ABC ubytováníABC ubytování cestování

Rodinné vinařství Spěvák

 

Rodinné vinařství Spěvák se nachází v malebném kraji Velkých Bílovic, které jsou bytostnou součástí jižní Moravy s pestrým společenským a kulturním životem (aktivní dovolená Velké Bílovice). Udržování lidových tradic do dnešní doby přispívá k obohacení vzájemných vztahů zdejších lidí a návštěvníků města.


Velké Bílovice leží v mírném údolí otevřeném na západ k Pavlovským vrchům (dovolená pro turisty Lednicko-valtický areál). Díky své poloze na rozhraní Dolnomoravského úvalu a Středomoravských Karpat jsou Velké Bílovice známy především svoji zemědělskou výrobou, která má hluboké historické kořeny především v oblasti vinařství a ovocnářství (pobyty s vinným sklepem Lednicko-valtický areál a okolí). V bezprostřední blízkosti se rozkládá Lednicko -valtický areál.

 

Kořeny současného vinařství rodiny Spěvákovy sahají do 30. let minulého století. Malovinaření otce Františka se postupně rozrůstalo, ale od sedmdesátých let až do roku 1999 vyrábělo vinařství pouze sudová vína (ubytování s vinným sklepem Velké Bílovice a okolí).
Od vinobraní 2012 sídlí vinařství ve zcela novém, moderním objektu. Od června 2015 je pro řízené degustace s občerstvením a posezením otevřen nový kvelbený sklep s kapacitou cca 50 osob a křížový sklep s kapacitou cca 15lidí (ubytování s degustací vína Velké Bílovice). Při degustacích je možné ochutnat široké spektrum kolem 26 − 31 odrůd.
Rodina nyní hospodaří na 4 ha vinohradů v bílovických tratích na černozemních a jílovitých půdách. Z posledních výsadeb v letech 2009, 2013 a 2014 sortiment obohatila Pálava, Muškát moravský, Muškát žlutý a Solaris. Dosazen byl Tramín a Děvín. Část surovin pochází z nákupu od vinohradníků z Velkých Bílovic.

Odrůdová skladba je zaměřena na Rulandské šedé, Chardonnay, Sauvignon, Ryzlink vlašský, Veritas, Tramín červený, Modrý Portugal, Frankovku, Zweigeltrebe a Dornfelder.
V části své produkce se zaměřujeme na novošlechtěnce − pouze v našem vinařství je například možné ochutnat odrůdu Agni nebo Nitra v růžovém provedení. Mezi nejlepší vzorky každého ročníku patří vždy Rulandské šedé, Chardonnay, Tramín červený.

Hostům rodninného vinařství Spěvák  je nabídnuto ubytování v nově vybudovaných prostorech přímo nad vinařstvím v krásných dvojlůžkových, třílůžkových a čtyřlůžkových pokojích (komfortní ubytování v penzionu Lednicko - Valtický areál). Každý pokoj disponuje koupelnou se sprchovým koutem, WC, ručníky i pantoflemi. Kvalitní spánek zajišťují antialergické přikrývky. Celý objekt je pokryt wifi signálem s bezplatným přístupem k internetu (ubytování s wi-fi připojením Velké Bílovice a okolí).


 

K dispozici je také společenská místnost s TV, wifi připojením a kuchyní s myčkou, kávovarem, ledničkou, indukční deskou, mikrovlnou troubou, varnou konvicí a nádobím (ubytování pro skupiny Lednicko - valtický areál). Součástí ubytovacích prostor je zastřešená terasa s posezením a výhledem na okolí (romantická dovolená Velké Bílovice a okolí). Pro hosty našeho ubytování je připraven také prostor pro uložení kol (dovolená pro cyklisty Velké Bílovice a okolí).

Ve vinařství je možnost uspořádat různé firemní nebo soukromé oslavy, prezentace nebo jiné příležitosti (firemní akce, oslavy Velké Bílovice a okolí). Občerstvení lze zajistit dle předchozí domluvy, je zde možnost připravit i raut. V případě zájmu lze zajistit také cimbálovou muziku (pobyt s cimbálovou muzikou Velké Bílovice a okolí).


 

Přijeďte nás navštívit, budeme se těšit.

Rodinné vinařství Spěvák

<<< zpět
© 2004-2021   ABC - UBYTOVÁNÍ - CESTOVÁNÍ, všechna práva vyhrazena |  on-line: 223     rss: novinky akce   výměna odkazů