ABC ubytováníABC ubytování cestování

Pobyt v malebné přírodě Žďárských vrchů

Pension Hodunka se nachází na rozmezí oblastí Vysočina a Jihomoravský kraj, a to v obci Štěpánov nad Svratkou (penzion Žďárské vrchy). Penzion nabízí 7 pokojů s kapacitou 20 lůžek, které mají společné sociální zařízení, o které je 2x denně pečováno.

 Určitě stojí za to navštívit gotický hrad Pernštejn z poloviny 13. století, který je řazen k nejvýznamnějším moravským hradům. Dále pak je hezké vidět chráněnou  krajinnou oblast Žďárských vrchů (aktivní dovolená Žďárské vrchy). Ta se se dá bez nadsázky považovat za jednu z posledních nedotčených oáz klidné a čisté přírody v srdci Česka. Pro náruživé cyklisty je zde možnost různých cyklostezek a taktéž dvou turistických tras - červené a žluté (pobyty pro cyklisty Žďárské vrchy).

Pro milovníky koupání můžeme doporučit okolní rybníky Domanínský a Skalský, kde je také možnost rybolovu (ubytování pro rybáře Žďárské vrchy).

Pro dětské návštěvníky penzionu doporučujeme návštěvu nedalekého Šiklandu, kde se rozhodně nudit nebudou (ubytování pro rodiny s dětmi Žďárské vrchy). Vytáhnout je můžete i na rozhlednu Karasín.Zimním aktivitám okolí také přeje. V okolí naleznete Ski areál Karasín, arénu Vysočina v Novém Městě na Moravě, Ski areál Olešnice, Ski areál Hodonín nebo sjezdovku Dalečín (ubytování pro lyžaře Žďárské vrchy).  

<<< zpět
© 2004-2021   ABC - UBYTOVÁNÍ - CESTOVÁNÍ, všechna práva vyhrazena |  on-line: 215     rss: novinky akce   výměna odkazů