ABC ubytováníABC ubytování cestování

Rybářský penzion „ŽÁK“

Rybářský penzion „ŽÁK“ nabízí útulné ubytování v brdských a křivoklátských lesích ve 4 lůžkových pokojích s výhledem do přírody okolních lesů (Dovolená pro rybáře Beroun a okolí) - ubytování s výhledem Berounsko. Pokoje jsou zařízené formou bytů, které májí vlastní sociální zařízení (sprchový kout), vybavenou kuchyň (nádobí, konvice, topinkovač, kávovar), Dovolená s vlastním vařením střední Čechy a okolí. Ideální prostředí pro rodinné pobyty na Berounsku - v areálu je dětský koutek a venku mohou děti využít hřiště a pískoviště a proto je tento objekt ideální pro rodiny s dětmi na Berounsku, které se mohou pohybovat v oplocené zahradě (Dovolená pro rodiny s malými dětmi střední Čechy a okolí). Pro dospělé je připravena vybavená herna (kulečník, šipky), ale hlavně rybaření, kterého se tady opravdu nabažíte do sytosti (Rybaření dovolená Berounsko). Ulovit zde můžete standardní ale i trofejní kusy kapra, lína, štiky, candáta, okouna, pstruha či sumce. Dovolená na Berounsku to je možnost aktivního odpočinku (Aktivní odpočinek Beroun a okolí) a příjemné relaxace u rybníka (Relaxace střední Čechy a okolí). Kapacita je 24 lůžek.

Ubytování u Brdských lesů je ideální dovolená pro cyklisty, kteří naleznou spousty značených cyklostezek v krásné přírodě uvnitř lesů (Dovolená pro cyklisty Berounsko) - dovolená pro pěší turisty Beroun a okolí. V areálu je k dispozici rybník pro rybáře začátečníky i profesionály, Rybářská dovolená střední Čechy. Ubytování pro rybáře na Berounsku je nedílnou součástí vesničky v Brdech. U rybníka pod hrází je připraven srub se společenskou místností (malá kuchyňka, lednička, krbová kamna). Pokud vybavení na ryby nemáte, za mírný poplatek (100 Kč) Vám personál veškeré vybavení ochotně zapůjčí (Zapůjčení rybářského vybavení Beroun).

Na své si rozhodně přijdou milovníci historie. Ve vzdálenosti do cca 25 km můžete navštívit zříceninu hradu Valdek, která se nachází ve zpřístupněné části vojenského výcvikového prostoru Brdy. Dále si určitě nenechte ujít hrad Žebrák a hrad Točník, ze kterých vás okouzlí výhled do dalekého okolí. V okolí města Berouna nesmíme samozřejmě zapomenout na gotický hrad Karlštejn, který je naší nejnavštěvovanější historickou památkou, dále i kostel sv. Jana Křtitele a vápencová Svatojánská skalní stěna ve Sv. Jánu pod skalou. Známé jsou vápencové Koněpruské jeskyně, které jsou tvořeny systémem tří jeskyních pater, vytvořených vodní erozí. Nedaleko se nachází soustava zatopených vápencových lomů Amerika. Za zmínku stojí i důlní expozice Chrustenická šachta, kde součástí prohlídky je jízda důlním vláčkem. Další zajímavostí je skanzen Solvayovy lomy, který je celoročně přístupný po vyznačených naučných stezkách. Přímo v královském městě Beroun můžete navštívit na Městské hoře rozhlednu a medvědárium či muzeum českého krasu.

V Hořovicích na vás čeká zámek Hořovice, který je v provozu i v zimním období, kdy se pořádají např. adventní či valentýnské prohlídky. Milovníci jízdy na koni si určitě nenechají ujít možnost navštívit krytou jízdárnu. V zimní období je zde v provozu krytý bazén a v letních aquapark s tobogánem. Příbram je proslulá svým poutním místem - Svatou Horou. Jedná se o ranně barokní architekturu. Slavné svatohorské schody spojují Svatou Horu s Příbramí. V tomto starém hornickém městě se nachází unikátní Hornické muzeum Příbram. Součástí je památník obětem komunismu Vojna. Pro sportovní využití můžete využít aquapark. Za zmínku stojí i jeden z nejstarších a nejvýznamnějších hradů českých králů a knížat královský hrad Křivoklát, rokokový zámek Dobříš s okouzlujícím zámeckým parkem, pozdně barokní zámek Hluboš, pozdně klasicistní zámek s rozlehlým parkem s rybníkem Mníšek pod Brdy či zámek Zbiroh, kde se v korunách stromů projdete po lanové dráze, či vás v restauraci obslouží v dobových kostýmech. Pro golfové fanoušky je v dostupné vzdálenosti hned několik hřišť různé náročnosti. Za vaší pozornost určitě stojí 18jamkové hřiště v Berouně, ze kterého se vám naskytne výhled na královské město Beroun nebo 27jamkové v Karlštejně s nezapomenutelným výhledem přímo na hrad. Další golfové resorty jsou v Dýšině či Darovanském Dvoře.

Srdečně se těšíme, až Vás přivítáme v našem penzionu.

Rybářský penzion „ŽÁK“

 

<<< zpět
© 2004-2019   ABC - UBYTOVÁNÍ - CESTOVÁNÍ, všechna práva vyhrazena |  on-line: 86     rss: novinky akce   výměna odkazů