ABC ubytováníABC ubytování cestování

Penzion U Skřítků

 

 

 

 

 

 

 

 

Penzion U Skřítků se nachází v typické horské obci Horní Bečva, která leží v chráněné krajinné oblasti Beskydy. Srdce Valašska neboli Rožnov pod Radhoštěm je vzdálen 12km. Svou geografickou polohou je Horní Bečva vyhledávaným místem k letní i zimní rekreaci. Po celý rok je možno využívat značených turistických tras k procházkám, výletům a cykloturistice po horských hřebenech přes Soláň, Radhošť, Pustevny, Lysou Horu až k vrcholům Malého Javorníku. Blízké okolí penzionu U Skřítků je protkáno sítí, jak turistických, tak cyklistických tras.

Penzion U Skřítků nabízí ubytování ve dvou, tří a čtyřlůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením s WC a sprchovacím koutem. Kapacita penzionu je 27 lůžek, některé pokoje je možné doplnit přistýlkou.  Pokoje mají šatnu, velkou předsíň a velké úložné prostory.

Součástí některých pokojů je obytná terasa a převážná část pokojů má nasměrován výhled přímo na vodní hladinu přehrady, lesy a kopce.

V přízemí penzionu je prostorná kuchyně, jídelna s prostorem pro odpočinek a relaxaci s krbem a velkou plazmovou TV. Součástí prostoru je také malý dětský koutek.

Pobyty v penzionu U Skřítků uvítají rodiny s dětmi, sportovci, skupiny přátel, ale i jednotlivci hledající pohodové ubytování. V penzionu je možné uspořádat rodinná setkání, oslavy, svatby, firemní akce a školení.

Stravování si hosté zajišťují sami. K dispozici je prostorná vybavená kuchyně a jídelna. Při pořádání oslav a jiných akcí je možné zajistit pohoštění dle představ hostů.

V letním i zimním období si hosté přijdou na své. U přehrady na Horní Bečvě začíná cyklostezka, která vede přes Rožnov nad Radhoštěm až do Valašského Meziříčí. Stezku je možné projet na kolech, ale i in-line bruslích. Kdo by chtěl zkusit jízdu na koloběžkách, může zažít sjezd z Pusteven buď přes sedlo Tanečnice nebo Knížecí cestou.

Pro milovníky golfu je mezi Rožnovem pod Radhoštěm a Dolní Bečvou k dispozici Valašský golfový klub s 9 jamkovým hřištěm, klubovnou a zázemím.

Projížďky na koni po okolí zajišťuje jezdecký klub Valašsko Prostřední Bečva. Jízdu si mohou užít dospělí, ale i děti, pro které jsou připraveni poníci.

U přehrady na Horní Bečvě začíná uchvacující cyklostezka údolím Rožnovské Bečvy. Máte možnost se projet na kolech nebo na in-linech doslova od pramene řeky až do údolí. Cyklostezka vede přes Rožnov p.R. až do Valašského Meziříčí, je dlouhá téměř 40 km. Stezka je pokryta asfaltovým povrchem, vede kouzelným prostředím kolem řeky, přes řadu mostů, kolem golfového hřiště i rožnovského skanzenu. Je okouzlující a na své si přijdou méně zdatní, rodiny s dětmi, náročnější cyklisté i bruslaři. Zajistíme zapůjčení kol včetně předání a vyzvednutí kol na dohodnutém místě.

Pokud budete na Pustevnách nenechte si ujít sjezd na koloběžkách 6km dlouhý přes sedlo Tanečnice nebo Knížecí cestou do údolí.

Pro milovníky golfu je mezi Rožnovem pod Radhoštěm a Dolní Bečvou k dispozici Valašský golfový klub s 9 jamkovým hřištěm, klubovnou a zázemím.

Nemalou zajímavostí zejména pro děti je zábavný park Gibon s lanovým centrem, obří lanovkou, dětským parkem, minigolfem a dalšími atrakcemi v Rožnově pod Radhoštěm.

Pokud si chcete zkusit požitek z jízdy na koni vyjde vám vstříc Jezdecký klub Valašsko Prostřední Bečva. Pro vás jsou určeny komerční hodiny. Mohou je absolvovat i lidé, kteří na koni ještě neseděli. Pro děti jsou připraveni poníci.

Projížďky na koni po okolí na základě domluvy je možno realizovat i na Horní Bečvě.

Nemalou zajímavostí zejména pro děti je zábavný park Gibon s lanovým centrem, obří lanovkou, dětským parkem, minigolfem a dalšími atrakcemi v Rožnově pod Radhoštěm.

Penzion U Skřítků díky své poloze v Horní Bečvě nabízí i vyžití v zimním období. Na dohled od penzionu se nachází Ski areál Rališka, kde je možno pořádat lyžařské kurzy za zvýhodněných smluvních cen. Je zde také půjčovna lyží a lyžařská škola. Sjezdovky jsou uměle zasněžovány, v provozu je sedačková lanovka a je možnost večerního lyžování.

Významným střediskem lyžování je obec Bílá vzdálená 12 km. Lyžařský areál Bílá je tvořen řadou sjezdových tratí od závodní sjezdovky přes sjezdovky střední obtížnosti až po sjezdovky pro začátečníky a výuku dětí. Součástí je i Snowpark pro snowboarding.

Lyžařský areál Skialpin Pustevny, vzdálený 14 km, se řadí mezi největší lyžařské areály v Beskydách.

Běžkaři si užijí kilometry upravených běžeckých stop.

Lokalita je také protkaná památkami, muzei a folklórem – skanzen valašské muzeum v přírodě Rožnov pod Radhoštěm, technické muzeum Tatra Kopřivnice, Štramberská Trúba, muzeum Řeznictví Valašské Meziříčí, Štramberská Trúba, Lysá Hora a Bezručova chata na Lysé Hoře a mnoho dalších.

PENZION U SKŘÍTKŮ

<<< zpět
© 2004-2019   ABC - UBYTOVÁNÍ - CESTOVÁNÍ, všechna práva vyhrazena |  on-line: 125     rss: novinky akce   výměna odkazů