ABC ubytováníABC ubytování cestování

Stylové ubytování v Uherském Hradišti

Hotel a restaurace Koníček nabízí svým zákazníkům komfortní ubytování ve dvojlůžkových pokojích s možností přistýlek. Pokoje jsou vybaveny vlastním sociálním zařízením, koupelnou, lednicí, TV a telefonem s možností připojením k internetu (ubytování s připojením k internetu Uherské Hradiště). Recepce je otevřena non-stop. Restaurace i hotel, včetně pokojů jsou klimatizovány (ubytování pro skupiny Uherské hradiště). Tento stylový hotel láká nejen svým interiérem, ale i výbornou moravskou a světovou kuchyní (hotel s restaurací Uherské Hradiště). Historie tohoto hotelu je také velice zajímavá, sahá až do roku 1872, kdy bratři Ján a Tomáš Hrčkovi společně s Eduardem Neugebauerem koupili bývalou sýpku a zřídili v ní výrobu přepychových vozů a kočárů. Uherské Hradiště, kde se Hotel a restaurace Koníček nachází je městem s bohatou historií (kvalitní levné ubytování Uherské Hradiště a okolí). Na jeho území byla v roce 1990 vyhlášena městská památková zóna. V roce 2011 město získalo prestižní titul „Historické město“, leží na dolním toku řeky Moravy v nadmořské výšce od 180 m n. m. do 320 m n. m. 
 
Uherské Hradiště a okolí, kde se tento Hotel a restaurace Koníček nachází, je místem, kde se rozhodně nudit nebudete, jelikož tipů na výlet je opravdu dostatek (ubytování pro seniory Uherské Hradiště). Určitě za návštěvu stojí Muzeum v přírodě Rochus (víkendové pobyty Uherské Hradiště), kde se seznámíte s tradičním stavitelstvím, bydlením, hospodařením nebo s uherskohradišťskými zvyky a folklorem, dále pak Slovácká búda, která je typickým obydlím našich předků  vyzdobená replikami původní výmalby - tradičními slováckými ornamenty (prodloužené pobyty Uherské Hradiště). Krásný výlet si můžete udělat třeba i na Rozhlednu Rovninu, což je železný telekomunikační stožár společně s vyhlídkovým ochozem. Byl postaven v roce 2003. Z výšky 24 metrů nad zemí tak můžete obdivovat krásy Vizovických vrchů, Nízkého Jeseníku, Bílých Karpat nebo Pálavy (aktivní dovolená pro rodiny s dětmi Uherské Hradiště). Jsou další a další možnosti, kam se podívat jako je Bývalá synagoga Uherské Hradiště, která byla postavena v roce 1875 v novorománském slohu. Roku 1904 prošla rekonstrukcí a získala secesní podobu. Dnes je v budově synagogy umístěna městská knihovna (romantické pobyty Uherské Hradiště). Smetanovy sady Uherské Hradiště, které vznikli v roce 1882 podle návrhu zahradníka Augustina Siebecka. Jedná se o oblíbené místo pro procházky, relaxaci i kulturní a společenské akce. Kromě řady vzrostlých stromů a keřů v čele s chráněným platanem, zde naleznete historicky významné budovy - Slovácké muzeum nebo Slováckou búdu (svatby svatební hostiny Uherské Hradiště).
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Centrum slovanské archeologie nabízí návštěvníkům zhlédnutí expozice Sv. Cyril a Metoděj a počátky křesťanství na Moravě. Pořádají se zde další výstavy a přednášky, programy pro děti a školy, koncerty a doprovodné akce (firemní akce školení Zlínský kraj). Městská památková zóna Uherské Hradiště , která je historickým jádrem města byla vyhlášena městskou památkovou zónou v roce 1990. Mezi nejcennější dochované památky patří například kostel sv. Františka Xaverského a barokní kašna na náměstí, kostel Zvěstování Panny Marie, budova Slováckého muzea, kaple sv. Šebestiána či městské opevnění (pobyt pro cyklisty Uherské Hradiště)Za podívanou stojí i Kašna Masarykovo náměstí, což je barokní kašna z 1. poloviny 18. století s plastikou delfínů a piniovou šiškou, je dílem sochaře Václava Rendera. Dále pak Barokní kašna, která je zdobená maskarony a pochází z konce 17. století. Jejím autorem je Karel Josef Rossi. Kašna dříve stála uprostřed náměstí, na současné místo byla přemístěna v roce 1715, kdy bylo rozhodnuto o výstavbě mariánského sloupu (pobyty pro rodiny s dětmi Uherské Hradiště).
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Archeologické vykopávky sady-Výšina sv. Metoděje stojí určitě také za Vaší návštěvu. Na konci 8. století sem přišli jedni z prvních křesťanských misionářů. Ve zbytcích církevního areálu se nachází domnělý hrob sv. Metoděje. Ačkoliv popis místa se shoduje s popisem v písemných pramenech, hrob se našel prázdný. Byly zde nalezeny pozůstatky velkomoravského sídliště (dovolená pro páry Uherské Hradiště). Památník Velké Moravy můžete také navštívit. Je jedním z objektů Slováckého muzea. Byl objeven v roce 1949 archeologem Vilémem Hrubým. Archeologické naleziště Na Valách je také zajímavým místem k návštěvě. Pohřbeni zde byli lidé všech společenských vrstev, bohatí velmoži i otroci. Pozůstatky kostela, dnes součást Památníku Velké Moravy, byly v roce 1969 vyhlášeny Národní kulturní památkou (dovolená pro jednotlivce Uherské Hradiště). Pokud jste zahradní nadšenci, tak se rádi podíváte do Bonsai Muzeum Isabelia, kde můžete vidět špičkové Bonsaie. Pivní nadšenci by neměli vynechat návštěvu Jarošovského pivovaru, kde byla obnovena tradice výroby piva. Vaří se zde tradiční český ležák, světlý speciál, ale i různé sezónní speciály. 
 
Věříme, že pobyt v našem stylovém HOTELU A RESTAURACI KONÍČEK si náramně užijete a budete se cítit jako doma.
 

 

 

<<< zpět
© 2004-2020   ABC - UBYTOVÁNÍ - CESTOVÁNÍ, všechna práva vyhrazena |  on-line: 199     rss: novinky akce   výměna odkazů