ABC ubytováníABC ubytování cestování

Dovolená v Českém Švýcarsku

Hotel Lípa

Hotel Lípa se nachází v náhorní vesničce Vysoká Lípa na Děčínsku, jenž spadá do CHKO Labské pískovce (kvalitní levné ubytování Ústecký kraj). Z vesničky vedou turistické stezky do malebných míst Národního parku České Švýcarsko (ubytování pro turisty NP České Švýcarsko), jehož součástí je právě CHKO Labské pískovce. Tato krajina je tvořena řadou soutěsek a kaňonů, které jsou obklopeny věžemi a masivy místy tvořícími skalní města (dovolená pro turisty Ústecko). Okolní Labské pískovce jsou jednou z nejvýznamějších lezeckých, pískovcových oblastí - Labské údolí, Tisá, Ostrov, Jetřichovické skály. Turisté mohou navštívit symbol Českého Švýcarska a to přírodní skalní most Pravčivkou bránu (aktivní dovolená Ústecký kraj). Přímo u Hotelu Lípa se nachází zastávka pro linku turistického autobusu Národním parkem. Okolí můžete poznat také díky stezce Jetřichovickem po stopách lesního adjunkta Náhlíka. Ferdinand Náhlík byl v letech 1860–1864 lesním adjunktem ve službách knížete Ferdinanda Kinského na jeho českokamenickém panství v Rynarticích u Jetřichovic. Náhlík sepsal jednu z nejstarších turistických publikací, týkající se Českého Švýcarska.

Cyklisté zase mohou využít jedné z mnoha cyklostezek (dovolená na kolech NP České Švýcarsko). Mohou také podniknout Cyklovýlet Jetřichovickem (Jetřichovice – vesnická památková rezervace Vysoká Lípa – Česká silnice – Na Tokání – IS Saula - Rynartice - Jetřichovice). Nebo se mohou vydat po stezce K tajemnému Dolskému mlýnu, který je situován u Kamenické stráně, v malebném kaňonu řeky Kamenice (Jetřichovice – Dolský mlýn – Kamenická Stráň – Růžová – Janov – Hřensko – Mezní Louka – Vysoká Lípa – Jetřichovice). Rodiny s dětmi se mohou vypravit i na blízký loupežnický hrádek Šaunštejn s vyhlídkou nebo do aquaparku v Děčíně, či lázeňského a relaxačního centra Toscana v Bad Schandau (dovolená v přírodě pro rodiny s dětmi Ústecko). Pro milovníky in- line bruslí i cyklisty vede oblíbená trasa podél Labe z Děčína až do Hamburku.

Hotel Lípa nabízí ubytování turistické kategorie v NP České Švýcarsko. K dispozici je 13 pokojů o celkové kapacitě 46 osob (ubytování pro rodiny s dětmi NP České Švýcarsko). Sociální zařízení je v každém poschodí přes chodbu. Celodenní stravování je možné zajistit v restauraci hotelu (ubytování se stravou NP České Švýcarsko). Z terasy restaurace se naskýtá krásný výhled na panorama Jetřichovických stěn s dominantou Mariiny vyhlídky (hotel s restaurací NP České Švýcarsko). V těsném sousedství hotelu je dětské hřiště (vybíjená, malá kopaná, stolní tenis, společenské hry apod.). Hotel disponuje také vlastním uzamykatelným parkovištěm (hotel s uzamykatelným parkovištěm NP České Švýcarsko).

Hotel je vhodný pro ubytování skupin, rodin s dětmi, turistů, cyklistů a sportovců, dále také pro ubytování dětí při školních výletech a organizování škol v přírodě v NP České Švýcarsko. Je možné zajistit mimoškolní výuku odborníky ze správy NP České Švýcarsko. K dispozici je samostatná jídelna oddělená od restauračního provozu, kterou lze využít i jako učebnu, přednáškový sál, a hernu. Hotel nabízí též možnost pořádat školení, teambuildingy, semináře, podniková jednání a schůze, bankety a jiné firemní a společenské akce na Děčínsku.

HOTEL LÍPA

<<< zpět
© 2004-2024   ABC - UBYTOVÁNÍ - CESTOVÁNÍ, všechna práva vyhrazena |  on-line: 213     rss: novinky akce   výměna odkazů