ABC ubytováníABC ubytování cestování

Stanský mlýn

Rodinný Penzion Stanský mlýn se nachází na Českomoravské vrchovině, na rozhraní Železných hor a Žďárských vrchů, nedaleko Hlinska v Čechách (ubytování v penzionu Hlinsko a okolí). Mlýn leží na malebném místě v údolí řeky Chrudimky, téměř na samotě (dovolená v přírodě Žďárské vrchy). Zachovalá příroda v okolí mlýna vybízí k dlouhým procházkám na zdravém vzduchu či k výletům na kole (dovolená pro cyklisty Žďárské vrchy). Jistě nepřekvapí, že zdejší lesy jsou houbařským rájem (aktivní dovolená Českomoravská vrchovina). Součástí penzionu je malá vodní elektrárna, kterou se nám společnými silami, stejně tak jako celý mlýn po 50 ti letech devastace, podařilo obnovit, znovu uvést do provozu v roce 2010, čímž jsme docílili toho, že dnes opět slouží ke svému původnímu účelu. V blízkém okolí penzionu se téměř na každém kroku setkáte se stavbami lidové architektury: Skanzen Veselý Kopec, Dřevíkov, Možděnice, Svobodné Hamry, Obec Vysočina, Hlinsko-Betlém, Svratouch. Milovníci golfu se mohou vydat do obce Svobodné Hamry (4 km od penzionu) a do Svratouchu (13 km), kde je k dispozici devítijamkové golfové hřiště (dovolená pro golfisty Hlinsko a okolí). Ten, kdo se rád dívá na okolní krajinu z koňského sedla, může zase navštívit jezdecký a výcvikový oddíl ve Svobodných Hamrech. Zdejší kopcovitá krajina je přímo ideální pro cyklistické výlety. Blízké i vzdálenější okolí penzionu je protkáno sítí cyklotras, turistických, naučných a oddechových stezek, které vybízí k návštěvě kouzelných zákoutí celého Hlinecka (dovolená pro turisty Hlinsko a okolí).

Vzhledem k nadmořské výšce Hlinecka, zde v zimním období panují příznivé sněhové podmínky (zimní dovolená Hlinsko). Lyžařské areály se nachází v Hlinsku (3 km),  v Trhové Kamenici (7 km), ve Svratce (12 km). V případě nepříznivých sněhových podmínek jsou lyžařské svahy zasněžovány uměle, pomocí sněžných děl (dovolená pro lyžaře Hlinsko). Zalyžovat si můžete nejen na sjezdovkách, ale i na běžeckých lyžích. Běžecké trasy, obklopené zimní zasněženou krajinou, protínají okolí našeho penzionu "křížem krážem" (ubytování pro lyžaře Hlinsko).

Penzion nabízí celoroční ubytování s celkovou kapacitou 21 lůžek (rodinná dovolená Žďárské vrchy). K dispozici jsou 3 samostatné, stylově vybavené apartmány, z nichž 2 jsou šestilůžkové a jeden čtyřlůžkový, každý s možností přistýlky (ubytování v apartmánu Žďárské vrchy). Každý apartmán má vlastní kuchyň, ložnici, koupelnu a WC (skupinové ubytování Žďárské vrchy). Samozřejmostí každého apartmánu je televizor, připojení k internetu, lednička, mikrovlnná trouba a kompletně zařízená kuchyň (stylové ubytování na venkově Žďárské vrchy). Dále jsou k dispozici 2 pokoje, z nichž jeden je dvoulůžkový a jeden třílůžkový (rodinné pobyty Žďárské vrchy). Oba pokoje mají vlastní kuchyni, koupelnu a WC, opět nechybí připojení k internetu, lednička, mikrovlnná trouba a kompletně zařízený kuchyňský kout. Dobovou atmosféru ve všech apartmánech a pokojích dotváří původní trámy a vazby, stylový nábytek a dubové podlahy. Součástí penzionu je také stylová společenská místnost - bývalá mlýnice, kde si v zimě můžete posedět v příjemném teple u kachlových kamen a v létě jen tak popovídat s přáteli u sklenky dobrého vína (ubytování pro skupiny Žďárské vrchy). Místnost slouží také pro konání různých oslav a svateb (prostory pro oslavy a svatby Žďárské vrchy). Z mlýnice je přístup také na venkovní terasu, která nabízí příjemné letní posezení s výhledem do okolní přírody (ubytování v penzionu na samotě Žďárské vrchy).

Na zahradě mohou hosté využít venkovní bazén s krytým posezením (ubytování s bazénem Žďárské vrchy). Dětem je pak k dispozici hned vedle bazénu dětské hřiště s domečkem a skluzavkou, houpačky a pískoviště (dovolená pro rodiny s dětmi Žďárské vrchy). Cyklisté jistě ocení kolárnu (penzion s kolárnou Žďárské vrchy). Ti, kteří kola s sebou nemají, si je mohou v penzionu zapůjčit (ubytování pro cyklisty Žďárské vrchy). Dále je připraven venkovní gril, žulový kámen a ohniště s posezením (ubytování s možností grilování Žďársko). Na žádost lze zajistit i služby masérky přímo v penzionu. Psí mazlíčky nemusíte nechávat doma samotné, rádi v našem penzionu ubytujeme i je. Proběhat a vyvenčit se mohou na rozsáhlých loukách, které se rozprostírají kolem penzionu. Parkování aut je možné přímo u objektu penzionu zdarma (ubytování s parkováním zdarma Žďárské vrchy).

Přijeďte se podívat na dosud málo známá a malebná místa, na kulturní a přírodní památky, na stavby lidové architektury, které se nachází v blízkém i vzdálenějším okolí našeho penzionu. Tato místa Vás zaručeně osloví a doufáme, že se k nám budete rádi vracet!

Stanský mlýn

<<< zpět
© 2004-2018   ABC - UBYTOVÁNÍ - CESTOVÁNÍ, všechna práva vyhrazena |  on-line: 115     rss: novinky akce   výměna odkazů