ABC ubytováníABC ubytování cestování

Ubytování penziony Čechy, ubytování penziony Morava, pobyty penziony, ubytování v penzionu

Nabízíme ubytování v penzionech po celé České republice (penziony v Čechách, penziony na Moravě). V katalogu Ubytování penziony si vyberete rodinné penziony, horské penziony nebo penziony vhodné pro ubytování s dětmi. Můžeme Vám zajistit nejvhodnější penzion pro firemní akce a školení. Objekty jsou řazeny mimo jiné podle krajů a rekreačních oblastí (penziony v jižních Čechách, penziony na Šumavě, penziony na jižní Moravě, penziony v Krkonoších a další).

Karlovarský kraj láká návštěvníky především svými lázeňskými Karlovy Vary (penziony Karlovy Vary), Františkovy Lázně (penziony Františkovy Lázně), Mariánské Lázně (penziony Karlovarský kraj), ale také historickými památkami jako hrad Loket, hrad Cheb, zámek v Bečově s relikviářem sv. Maura (penziony Karlovy Vary a okolí). Aktivní odpočinek nabízejí Krušné hory s nejvyšším vrcholem - Klínovec. Z nejzápadnějšího místa České republiky, oblasti Ašsko (penziony Ašsko, penzion Aš a okolí), se můžete díky turistickým přechodům vydat za našimi sousedy (penziony v Karlovarském kraji).

Krušné hory (penziony Krušné hory), Národní park České Švýcarsko, zahrnující část Labských pískovců s unikátními skalními městy, soutěskami a věžemi, Lužické hory (penziony Lužické hory) zase lákají k návštěvě Ústeckého kraje (penziony Ústecký kraj). Na Ústecku jsou i další chráněné krajinné oblasti, přírodní parky a maloplošná chráněná území (penziony Ústecko). Odpočinout si můžete v lázeňském městě Teplice (penziony Teplice, penzion v Teplicích) a památky můžete obdivovat ve městě Litoměřice (penziony Litoměřice, penziony v Litoměřicích).

Sousedící Liberecký kraj také oplývá značným přírodním bohatstvím (penziony Liberecký kraj, penziony Liberecko). Do kraje zasahuje několik velkoplošných území, jednak Krkonošský národní park a také penziony CHKO Kokořínsko, penziony CHKO Lužické hory , penziony CHKO České středohoří , ubytování CHKO Jizerské hory (penziony Jizerské hory) a ubytování CHKO Český ráj. Dominantou celého kraje je hora Ještěd se známým televizním vysílačem, která se tyčí nad krajským městem Liberec (penziony v Liberci, penziony Liberec).

Plzeňsko Plzeňský kraj nabízí krásy malebné přírody v CHKO Šumava a Český les (penziony Plzeňský kraj, penziony Plzeňsko). Přirozeným centrem regionu už od doby svého vzniku je Plzeň (penziony Plzeň). Kromě Plzně (ubytování Plzeň) plní funkci center města Klatovy, Domažlice, Tachov, Rokycany.

Uprostřed Čech leží kraj stření Čechy (penziony Středočeský kraj, penziony střední Čechy). Sedlčany (penziony Sedlčany) leží v kraji s řadou balvanů, skalek a skal na rozmezí středních a jižních Čech. Krajina okolo Sedlčan je více než malebná a zve k romantickým toulkám přírodou. Dalším zajímavým městem je město Benešov (penziony Benešov), jenž je známé zejména díky blízkému romantickému zámku Konopiště. Beroun je vstupní místem do Českého krasu (penziony Beroun). Největším lákadlem v okolí Berouna jsou Koněpruské jeskyně.

Srdce Evropy, jedno z nejkrásnějších měst světa a architektonický sen na Vltavě – to všechno je Praha, hlavní město České republiky (ubytování Praha, penziony Praha, penzion v Praze). Chcete-li poznat nejslavnější pražské památky a velkou část historického centra, projděte se Královskou cestou.

Jižní Čechy jsou známy řadou rybníků a malebných vesnic (penziony jižní Čechy, penziony Jihočeský kraj). Největším chráněným přírodním územím je Šumava (ubytování na Šumavě, penziony na Šumavě, penziony Šumava). V šumavském podhůří, severně od města Český Krumlov (ubytování Český Krumlov, penziony Český Krumlov), se nachází přírodně velmi zachovalé území, nazývané Blanský les (ubytování Blanský les). Oblíbenými destinacemi pro strávení dovolené je pak přehradní nádrž Lipno a Orlická přehrada (penziony Lipno, penziony Orlická přehrada). Skvělým tipem pro romantiky je návštěva zámku ve městě Hluboká nad Vltavou (ubytování Hluboká nad Vltavou). Kulturu a historické památky naleznete ve městech České Budějovice (penziony České Budějovice), Český Krumlov (penziony Český Krumlov), Jindřichův Hradec (penziony Jindřichův Hradec), nebo Písek (penziony Písek)Tábor. Rybníkářstvím je známá především Třeboň, kde můžete vyzkoušet také lázně (penziony Třeboň)!

Královehradecký kraj (penziony Královehradecký kraj) nabízí nejstarší český národní park Krkonoše, které jsou ideálním místem pro trávení letní i zimní dovolené (ubytování Krkonoše, penziony Krkonoše). Spoustu zábavy zajišťují střediska ve městech Špindlerův Mlýn (ubytování Špindlerův mlýn, penziony Špindlerův mlýn), Harrachov (ubytování Harrachov, penziony Harrachov) nebo Pec pod Sněžkou (penziony Pec pod Sněžkou). Lyžařské areály najdete prakticky v každém horském údolí (horská dovolená, horské ubytování, ubytování na horách, horský penzion).

V Pardubickém kraji je množství přírodních zajímavostí, památek a pamětihodností (ubytování Pardubický kraj, penziony Pardubický kraj). Mezi ně patří Chráněná krajinná oblast Železné hory, Chráněná krajinná oblast Žďárské vrchy, Chráněná krajinná oblast Orlické hory (ubytování Orlické hory, penziony Orlické hory), oblast Polabí či Králický Sněžník - třetí nejvyšší hora ČR (ubytování Králický Sněžník). V Olomouckém kraji (ubytování Olomoucký kraj, penziony Olomoucký kraj) navštivte Jeseníky s nejvyšší horou Praděd, bohaté na přírodní a historické památky, plné značených tras (ubytování Jeseníky, penziony Jeseníky, penzion v Jeseníkách). Jeseníky jsou cílem mnoha turistů jak v zimním, tak v letním období.

Zlínský kraj (ubytování Zlínský kraj, ubytování Zlínsko) je charakterizován především pohořím Beskydy (ubytování Beskydy). Vydejte se proto na putování po beskydských horách a stezkách, vychutnávejte krásná panoramata tohoto nádherného pohoří (penziony Beskydy). Lyžování v Beskydech má dlouholetou tradici (horské ubytování Beskydy). Podoblast Valašsko je kolébkou místní lidové kultury a tvorby (ubytování Valašsko), s níž se můžete setkat mimo jiné i ve skanzenu v Rožnově pod Radhoštěm (penziony Valašsko).  Turisté mohou navštívit město s bohatou historií Vsetín (ubytování Vsetín). Slovácko je právem považováno za pohostinný kraj památek, tradic a vína (ubytování Slovácko, penziony Slovácko).

V centru dění jižní Moravy stojí Brno (ubytování Brno, penziony Brno venkov, penziony Brno město), druhé největší město České republiky (penziony jižní Morava, penziony Jihomoravský kraj). Za prozkoumání stojí Moravský kras (penziony Moravský kras) s více než tisícovkou jeskyní a známou propastí Macocha, Lednicko-Valtický areál (penziony Lednicko-Valtický areál, penziony v Lednicko-Valtickém areálu), penziony Mušovská jezera, penziony Znojemsko s Národním parkem Podyjí (penziony Podyjí) i Slovácko (penziony Slovácko), oblast se svébytným folklorem (penziony na Slovácku), oblast Podluží (ubytování Podluží, penziony Podluží) nebo historická města Hodonín či Mikulov (penziony Mikulov, penziony Hodonín). V severozápadním výběžku Panonské nížiny, v nejteplejší a téměř nejsušší oblasti České republiky, se nachází Pavlovské vrchy (penziony Pálava). Zdejší zem dodnes střeží dávná tajemství lovců mamutu, Keltů i zapomenuté osudy vojáků X. římské legie, kteří tu podle legendy začali s pěstováním vinné révy (penziony Pálava, penziony na Pálavě). Velmi oblíbená je zde vinařská turistika (ubytování ve vinném sklípku jižní Morava). Vynikající vína najdete v mnoha vinných sklepích a vinotékách (penziony vinné sklepy), ale také při oslavách vinobraní, či slavnostech zarážení hory.

<<< zpět
© 2004-2024   ABC - UBYTOVÁNÍ - CESTOVÁNÍ, všechna práva vyhrazena |  on-line: 105     rss: novinky akce   výměna odkazů