ABC ubytováníABC ubytování cestování

Hotel Nautilus

Hotel Nautilus se nachází v Chodově vzdáleném 6 km od Karlových Varů (aktivní dovolená Karlovy Vary a okolí). Karlovy Vary je krajské a statutární město v západních Čechách, v Karlovarském kraji, 110 km západně od Prahy na soutoku Ohře a Teplé. Žije zde 48 501 obyvatel. Je zde také sklářský a potravinářský průmysl. Je to nejnavštěvovanější české lázeňské město. . Zajímavých míst v tomto nádherném lázeňském městě je opravdu bezpočetně mnoho. Jedním z nich je Mlýnská kolonáda, která patří k pěti hlavním kolonádám v Karlových Varech a zároveň se jedná o největší karlovarskou kolonádu – na délku měří 132 metrů. Vřídelní fontána, dále pak i Vřídlo, což je největší vývěr termominerální vody na pravém břehu říčky Teplé v Karlových Varech (dovolená pro cyklisty na Karlovarsku). Vřídlo je s teplotou 73,4 °C nejteplejším pramenem Čech. Pak také Císařské lázně, Tržní kolonáda, Zámecká kolonáda, Galerie umění, Sadová klonáda,  Mattoni Muzeum, Jindřichův pramen, Ottův pramen, Pramen Horčička, Pramen Dorotka, Karlovarské podzemí, Muzeum Karlovy Vary a další… (sportovní pobyty Karlovarský kraj). Tento hotel má kapacitu 21 pokojů se 46 lůžky. Převážná většina pokojů je dvoulůžkových, ale k dispozici má hotel pokoje třílůžkové i jednolůžkové. Součástí pokojů je  koupelna s toaletou i TV se satelitním příjmem a připojení Wifi. Parkování pro automobily je k dispozici buď v areálu hotelu nebo na přilehlém parkovišti přímo před hotelem. Hotel poskytuje také ubytování pro firmy a jejich zaměstnance (firemní akce školení Karlovarský kraj). Hotelová restaurace zajišťuje hostům snídaně, oslavy, večírky a různé firemní akce (svatby a svatební hostiny Karlovy Vary a okolí). Vaří na základě objednávek teplé i studené pokrmy, nebo formou rautu spolu s širokou nabídkou alkoholických i nealkoholických nápojů. Točí se zde Plzeňský Prazdroj, Gambrinus 11 Exelent a Master 13. V nabídce mají také kvalitní bílá vína z vinařství Znovín Znojmo a dále pak široký výběr jihoafrických vín. Sportovně laděným návštěvníkům je k dispozici bowling a moderně řešená kuželna se dvěma plně automatizovanými dráhami, kde je pro Vás k dispozici i bar s obsluhou (rodinná dovolená Karlovy Vary a okolí).
 
 
 
 
 
                                           
 
Za návštěvu určitě stojí Hrad Loket, což je mohutný gotický hrad byl založen v 1. polovině 13. století. Uvidíte zde sbírku porcelánu, vězeňské kobky, expozici zbraní i navštívíte strašidla a uklidní Vás vyhlídka z věže. Další romantickou zastávkou by pro Vás mohla být zřícenina hradu Andělská hora dříve také nazývaná Engelsburg, pochází z roku 1402. Za jeho nejstarší část je považována čtyřhranná věž (dovolená pro seniory Karlovy Vary a okolí). Zajímavým místem je také zrekonstruovaná Karlovarská věž hradu Hartenštejn nyní slouží jako rozhledna (ubytování s dětmi Karlovy Vary). Hrad měl téměř čtvercový půdorys. Pozoruhodný byl velmi promyšlený hradní obranný systém s bateriovými věžemi vybavenými střílnami, které střežily spirálovitou přístupovou cestu. Rozhledna Diana vybízí také k zastavení. Věž je vysoká 40 m. Po zdolání 150 schodů nebo využití výtahu budete mít rozhled na město Karlovy Vary, Krušné hory s Klínovcem, Doupovské hory nebo Slavkovský les. Svezte se třeba i na  lanové dráze jménem Diana. Byla postavena v letech 1911-12 podle projektu H. H. Petera jako nejdelší lanová dráha v tehdejším Rakousku-Uhersku. Délka jednokolejné dráhy je 453 metrů, výškový rozdíl činí 167 m (romantické pobyty Karlovy Vary a okolí). Tunelová lanová dráha Imperial je unikátní a nejstrmější pozemní lanovkou v ČR, její sklon je až 495 ‰. Výškový rozdíl 54 m překoná po dráze dlouhé 127 m. Do provozu byla uvedena v roce 1987 (ozdravné pobyty Karlovy Vary a okolí). Národní přírodní památkou jsou Svatošské skály se nachází ve svahu nad Ohří po proudu řeky mezi Loktem a Karlovými Vary (prodloužené víkendové ubytování). Jedná se o výjimečné žulové skalní tvary s výskytem vzácných druhů rostlin a živočichů. Národní přírodní památka Skalky skřítků je geologicky unikátní lokalita pseudokrasových dutin ve vulkanické brekcii v západní části Doupovských hor (ubytování pro jednotlivce Karlovy Vary a okolí). Navštivte také Rozhlednu Bučinu, která je kamenná a nechal ji roku 1880 vystavět Heinrich Mattoni. Z výšky 10 metrů se vám naskytne výhled na údolí Ohře s Kyselkou a Radošovem, střední část Krušných hor s vrcholem Klínovec a část Doupovských hor (ubytování velkých skupin).  Míst k návštěvě v okolí Hotelu Nautilus je díky jeho poloze opravdu dostatek a nudit se určitě nebudete.
Hotel Nautilus se na Vaší návštěvu bude moc těšit, rozhodně nebudete zklamáni.
 

 

<<< zpět
© 2004-2021   ABC - UBYTOVÁNÍ - CESTOVÁNÍ, všechna práva vyhrazena |  on-line: 227     rss: novinky akce   výměna odkazů