ABC ubytováníABC ubytování cestování

Vinařský penzion DVŮR POD STARÝMA HORAMA

DVŮR POD STARÝMA HORAMA se nachází na okraji vinařské obce Boršice, ve Slovácké vinařské oblasti, v krásném prostředí Chřibské pahorkatiny (rodinná dovolená na Slovácku). Nově vzniklý penzion skloubí požadavky na kvalitní ubytování, vybrané vinařské služby a wellness balíčky, zázemí pro pořádní konferencí, degustaci vín, nabídku vinařských a sommeliérských kurzů a to vše pod jednou střechou v příjemném a přátelském prostředí (ubytování s ochutnávkou vína na Slovácku). Obec Boršice leží západně od okresního města Uherské Hradiště v nadmořské výšce 221 m. n. m. Svou polohou a přírodními podmínkami jsou Boršice předurčeny pro pěstování vinné révy a výrobu vína (vinařská dovolená Slovácko). Každoročně se zde na Velikonoční neděli koná místními obyvateli i vinaři velmi oblíbená akce „Velikonoční výstava vín“, kde se vystavuje okolo tisíce kvalitních vzorků (pobyt pro milovníka vína jižní Morava). Taktéž lidové tradice jsou v obci Boršice po staletí dodržovány. Jako hlavní svátek v roce mohou být zmíněny Slovácké hody s právem a následnou hodovou zábavou, které můžete navštívit vždy třetí sobotu v říjnu (pobyt ve vinařské vesnici jižní Morava). V Boršicích se vše netočí jen kolem vína, ale je zde i velké sportovní vyžití. V letních měsících se můžete zchladit v nedaleké přehradě Buchlovice – Smraďavka. Boršice leží na okraji přírodního parku Chřiby a je součástí Moravské vinařské a regionální Uherskohradišťské cyklostezky (ubytování pro cyklisty Boršice a okolí). Přímo v obci slouží ke sportu víceúčelové hřiště. V okolí můžete navštívit státní hrad Buchlov či státní zámek Buchlovice. V zimních měsících si můžete udělat výlet do lyžařských areálů Stupava a Břestek (zimní dovolená Slovácko).

DVŮR POD STARÝMA HORAMA nabízí komfortní a příjemné ubytování v 8 pokojích s celkovou kapacitou 23 lůžek (skupinové ubytování Slovácko). Jednotlivé pokoje jsou pojmenovány po jiné vinné odrůdě, jelikož v našem penzionu jde především o nevšední zážitky spojené s vinařskou tradicí Slovácka (vinařská dovolená na Slovácku). Penzion má bezbariérový přístup a je vybaven i bezbariérovým pokojem (bezbariérový penzion na Slovácku). Pro dokonalou relaxaci těla i mysli je k dispozici Relax zóně, ve které je vířivá vana pro 5 osob a sauna až pro 6 osob (ubytování s vířivkou a saunou Slovácko). Součástí penzionu jsou také velmi stylové sklepní prostory s posezením a možností prohlídky malebného muzea a výroby vína (ubytování s vinným sklepem Slovácko). Ukázky Historie vinařství návštěvníky seznámí s technikami a nástroji, které se na Slovácku ve spojení s vinařstvím a vinaři používaly či na některých místech stále používají (dovolená pro milovníky vína Slovácko). Ve vinném sklepě se pořádají řízené degustace (ochutnávky vín ve sklípku Slovácko). Kapacita hlavního sklepa je 100 osob, křížového sklepa 20 osob, rotundy 40 osob a restaurace 90 osob (posezení ve vinném sklípku Boršice a okolí). V případě zájmu lze zajistit cimbálovou muziku, kulturní program pro firemní skupiny či skupiny přátel a samozřejmě teplý nebo studený catering dle vlastních představ (posezení s cimbálovou muzikou Slovácko). Penzion též nabízí své prostory pro pořádání svateb, svatební hostiny a svatebních obřadů (penzion pro svatbu Slovácko). Vytvoříme Vám kompletní atmosféru vysněné svatby v takřka rodinném soukromém prostředí (svatba na klíč Slovácko). K dispozici bude penzion včetně ubytování, sklepních prostor a wellness zóny (ubytování pro svatebčany Boršice a okolí). Na příjemné kryté terase lze uspořádat obřad dle Vašeho přání (svatební obřad na Slovácku).

V Penzionu DVŮR POD STARÝMA HORAMA sídlí Vinařský spolek BBP, což je uskupení některých vinařů z vinařských obcí Slovácka – obcí Boršice, Buchlovice a Polešovice (kurzy pro vinaře Slovácko). Hlavní myšlenkou je vznik a podpora koloritu vinařství, vinohradnictví a vinařské tradice v prastarých vinařských obcích Boršice, Buchlovice a Polešovice a jejich kompletní propagace od historie, přes současnost až po budoucnost s cílem zkvalitnit prezentaci této vinařské lokality tak, aby zaujala ještě pevnější postavení ve vinařské oblasti Morava (sommeliérské kurzy jižní Morava). Toto vinařství má dlouholetou rodinnou tradici a rádo by se svými produkty představilo a propojilo tak ve svém penzionu bohatou škálu vinařských služeb s krásnou přírodou a kulturními a vinařskými tradicemi (pobyt v rodinném vinařství Slovácko). To vše je doprovázeno ochutnávkou vlastních, s láskou připravovaných vín (ochutnávka vín z rodinného vinařství jižní Morava). Celé vinařské území je zasazeno na úpatí horského pásma Chřiby, s nejvyšším bodem Brdo ve výšce 587 m.n.m. Horské pásmo odděluje dvě vinařské podoblasti, Slovácko a Hanou (vinařská turistika Slovácko).

Vinařský penzion DVŮR POD STARÝMA HORAMA

<<< zpět
© 2004-2021   ABC - UBYTOVÁNÍ - CESTOVÁNÍ, všechna práva vyhrazena |  on-line: 221     rss: novinky akce   výměna odkazů