v přírodě České Švýcarsko). Okolí nabízí mnoho možností aktivního vyžití (aktivní dovolená České Švýcarsko) a Pension Dřevák díky své útulné a domácké atmosféře poskytuje skvělé zázemí pro poznávání tohoto kraje.

Penzion Dřevák nabízí ubytování v 10ti vkusně zařízených pokojích (ubytování pro rodiny České Švýcarsko). Všechny pokoje jsou vybaveny sprchovým koutem, toaletou, TV se SAT, po dohodě je možné připojení WIFI (rodinné pobyty České Švýcarsko). Celková kapacita pensionu je 25 lůžek + 2 přistýlky (skupinové ubytování České Švýcarsko). Součástí pensionu je také malá restaurace s celodenním provozem, která je vyhlášena kvalitní domácí kuchyní a příjemnou obsluhou (ubytování se stravou České Švýcarsko). V letním období nabízí restaurace Dřevák příjemné posezení na terase s obsluhou (restaurace s terasou České Švýcarsko). Po domluvě je možné grilování. V restauraci lze uspořádat rodinné oslavy, podnikové a abiturientské večírky s kapacitou restaurace a salonku pro 40 osob (firemní akce České Švýcarsko). Ubytovaní hosté mohou k odpočinku využít zahradu (ubytování se zahradou České Švýcarsko). Do 300 m od penzionu se nachází bazén, sauna a kuželky. Celý pension je nekuřácký (nekuřácký penzion České Švýcarsko). K dispozici je také parkoviště, za poplatek možnost hlídaného parkoviště (penzion s hlídaným parkovištěm České Švýcarsko).

Národní park České Švýcarsko spolu se sousedním Saským Švýcarskem představují ideální místo pro odpočinek a načerpání nových sil (dovolená pro turisty České Švýcarsko). Přirozená krása krajiny s romantickými zákoutími a krásnými vyhlídkami vybízí k objevování a poznání. Kromě tradiční pěší turistiky si zde místo našla i cykloturistika, projížďky na koních, golf, či výlety lodí po Labi. Turisté se mohou vydat po stezce Jetřichovickem po stopách lesního adjunkta Náhlíka. Ferdinand Náhlík byl v letech 1860–1864 lesním adjunktem ve službách knížete Ferdinanda Kinského na jeho českokamenickém panství v Rynarticích u Jetřichovic. Náhlík sepsal jednu z nejstarších turistických publikací, týkající se Českého Švýcarska. Rodiny s dětmi se mohou vydat po stezce Za trpaslíky do Rynartic. Postavy sedmi trpaslíků (skřítků) zde do skály vytesali místní malíři a sochaři - otec a syn Vatterovi kolem přelomu 19. a 20. století. Turisticky velmi oblíbené je také Pavlinino údolí, které naleznete při toku Chřibské Kamenice mezi obcemi Studený a Jetřichovice. Cyklisté mohou podniknout Cyklovýlet Jetřichovickem (Jetřichovice – vesnická památková rezervace Vysoká Lípa – Česká silnice – Na Tokání – IS Saula - Rynartice - Jetřichovice). Nebo se mohou vydat  po stezce K tajemnému Dolskému mlýnu, který je situován u Kamenické stráně, v malebném kaňonu řeky Kamenice. (Jetřichovice – Dolský mlýn – Kamenická Stráň – Růžová – Janov – Hřensko – Mezní Louka – Vysoká Lípa – Jetřichovice).

Mnoho aktivit nabízí také 23 km vzdálené město Děčín. Nachází se zde zoologická zahrada a to v překrásném prostředí lesoparku na Pastýřské stěně (dovolená pro seniory Ústecký kraj). Dále je možné navštívit zámek, který je situován na skalnatém ostrohu nad soutokem Labe s Ploučnicí a patří mezi nejvýznamnější památky v severních Čechách. Můžete se těšit nejen na úchvatné pohledy na zámek samotný, ale také zajímavé prohlídky interiérů. V centru města se pak nachází Oblastní muzeum. Za vodními radovánkami se lze vydat do tamního plaveckého areálu, kde naleznete plavecké bazény o délkách 50 a 25 m, rekreační bazén, brouzdaliště, beach-volejbalové hřiště a rozsáhlé travnaté plochy. Součástí plaveckého areálu je i krytý aquapark.

Vyznavači adrenalinu mohou navštívit Adrenalin park Jánská, nejvyšší lanové centrum v Evropě (dovolená pro sportovce České Švýcarsko). Je postavené na 22 m vysokých dřevěných kůlech. V parku, jenž je v letní sezóně otevřen o víkendech, je k dispozici mnoho atrakcí, z nichž některé jsou pouze pro ty nejodvážnější, např. obří Adrenalinová houpačka, která je vysoká 22 metrů a pokud najdete odvahu a zažijete na vlastní kůži pocit z přetížení 2G. Dále se zde nachází lezecká stěna, kočičí klády, obří Jakobův žebřík - skvělá týmová aktivita pro minimálně 6 osob a lanovka - 140 metrů letu 58ti km rychlostí (adrenalinové zážitky České Švýcarsko).

Penzion Dřevák

 

<<< zpět
© 2004-2024   ABC - UBYTOVÁNÍ - CESTOVÁNÍ, všechna práva vyhrazena |  on-line: 75     rss: novinky akce   výměna odkazů