ABC ubytováníABC ubytování cestování

Penzion U Bořka

Penzion U Bořka se nachází v Domašově - Bělé pod Pradědem v Olomouckém kraji (rodinná dovolená Bělá pod Pradědem a okolí). Obec leží jižním směrem od města Jeseník v údolí tvořeném říčkou Bělá a vrcholky Hrubého Jeseníku. Bělá pod Pradědem se skládá z několika samostatných částí, a to z Bělé, Filipovic, Domašova a Adolfovic. Bělá pod Pradědem je výchozí místo několika turistických tras vedoucích do oblasti Jeseníků (aktivní dovolená Hrubý Jeseník). Oblast je též protkána hustou sítí značených cyklotras (dovolená pro cyklisty Jeseníky). Zajímavé jsou cyklotrasy z Červenohorského sedla na Videlské sedlo a pásmem OrIíka na Rejvíz, popřípadě výjezdy na Obří skály nad Ramzovou nebo údolím Keprnického potoka na Šerák (dovolená na kolech Hrubý Jeseník). Na těchto trasách jsou nádherné panoramatické výhledy na krajinu. Cestu na Červenohorské sedlo, především z města Jeseník, si oblíbili také motorkáři, kteří zde oceňují především širokou novou silnici se spoustou zatáček a malebnou přírodu okolo (dovolená pro motorkáře Jeseníky).
Penzion U Bořka nabízí tradiční horské ubytování s rodinnou atmosférou, ale zároveň plný servis horského penzionu (dovolená na horách Olomoucký kraj). Stavba, která respektuje ráz hornaté krajiny pohoří Hrubého Jeseníku je ideálním místem pro odpočinek, turistiku i zábavu (aktivní odpočinek Jeseníky). Zařízení a veškerá vybavenost je z masivního dřeva. Vzhledem k tomu, že je penzion nově postaven na rozsáhlém pozemku, má luxus dokonalé orientace vůči světovým stranám a i když jste v horách, slunce zde svítí od rána do večera (dovolená pro rodiny s dětmi Bělá pod Pradědem a okolí). Každá ubytovací jednotka má své sociální zařízení, předsíň a pokoj. K dispozici máme i dětskou postýlku (ubytování pro rodiny s dětmi Bělá pod Pradědem a okolí). Součástí ubytování je i jídelna, kde naleznete drobné občerstvení a nápoje, čehož můžete využívat po celý den i večer. Po domluvě vám rádi zařídíme grilování na zahradě. Penzion je ideální pro jednotlivce, rodiny s dětmi i pro celé skupiny (skupinové ubytování Jeseníky).

Přesně 233 metrů od vstupních dveří je rybárna (Rybářská bašta), kde si můžete ulovit vlastního pstruha, kterého vám zde připraví k luxusní večeři, tedy spojíte zábavu s úžasným gurmánským zážitkem (ubytování pro rybáře Bělá pod Pradědem a okolí). 30 metrů od ubytování se nachází rodinná likérka Bairnsfather, kde ruční výrobou vznikají nejkvalitnější alkoholické nápoje ze 100% přírodních surovin a neupravené kojenecké vody z podzemního pramene. Byliny pro přípravu likérů, včetně známého Absinthu, se v maximální míře pěstují na vlastních pozemcích. V likérce je možné si domluvit exkurzi. Přímo v likérce je samozřejmě možná i ochutnávka a zakoupení výrobků značky Bairnsfather. Popřípadě můžete také navštívit relativně nový jesenický pivovar, který je zaměřen na piva-speciály. Součástí dvouhodinové prohlídky je také ochutnávka těchto speciálů. V bývalé zemědělské budově v Bělé pod Pradědem je umístěno Muzeum s názvem Venkovský skanzen (ubytování pro turisty Bělá pod Pradědem a okolí). Expozice volnou formou zahrnuje především historické zemědělské stroje a nástroje, ale i předměty běžně používané v domácnostech a hospodářstvích horského venkova Jeseníků, zejména 19. a 20. století. Na skanzen navazuje vedlejší prodejna sýrů z kravského, ovčího a kozího mléka a dalších mléčných výrobků Zemědělského družstva Jeseník. Součástí je i možná prohlídka místního chovu ovcí a koz. Ani ne 150 metrů od penzionu naleznete volnočasové centrum Relax, které nabízí bazén, squash, bowling, saunu, tenisové kurty a beachvolejbalové hřiště. Přímo z penzionu se dá pěšky vyjít na výborné borůvkové knedlíky do chaty Jiřího na Šeráku. Chata leží v nadmořské výšce 1351 m n.m. a je kamenným pokladem, starším více jak 110 let (dovolená pro turisty Hrubý Jeseník). Další možností je vyjet autobusem na Červenohorské sedlo a odtud si dát téměř relaxační túru, která má asi 7 kilometrů prakticky po vrstevnici. Ze Šeráku můžete sejít pěšky do Bělé nebo se svézt lanovkou na Ramzovou a vlakem do Jeseníku (pobyty pro turisty Jeseníky). V okolí můžete také navštívit krápníkové jeskyně na Pomezí a Na Špičáku, rozhlednu Zlatý Chlum (u Jeseníku), rozhlednu Biskupská kupa (u Zlatých Hor), přírodní rezervaci Rejvíz s mechovým jezírkem a naučnou stezkou, Račí údolí (u Javorníku), Nýznerovské vodopády (u Žulové), skalní útvar Venušiny misky (u Velké Kraše), zříceniny Kobrštejn a Edelštejn (u Rejvízu), skalisko Pasák (u Branné), Boží horu (u Žulové) nebo zámek Jánský Vrch v Javorníku (33 km).

V zimě nabízí Jeseníky ideální podmínky pro zimní sporty (zimní dovolená Jeseníky). Dva kilometry od penzionu je lyžařské centrum Skipark Filipovice (ubytování pro lyžaře Bělá pod Pradědem a okolí). Celý areál zaručuje optimální podmínky pro individuální i rodinné lyžování, a to hlavně díky rozmanitosti terénu, který uspokojí požadavky jak vyznavačů nenáročného lyžování, sportovního lyžování, tak milovníky snowboardingu, kteří mohou využít sedačkovou lanovku s rozjezdovým nástupním pásem, dva lanové vleky, tři sjezdovky střední obtížnosti s celkovou délkou 2600 m (dovolená pro lyžaře Bělá pod Pradědem a okolí). Jedním z nejznámějších středisek sjezdového lyžování na severní Moravě je Lyžařský areál Červenohorské sedlo (pobyty pro lyžaře Bělá pod Pradědem a okolí). Lyžařské sjezdovky v SKI areálu mají výšku 862 až 1164 m. Tato poloha dává předpoklad pro kvalitní zimní sezónu od poloviny prosince do konce března. Areál má jednu lanovku a osm vleků, čtyři sjezdovky a dvě cvičné lyžařské louky. Areál je rozdělen na severní a jižní svahy. Jeseníky jsou rájem pro běžkaře (dovolená pro běžkaře Jeseníky). Jesenicko je základnou právě pro tento sport, každoročně se zde pořádá několik závodů pro profesionály i úplné začátečníky (ubytování pro běžkaře Bělá pod Pradědem a okolí). V celém okolí je nekonečný výběr běžeckých tras. Dají se zde absolvovat nádherné hřebenovky s nesčetnými výhledy a možnými zastávkami na čaj s rumem či polévku na horských chatách. Pokud dáváte přednost bruslení, zavítejte na výlet do nádherného centra Lázně Jeseník s výhledem na panoramata jesenického údolí při procházce po lázeňské kolonádě (zimní pobyt v Jeseníkách).

<<< zpět
© 2004-2021   ABC - UBYTOVÁNÍ - CESTOVÁNÍ, všechna práva vyhrazena |  on-line: 225     rss: novinky akce   výměna odkazů