ABC ubytováníABC ubytování cestování

Vinařství Dobrovolný

Ubytování s degustací vína

Vinařství má své počátky už v roce 1965. Avšak až v roce 1976 byl zakoupen v lokalitě Nový Šaldorf sklep (vinné sklepy Znojemsko). Ten byl po nákladné přestavbě přiveden ke své funkční podobě. Jeho zvláštností v celém komplexu Modrých sklepů v Novém Šaldorfu je to, že je vytesán do pískovce ve slohu gotickém, zatímco drtivá většina ostatních sklepů má charakter klenby románské. Přikoupením sousedního sklepa se od roku 1994 zvedla výrobní a skladová kapacita vinařství a později se tato část stala sklepem archivním (vinařská turistika Znojemsko). Oba podzemní a nadzemní trakty byly propojeny v jediný pracovní i obslužný celek. Pak přišly na řadu nákladné, ale pro výrobu kvalitních vín nezbytné moderní technologie. V tomto ohledu jde tedy o hospodářství, které je technologicky samostatné a na špičkové úrovni (ubytování v penzionu s vinným sklepem Znojemsko).

Vinařství Dobrovolný v současné době využívá čtyři sklepy. Tři jsou navzájem propojené a nacházejí se pod penzionem a prostorami k posezení. Čtvrtý potom slouží jako archivní sklep (penzion s vinným sklepem Znojemsko). Kvalita je při výrobě vína vždy na prvním místě. Při zpracování vín pracují s moderními a šetrnými technologiemi. Přibližně 80 % hroznů pochází z 16 ha vlastních vinic z viniční tratě Kraví Hora, tam se také pěstují odrůdy pro výrobu vín značky VOC Znojmo. Obzvláště se klade důraz na citlivé kvašení vín. Ve sklepích pak mají vína zajištěny nejlepší podmínky pro vývoj a zrání (posezení ve vinném sklípku Znojemsko).

DEGUSTACE
Prostory ve vinařství Dobrovolný nabízejí celkem pět místností k posezení, v různých kapacitách. Dvě menší vyhoví skupinám do 15 až 20 hostů. Ty větší potom pojmou 40 a 50 návštěvníků a nový sál v přízemí penzionu má 120 míst. Celková obslužná kapacita představuje tedy 245 míst.
Požadavky na obsazení lze libovolně kombinovat.

Ochutnávka a konzumace vín z našeho vinného listu, podle přání (pobyty ve vinném sklípku Znojemsko).
Prohlídka sklepa s ochutnávkou tichých vín. Prostory vinařství Dobrovolný jsou vhodné k pořádání soukromých nebo firemních oslav a svatebních hostin (svatby a svatební hostiny).
Po dohodě lze připravit občerstvení v podobě nealkoholických nápojů a jídla. Živou hudbu (cimbál, malou hudební skupinu nebo harmonikáře), můžeme zajistit po předběžné domluvě (firemní akce ve vinném sklípku Znojemsko).

Vinařství Dobrovolný se bude těšit na Vaši návštěvu.

 

<<< zpět
© 2004-2023   ABC - UBYTOVÁNÍ - CESTOVÁNÍ, všechna práva vyhrazena |  on-line: 247     rss: novinky akce   výměna odkazů