ABC ubytováníABC ubytování cestování

Penzion Čičina

Penzion Čičina se nachází v Jihomoravském kraji v rekreační oblasti Podluží v pohraničí Rakouska a Slovenska v obci jménem Tvrdonice, která je známá především svou vinařskou tradicí (dovolená jižní Morava). Tvrdonice jsou folklórním centrem Podluží, výrazné podoblasti národopisné oblasti Slovácko a žije zde kolem 2100 obyvatel. Pro Tvrdonice je typická slavnost s názvem Podluží v písni a tanci. Vyvrcholením folklorního dění v regionu jsou národopisné slavnosti Podluží (řízená degustace Lednicko-Valtický areál). Konají se vždy první červnový víkend a rok co rok přilákají tisíce návštěvníků a milovníků podlužáckého folkloru (ubytování s restaurací Podluží). Penzion Čičina právě najdete v překrásném areálu přírodního amfiteátru, kde se tyto slavnosti konají (skupinové pobyty ve sklípku Lednicko-Valtický areál). Jedná se o vyhledávané místo milovníků hudby, tance, kvalitních pokrmů, tradičních lidových řemesel, a ne v poslední řadě i milovníků vína (vinný sklípek s ubytováním na Jižní Moravě). Obcí Tvrdonice procházejí celkem 3 cyklostezky. Nejznámější cyklostezka je 43, která začíná v Mikulčicích a končí v Břeclavi (ubytování pro cyklisty Tvrdonice). Tento útulný penzion Vám nabízí ubytování v 17 pokojích s vlastním WC a sprchou. K dispozici Vám jsou: 1 dvojlůžkový klimatizovaný apartmán, 1 čtyřlůžkový pokoj, 1 pětilůžkový pokoj, 1 pokoj pro vozíčkáře, zbývajících 13 pokojů je 2-3 lůžkových plně klimatizovaných s možností přistýlky (ubytování pro vozíčkáře jižní Morava). Penzion nabízí hostům parkoviště v objektu, internet, plnou penzi nebo polopenzi a také možnost pobytu i s Vašim domácím mazlíčkem (pobyt s domácím mazlíčkem Lednicko-Valtický areál). Součástí Penzionu Čičina je i restaurace, kde se podávají lahodné moravské pokrmy, dále pak i vinný sklep, kde jsou možné i řízené degustace vín (ubytování s degustací vín Podluží).

 

 

 

 

 

Ohledně možných výletů po okolí je opravdu nabídka pestrá. Doporučujeme Vám navštívit Zámek Lednice, který je zařazen mezi památky UNESCO (svatby oslavy jižní Morava). Dříve byl gotickou tvrzí, později renesančním a barokním zámkem, na jehož výstavbě a výzdobě se podílela řada významných umělců a architektů. Honosné sídlo obklopuje velkolepý park, známý skupinou romantických staveb (minaret, Janův hrad, Apollónův chrám, Tři Gráce, kaple sv. Huberta...) a důmyslnou sítí rybníků s umělými ostrovy. Při návštěvě zámku si můžete vybrat z několika prohlídkových okruhů, které vás provedou nejen reprezentačními sály, ale i například zámeckým parkem. Lovecký zámeček Lednice, který byl postaven v empírovém stylu v období od 1803-1806. Sloužil jako místo, kde byly zahajovány i ukončovány lovy na panskou zvěř (vinařské cyklostezky Lednicko-Valtický areál). Zámek Strážnice v okrese Hodonín, který byl přestavěn ze strážního hradu, proto dostal jméno Strážnice. V zámku najdete muzeum, ve kterém jsou vystaveny nástroje lidové hudby v ČR. Kolem zámku se můžete projít po anglickém parku z 19. století, ve kterém se konají národopisné slavnosti (romantická dovolená Podluží). Zámek Valtice je rozsáhlou a reprezentativní barokní zámeckou stavbou, která nahradila původní renesanční zámek. Je součástí lednicko-valtického areálu zapsaného do seznamu UNESCO (rodinná dovolená Lednicko-Valtický areál). Zámeček Belvedere, který byl postaven v letech 1802–1806 Josephem Hardtmuthem a sloužil pro chov a lov bažantů a pávů v přilehlém přírodním parku. Zámeček Pohansko je empírový lovecký zámeček a nechal jej postavit v letech 1810-1811 kníže Jan I. Lichtenštejn. Je to stavba obdélníkového půdorysu se symetrickými přízemními křídly (dovolená na kolech Jihomoravský kraj) . Jeho expozice dokumentuje práci archeologů a jejich objevy (keramika, řemeslnické nástroje, šperky z drahých kovů atd.). Vyhlídková věž Mikulčice, což je 30 metrů vysoká železná rozhledna, která nabízí rozhled po historickém areálu staroslovanského hradiště (kvalitní levné ubytování Lednicko-Valtický areál). Muzeum lehkého opevnění na Pohansku, kde naleznete zrekonstruovaný bunkr, který Vám ukáže, jak byly tyto objekty připraveny na ochranu hranic v roce 1938. Slovácká chalupa, kde byl položen základní kámen roku 1946. Tradičně se zde koná mimo jiné kulturní akce každoroční folklórní festival Podluží v písni a tanci (ubytování pro seniory jižní Morava).

 

 

 

 

 

Nachází se v okolí opravdu spousta zajímavých míst, které stojí za to navštívit. Malí návštěvníci ocení možnost navštívit krytý bazén Tereza Břeclav, nebo Zoo Hodonín. Je jednou z nejmladších zoo, která byla založena v roce 1975 (aktivní dovolená s dětmi Podluží). Těšit se můžete na pavilon exotického ptactva, pavilon primátů a terárií či půvabný pavilonek pro plameňáky. Největší chloubou je vzdělávací centrum s ubikacemi a výběhy velkých kočkovitých šelem. Pro děti je připraveno několik dětských hřišť a kontaktní dvorek s domácími zvířátky.

Neváhejte a přijeďte se ubytovat do Penzionu Čičina, který se těší na Vaší návštěvu (skupinové pobyty jižní Morava).

<<< zpět
© 2004-2020   ABC - UBYTOVÁNÍ - CESTOVÁNÍ, všechna práva vyhrazena |  on-line: 51     rss: novinky akce   výměna odkazů