ABC ubytováníABC ubytování cestování

Ubytování v podhůří Jeseníků

 

Penzion Šafrán nabízí komfortní ubytování v 9 pokojích různého členění (komfortní ubytování v Jeseníky a okolí). K dispozici je 4x pokoj standard, který je vybaven 1 manželskou postelí + 1 jednolůžkovou postelí a koupelnou se sprchovým koutem. Dále se hosté mohou ubytovat v apartmánu s ložnicí a obývacím pokojem, který je rozdělen na ložnici s 1 manželskou postelí a obývacím pokojem s 1 jednolůžkovou postelí a rozkládací sedačkou a TV. Další rodinný pokoj se dvěma ložnicemi disponuje prostornou předsíní a balkónem s posezením.  V nabídce ubytování je i pokoj Deluxe s velkou manželskou postelí a dvěma přistýlkami (romantická dovolená Jeseníky a okolí). Veškeré pokoje a apartmá jsou vybaveny vlastní koupelnou se sprchovým koutem, osuškami, rychlovarnou konvicí, popřípadě TV, wifi zdarma a dostatkem úložného prostoru i pro delší dovolenou (pobyty pro rodiny s dětmi Jeseníky a okolí).

Za návštěvu určitě stojí Lázně Jeseník, neboli Priessnitzovy léčebné lázně, které jsou vzdálené 6 km od Penzionu Šafrán. Byly založeny v roce 1822 jako první vodoléčebný ústav na světě. V současné době se zde léčí zejména nemoci oběhového a dýchacího ústrojí.Zde je také  novinkou něco pro dětské návštěvníky - lesní hřiště Háj Víly Ozdravy, kde najdou širokou škálu interaktivních a vzdělávacích herních prvků propojených s přírodou. Děti celým prostorem provázejí přírodní živly a bytosti Jeseníků. Mohou se proplétat labyrintem nebo vystoupat na obří rozhlednu, která je tvořena obrovským kamenem. Jediným problémem zde bude, jak děti přimět k odchodu (dovolená pro rodiny s dětmi Jeseníky a okolí).

 

 

 

 

 

 

 

Dalším zajímavým místem jsou také Čertovy kameny, ve kterých si našli oblibu i horolezci. Toto místo je ideálním pro fyzicky zdatnější jedince, jelikož patří k nejtěžším oblastem Jesenicka. Jedná se o 40 m vysoký a 100 m dlouhý skalní útvar, na který vystoupáte pomocí jistících řetězů, kde Vás zaručeně nezklame unikátní výhled. Dále pokud Vám budou síly stačit, tak můžete pokračovat na rozhlednu Zlatý Chlum, která je 26 m vysoká. Z vrcholku věže se nabízí jedinečný pohled na třpytící se Otmuchovské jezero v Polsku, Praděd, Šerák, a když je příznivé počasí, tak i na Králický Sněžník (aktivní dovolená Jeseníky a okolí).

Přímo v České Vsi nezapomeňte navštívit Auto moto veterán muzeum, kde se nachází sbírka historických motocyklů, automobilů, historický nábytek, klubové trofeje, dokumentace motoristického hnutí jesenického regionu, prezentace úspěchů známých závodníků z autokrosu, motokár, silničních motocyklů a dalších. 

Milovníci jeskyní si také v okolí přijdou na své, jelikož se můžou jít podívat do Jeskyně Na Špičáku, která se řadí k nejstarším písemně doloženým jeskyním ve střední Evropě. Přes 400 metrů dlouhý podzemní labyrint chodeb a puklin je vytvořen v devonských mramorech (mořské usazeniny, stáří 350–380 milionů let). Vývoj krasových prostor byl výrazně ovlivněn tavnými vodami ledovce, které daly jeskyni konečnou podobu a chodbám charakteristický srdcovitý profil. 220 metrů dlouhá prohlídková trasa je bezbariérová (dovolená pro sportovce Jeseník a okolí)

Také za obdiv stojí další přírodní úkaz zvaný Vysoký vodopád, který je považován za nejvyšší vodopád Jeseníků, leží na Studeném potoce asi 3 km severozápadně od vrcholu Pradědu, v nadmořské výšce 1007 metrů nad mořem. Nejkrásnější pohled na něj bývá na jaře, když má dostatek vody (turistické ubytování Jeseníky a okolí).

 

 

 

 

 

 

 

Dále můžete navštívit Hvězdárnu Jeseník či Vlastivědné muzeum Jesenička.Toto místo má spousta další krás i množství dalších a dalších výletů. Věříme, že touto lokalitou, ani ubytováním v tomto nádherném penzionu, nebudete zklamáni. 

 

 

 

<<< zpět
© 2004-2024   ABC - UBYTOVÁNÍ - CESTOVÁNÍ, všechna práva vyhrazena |  on-line: 68     rss: novinky akce   výměna odkazů